Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Tęsknota za monarchią

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

22 lipca w atmosferze medialnego oczekiwania przyszedł na świat trzeci w kolejności pretendent do korony brytyjskiej. Czy wydarzenie to było tęsknotą świata za stabilną, bezpieczną monarchią i identyfikacją społeczeństwa z rodziną królewską?

 

 

22 lipca w atmosferze medialnego oczekiwania przyszedł na świat trzeci w kolejności pretendent do korony brytyjskiej. Czy wydarzenie to było tęsknotą świata za stabilną, bezpieczną monarchią i identyfikacją społeczeństwa z rodziną królewską czy jedynie medialnym show i igrzyskami dla ludu.

 

Od wielu tygodni świat mediów czekał na narodziny potomka lub potomkini rodziny Windsorów. Mówiło się, że gadżety związane z tymi narodzinami przyczynią się także do pewnego wzrostu gospodarczego z uwagi na fakt, iż zarówno Brytyjczycy jak i turyści chętnie będą kupowali różnego rodzaju pamiątki i gadżety związane z tym wydarzeniem.

 

Warto jednak zastanowić się przez chwilę czy w świecie, który informacyjnie urósł do rozmiarów małej wioski, w której wiadomo, co się dzieje narodziny Georga są jedynie kolejną informacją. Może jednak Także współczesnemu społeczeństwu potrzebna jest rodzina królewska, która będzie znana, będzie rękojmią bezpieczeństwa, dbałości o dobro wspólne, jakim jest państwo.

 

Fakty historyczne można by mnożyć. Warto jednak przypomnieć, choć by króla Władysława Jagiełłę, który w podeszłym wieku doczekał się dwóch synów Władysława Warneńczyka i Kazimierza Jagiellończyka. Obawy szlachty przed bezpotomną śmiercią króla zakończyły się wraz z narodzinami królewskiego potomka.

A w 150 lat później bezpotomne panowanie króla Zygmunta Augusta napawały troską szlachtę o przyszłość kraju po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów.

 

Narodziny potomka rodziny Windsorów rozpoczynającego kolejne pokolenie rodziny królewskiej może dawać poczucie bezpieczeństwa.

 

Współczesne demokracje, w których prezydenci zmieniają się, co kilka lat a ich obietnice z kampanii często pozostają niespełnione monarchia może dawać w odczuciu społecznym poczucie bezpieczeństwa.

 

Naturalnie tendencje republikańskie - antymonarchistyczne są również bardzo silne to być może zainteresowanie tym, co dzieje się wokół królewskich rodzin jest podświadomą tęsknotą społeczeństw za monarchią, która daje poczucie bezpieczeństwa i rękojmię dbałości o państwo, o którym myśli się jako o dobru wspólnym.

 

Georg Aleksander otrzyma podobnie jak jego ojciec i dziad gruntowne wykształcenie, które przygotuje go do objęcia w przyszłości najważniejszej roli w państwie.

 

Mimo iż rola monarchów najczęściej we współczesnym świecie sprowadza się do funkcji reprezentacyjnych to król jest pewnym spoiwem państwa, co dobrze widać w koronie brytyjskiej czy monarchii belgijskiej, w której król składa przysięgę w trzech językach podkreślając, że jest królem wszystkich Belgów bez względu na podziały narodowe, jakie panują w tym państwie.

 

A my cóż... Znów będziemy za niecałe 2 lata obserwować walkę polityczną o najwyższy urząd - prezydenta w naszym kraju. A mogłoby być tak pięknie...

A i być może wydatki państwa na rodzinę królewską były by mniejsze niż na dwór i świtę Pana Prezydenta?

KOMENTARZE

 • chodzą słuchy
  W ostatnim liście do The Times of London, korespondent sądowy BBC, Michael Cole, który sam jest żydem, wyjawił rewelacje twierdząc, że księżna Cambridge ma zidentyfikowane żydowskie korzenie. Mr Cole zakończył swój list: „Duchess of Cambridge jest żydówką ze strony matki, a więc jej dziecko będzie żydem„.”

  Dziecko Kate Middleton urodzi się w żydowskim skrzydle szpitala

  Skrzydło szpitala zostało nazwane na cześć Franka Charlesa Lindo. Według Jewish Daily Forward, Lindo był bogatym żydem, jego matka Adeline pochodziła z rodziny Heilbut, a ze strony ojca Charles wywodził się z jednej z najbardziej znanych londyńskich rodzin sefardyjskich (Kate to sefardyjska żydówka). Skrzydło zbudowano dla obecnie wymarłego gatunku „ubogich, cierpiących żydów”. To tu również urodził się książę William w 1982 roku.


  Kate Middleton jest żydówką po linii matczynej i wywodzi się z klasy średniej sefardyjskich żydów (prawdziwych potomków żydowskich, a nie jak w przypadku przechrztów aszkenazyjskich). Jej rodzina trafiła do Anglii z kontynentu w 1656 roku przy pomocy masona Olivera Cromwella, który w zamian za umożliwienie żydom powrotu do Anglii otrzymał finanse od żydowskich bankierów z Amsterdamu na sformowanie jednej z najlepszych armii w Europie do obalenia Króla Anglii.

  Matka Kate nosiła nazwisko panieńskie Goldsmith. Jej matką była żydówka Dorothy Goldsmith nee Harrison, która też miała matkę żydówkę, i tak dalej schodząc w dół po drabinie linii matczynej. Dlatego Carol Goldsmith, praktykująca, czy też nie, jest żydówką, (ortodoksyjne szkoły żydowskie przyjmują do siebie praktykujących muzułmanów czy uczniów Chrześcijan, jeżeli ich matka jest żydówką, ponieważ są żydami wg prawa judaistycznego, ale jeśli dziecko praktykuje jako żyd z żydowskiego ojca oraz matki nie-żydówki, wówczas nie będzie dla niego miejsca w szkole).

  Zatem wg prawa żydowskiego, jeśli matka jest żydówką, wówczas dzieci są żydami, dlatego dzieci księcia Williama będą prawnie żydami…. zwłaszcza, że sam William, zgodnie z relacją powiernika i biografa Diany księżnej Walii, Tiny Brown (Lady Evans), redaktora naczelnego The Daily Beast i Newsweeka, jest na mocy prawa judaistycznego także żydem!

  Matką Kate jest Carol Middleton, córka Ronalda Goldsmitha i Dorothy Harrison (oboje żydzi). Trudno jest określić, czy jej ojciec Michael Middleton jest żydem, czy nie. Nie byłoby to zresztą niczym niezwykłym w rodzinie z tradycją nie zawierania małżeństw z nie-żydami, tradycją, jaką sama Kate rygorystycznie przestrzega, ale nawet gdyby nie był żydem, to i tak nie ma to znaczenia, bowiem żydowskość jest przekazywana wyłącznie za pośrednictwem linii matczynej. Jednakże, zgodnie z drzewem genealogicznym rodziców Kate wydaje się, że związek z ojcem Kate, żydem czy nie, który jest powiązany zarówno z rodziną królewską i rodziną Kate, może prowadzić do wniosku, że jest tam odpowiednia mieszanka krwi, gdyż rodzinka królewska oraz rodziny Rothschildów i Goldsmithów uprawiały selektywną hodowlę na długo przed Darwinem.

  Księżna Diana była żydówką, ponieważ jej matka była żydówką i DLATEGO książęta William i Harry są żydami.

  Jedno ze źródeł w tej sprawie informuje, że matka księżnej Diany, Frances Shand Kydd, była żydówką – urodziła się jako Frances Ruth Burke Roche. Oficjalnie, Diana była córką Earla Spencera i Frances Shand Kydd, lecz źródła twierdzą, że to żyd James Goldsmith miał z Frances długotrwały romans w czasie, gdy Diana została poczęta.
 • @circonstance 20:57:48
  wierzysz w żydowskiego Boga i masz problem do żydów?? cóż za zakłamanie.. jeśli negujesz, to neguj wszystko.. (tak, tak, wiem, że zrobiłaś bezmyślną wklejkę) . Mam gdzieś zżydzone anglosaskie kraje, interesuje mnie zżydzenie knesejmu i Polski mające początek w wierze w żydowskiego Boga, co to wyparł krwią i ogniem słowiańskich bogów. Jesteś na tyle dobra, aby na to odpowiedzieć??
 • @wk..ny 22:27:25
  Bóg z definicji nie ma narodowości, bo istniał zanim istniały narody. prawo przyczyny i skutku znasz, że je mieszasz?
 • @wk..ny 22:27:25
  2: (9) znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

  3: (9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

  Rz 11:25-26 Bw „A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,(26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.”


  Poczytaj sobie, co inni mówią;
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3506

  Wiedza potrafi bardzo zmienić nasze myślenie, i emocje, tak?
  Zdobywajmy więc wiedzę, zamiast się ślepo wkurwiać, chyba, że ktoś lubi gulgotać jak indor, bo taka jego natura zepsuta.
 • @wk..ny 22:27:25
  swoją drogą to ty wk...wiasz swoim debilizmem- zamiast spojrzeć w google i sam sobie odpowiedzieć, bierzesz ze swojego popędliwego łba, w którym zrobiłeś se bałagan czytając idiotów z piątego obiegu i stąd się indyczysz.

  Nie masz googli tumanieee?!
 • Powiem jeszcze tak;
  Monarchia może wrócić, ale katolicka, legalna.
  Jest 150 ludzi, którzy są legalnymi następcami europejskich monarchii w tym kilku Polaków. Znam ich.
 • @circonstance 00:50:57
  mam Biblię!!!!!!!!!!! starczy.. a tam jest Stary Testament, o którym nie chcesz pamiętać????????
  Wierzysz w Żydowskiego czy Sumeryjskiego Boga??
  Moim zdaniem Allach to ten sam Bóg co Twój..

  P.S. właśnie zdobyłem wiedzę i chcąc dokonać apostazy okazuje się, że robicie mi problemy, że mam mieć jakiś świadków, oczywiście katolików :(
 • @night rat 01:24:20
  historia i fakty miażdżą Twoje fikołki intelektualne, sorry..
  P.S.
  Już mnie tutaj uświadomiliście, że Kościół to hierarchia nie mająca nic wspólnego z demokracją. Zawsze myślałem, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, ale Wy nie macie nic do powiedzenia, hierarchia kościelna (myślałem że kościół to wspólnota, ale wybiliście mi to z głowy) uważa Starszych Braci w Wierze i jakieś inne popierdułki ekumeniczne.. stawia Was po stronie Syjonistów, a nawet tego nie rozumiecie :(
  Przykre, że mądrzy ludzie dostają sraczki jak im fakty nie odpowiadają..
 • @wk..ny 22:36:03
  Miłosierdzie, to cecha wielkich królów.

  Pozdrawiam

  PS dialog m.religijny, nie ekumenizm, miałeś na myśli.
 • @wk..ny 22:36:03
  Rodzina jest wspólnotą, a jest również hierarchią.

  Nienawidzisz ojca, że nie wyobrażasz sobie hierarchii w rodzinie?

  Demokracji nigdzie na świecie nie było i nie będzie, bo to fikcja.

  I gdzie te twoje fakty?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031