Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Co nam przyniesie Anno domini 2019?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Puste ulice polskich miast, nasze myśli biegną dziś – 1 stycznia do tego, co nam przyniesie najbliższe 365 dni. Życzymy sobie pomyślności, mamy także nadzieję, że najbliższy rok będzie także czasem pomyślności dla naszej Ojczyzny.

 

Puste ulice polskich miast, ucichły brawa filharmonii wiedeńskiej po zakończonym tradycyjnym koncercie noworocznym. Nasze myśli biegną dziś – 1 stycznia do tego, co nam przyniesie najbliższe 365 dni. Życzymy sobie pomyślności, mamy także nadzieję, że najbliższy rok będzie także czasem pomyślności dla naszej Ojczyzny.

Pewnie w polityce nie będzie to rok spokojny, bo zbliżają się wybory do parlamentu tak europejskiego jak i krajowego.

Czy Prawu i Sprawiedliwości uda się dalej rządzić? Czy będą robili to samodzielnie? Czy będą musieli szukać koalicjanta?

Czy w PiS-ie toczyła się będzie walka „buldogów pod dywanem” o sukcesję po Prezesie Kaczyńskim? Wielu chętnie patrzy na każde potknięcie Morawieckiego nie chcąc by to on był kolejnym przywódcą ugrupowania mieniącego się prawicowym.

Wyjaśni się też pod koniec roku czy PiS wystawi Dudę, jako swojego kandydata na kolejną kadencję do prezydentury. Najprawdopodobniej tak się stanie, bo brak poparcia dla Dudy było by przyznaniem, że wybór z roku 2015 był błędem dla Kaczyńskiego. Postawić należy ciekawsze pytanie – czy w szranki o polską prezydenturę stanie Donald Tusk?

Mówi się też o zmianach w programie 500+; kogo one dotkną może pokazać już najbliższe 12 miesięcy.

Na arenie międzynarodowej będziemy mieli okazje obserwować brexit i jego skutki.

Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich

„Powstania Śląskie stanowią jedną z najpiękniejszych kart w dziejach narodu polskiego” - głosi przyjęta przez Sejm uchwała ustanawiająca rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. Wyrażano w niej wdzięczność za „wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość RP”.

Rok 2018 to także rok Stanisława Moniuszki w 200 rocznicę urodzin; Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w 100 rocznicę urodzin; Anny Walentynowicz w 90 rocznicę urodzin.

Sejm upamiętnił także 450 rocznicę Unii Lubelskiej zawartej pomiędzy Polską i Litwą w 1569 roku.

20 lat temu weszły w życie trzy wielkie reformy AWS: terytorialna – 16 województw, edukacji – powołująca gimnazja i zdrowia wprowadzająca kasy chorych.

20 lat temu Polska wstąpiła do NATO a 15 lat temu do Unii Europejskiej.

Największe emocje wśród polityków będzie wzbudzać 30 rocznica obrad okrągłego stołu i częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca.

Tradycyjnie życzmy sobie na zakończenie do siego roku.

KOMENTARZE

 • Autor
  500+ motywuje do pracy. "76 tys. osób przyznało, że dzięki 500+ zaczęło pracę, a kolejne 75 tys. osób zaczęło jej szukać".

  Pierwsza strona środowego wydania Dziennika Gazety Prawnej.

  https://edgp.gazetaprawna.pl/
 • @
  W tvn24 Kwach mówi, że Prezydent Andrzej Duda jest "taki rozchwiany". Jebaniutki ma tupet
  Pijany Prezydent Kwaśniewski w Katyniu

  https://www.youtube.com/watch?v=lwIDsdy7qT0&feature=youtu.be
 • @Husky 22:21:56
  Najwidoczniej audytorium złożone ze 150 tysięcy osób nie miało najwidoczniej wyjścia i musiało, inaczej by nikt przy zdrowych zmysłach nie odpowiedziałby rzetelnie w takiej sondzie
 • co do Morawieckiego...
  ... przez kilka dni będzie zapewne wałkowany - i bdb - temat nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji (w roli nowego Misiewicza). Andruszkiewicz to trochę taki polityczny Milchbube, mimo tego, że mówi rzeczy nad wyraz poważne i solidnie zbudowany ma kręgosłup moralny, co - jak na polityka - każe snuć przed nim niezłe perspektywy. Poza tym trafnie diagnozuje: Kukiz, WiS, Morawiecki... niegłupi gościu.

  Z wymową Andruszkiewicz ma problemy, co mu w dłuższej perspektywie może utrudnić karierę. Zamiast śpiewnego kibolskiego rytmu i niepotrzebnych "tak?" musi się gość nauczyć mówić równomiernie i nieco wolniej. I za dużo gestykulacji.

  Morawieckiemu Andruszkiewicz nie przeszkodzi. Nie ma najmniejszych szans, by w ciągu najbliższego pół roku wysadził z siodła obecnego Min. Cyfryzacji, jak można przeczytać w necie. Płoche obawy, nie ta perspektywa czasowa.

  Przypuszczam jednak, że w dłuższej perspektywie (daję mu góra ok. pół roku) Andruszkiewicz zarzuci romans z właadzą i wróci do swych macierzystych środowisk... narodowcy i Rydzyk.

  ... a Morawieckiemu to nie przeszkodzi. Ot, zainterweniuje, kiedy trzeba, Kaczyński, przed wyborami parlamentarnymi, co przyniesie PiSowi centrowy elektorat.

  https://www.youtube.com/watch?v=3gw3cMtg_jU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031