Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Coroczne pytanie co nam przyniósł Mijający rok

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stając po raz kolejny u progu sylwestrowej nocy próbujemy naszą myślą i pamięcią ogarnąć minione 365 dni; kogo wy tym czasie zabrakło wśród żywych tak w naszych rodzinach, wśród przyjaciół, ale także w życiu społeczno-politycznym.

 

Stając po raz kolejny u progu sylwestrowej nocy próbujemy naszą myślą i pamięcią ogarnąć minione 365 dni; kogo wy tym czasie zabrakło wśród żywych tak w naszych rodzinach, wśród przyjaciół, ale także w życiu społeczno-politycznym.

Odszedł od nas Tomasz Stańko, odeszła Kora Jackowska a w ostatnich dniach bp Tadeusz Pieronek.

Miniony rok był czasem wyborów samorządowych i poprzedzającej ją kampanii wyborczej to dziwne, ale po wyborach wszyscy uznają się za zwycięzców. Dla kogo było to zwycięstwo pyrrusowe to chyba zależy już od ocen związanych z barwami politycznymi, jakie prezentują osoby je wygłaszające.

W kończącym się roku obchodziliśmy sto lat od czasu odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Nie udało się w tym czasie zorganizować referendum konstytucyjnego jak chciał prezydent, ale za to udało się odsłonić pomnik prezydenta Kaczyńskiego na placu Józefa Piłsudskiego. odzyskania Obchody rocznicy odzyskania niepodległości znów dzieliły Polaków - prezydent nie miał na tyle taktu by przywitać Donalda Tuska podczas uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Okres dwudziestolecia międzywojennego w retoryce przemawiających polityków był czasem mlekiem i miodem płynącym, jakby już nikt nie pamiętał, że wówczas również była bieda, analfabetyzm, strzelanie do robotników. A I złota demokracja II Rzeczpospolitej w 1926 r. podczas przewrotu majowego się zakończyła.

Znów przypomniała o sobie cicha wojna ukraińsko-rosyjska budząc refleksje wśród polityków, że uśpiony konflikt w każdej chwili może wybuchnąć na nowo.

Nasi piłkarze znów zawiedli oczekiwania kibiców na mistrzostwach świata w Rosji, więc trzeba było odkurzyć dawno piosenkę: „Polacy nic się nie stało”.

PiS na początku 2018 roku schował ministra Antoniego Macierewicza a pod koniec roku posłankę Krystynę Pawłowicz. Bo przecież partia rządząca chce nam się rysować, jako partia proeuropejska i demokratyczna mimo ciągłego gmerania przy sądach.

Rekordy popularności bije film Tomasza Pawlikowskiego „Kler”, który co ciekawe w niektórych zwłaszcza mniejszych miejscowościach jest niepokazywany w kinach. W naszej świadomości społecznej potrzebujemy chyba swoistego katar zis - oczyszczenia kościoła, o czym świadczy też Grudniowa afera związana z pedofilskimi czynami prałata Henryka Jankowskiego - kapelana Solidarności.

Warto na koniec wspomnieć też o innym filmie „Zimna wojna”, który jest nominowany do Oscara a nasze kino wygłodniałe jest sukcesów zwłaszcza tych za oceanem.

Życzmy sobie wszyscy po staropolsku do siego roku mając też cierpliwość dla telewizji publicznej, która cały czas opowiada jedynie o Sylwestrze w Zakopanem.

KOMENTARZE

 • Tomasz Stańko, Kora Jackowska, Tadeusz Pieronek,... - nie mieli krwi Sławiańskiej - nie byli Polakami !! - Oni jedynie urodzili
  się na naszych Sławiańskich ziemiach, zagrabionym nam przez ich przodków - najeźdźców !!


  Kino, TV, prasa, INTERNET, muzyka, SPORT, FESTIWALE, oraz KAŻDY inny rodzaj ogłupiającej ROZRYWKI w tym ALKOHOL,..., na CAŁYM świecie są w łapskach i nalteżą do tak zwanych "ŻYDÓW" !!
  Prawda o „Komsomolskiej Prawdzie”

  W czasach PRL opowiadano sobie niezbyt wyszukany dowcip o „Komsomolskiej Prawdzie”:


  ”Czym różni się prawda od „Komsomolskiej Prawdy”?


  Ano tym, czym krzesło od krzesła elektrycznego”.


  (W czasach pierwszej prezydentury Władimira Putina, „KP”, jako jedyna, miała prawo do marketingowego wykorzystywania wizerunku prezydenta Rosji.)


  .
 • Dzięki i powodzenia w roku 2019
  Konkretne informacje, które trudno zauważyć, jeżeli nie mieszka się w Polsce. Jeżeli są prawdziwe to warte są 5 * które dałem za artykuł.
  Pytanie- na czym polega schowanie posłanki Krystyny Pawłowicz wg Pana?
 • @adevo 01:58:17
  Sam popracowałem i znalazłem. Pana osiągnięcie jest , że Pan to wyłapał.
  Tu materiały źródłowe:

  Krystyna Pawłowicz
  ‏ @KrystPawlowicz
  15 gru 2018
  Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca, teraz młodzi. Pozdrawiam
  https://twitter.com/KrystPawlowicz/status/1074025424961896448

  Ewa Czarna
  ‏ @ewaczarnula
  16 gru 2018

  Pani Profesor czy ta decyzja wynika z niezadowolenia PJK, że zapytała Pani @MorawieckiM o plany dot. imigrantów,wskazując, że wyborcy boją się? Proszę pozostać.W parlamencie potrzebni są przyzwoici odważni ludzie. Pozdrawiam i życzę Pani spełnienia marzeń oraz bdb zdrówka

  Bogumiła Mirosławska
  ‏ @Filovera77
  19 gru 2018
  W odpowiedzi do @KrystPawlowicz @ewe0077

  Też życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ale Pani Poseł, co tak naprawdę się dzieje? Pani deklaracja o wycofywaniu się z pierwszej linii frontu daje dużo do myślenia, a tych domysłów, a tym samym fałszywych tropów już jest tyle, że można się pogubić. Jakaś wskazówka?

  Maria
  @m_uciechowska
  19 gru 2018
  W odpowiedzi do @KrystPawlowicz

  Dla Pani również najlepsze życzenia okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pani nie odchodzi. Jest Pani wielką patriotką, będzie Pani brakowało w walce o Polskę. Szacunek dla za to co Pani dla Polski zrobiła.
 • Tak jak dzień zaczyna się nie o północy, ale o ŚWICIE !! Tak i "nowy rok" zaczyna się pierwszego dnia WIOSNY o ŚWICIE !!
  .


  Tylko bóg CIEMNOŚCI Szatan (Set), świętuje NOC i "uśmierconą" przyrodę - ZMARŹLINĘ.


  Kult papieża Sylwestra ku czci biga Baala (Moloch)  Wszyscy którzy idą na lub celebrują Sylwestra, idą oddać cześć temu FENICKO-EGIPSKIEMU bustwu !!!  Baal w starożytnym Egipcie:

  Kult Baala był czczony przez niższe warstwy społeczeństwa.

  Świątynia Baala znajdowała się w dzielnicy obcokrajowców w Memfis.


  Wyobrażano go sobie pod postacią psa, identyfikowano go z Setem.  Baal w starożytnym Rzymie:

  Cesarz Heliogabal (204–222) sprowadził do Rzymu kult Baala (El Gabala) z syryjskiego miasta Emesa.

  Traktował go jako jedyne bóstwo, podporządkował mu inne bóstwa.


  Doprowadził między innymi do przeniesienia do jego świątyni ognia Westy,
  kamienia Wielkiej Macierzy Bogów (Kybele !!!),
  Palladium czy tarcz saliów (ancile).


  Baal (Moloch) jest bogiem ZŁA ----- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  https://www.google.com/search?q=baal+god&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUxM7Js8vfAhVH1oMKHVomCnwQ_AUIDigB&biw=1641&bih=1024#imgrc=t7hMA8lMA2kwnM:&spf=1546306041359  .

  .
 • Kler
  Wyreżyserował Wojciech Smarzowski, a Pawlikowski ,,Idę,,
 • @zbig71 --- "Historia jest zbiorem wspólnie uzgodnionych kłamstw" ~ Napoleon ~
  .  "Historia jest prawdą, która jest fałszem.

  Mit to kłamstwo, które staje się prawdą."

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ~ Jean Cocteau ~
  .
 • Zaślepieni różnej maści mają kaca.
  Za sprawą internetu ich ideologie propagandowe na których budują swoją tożsamość czy fundamenty religijne .. walą się na naszych oczach za sprawą internetu i istniejącej jeszcze swobody wypowiedzi.

  Walka idzie na wszystkich kierunkach...
  ale internauci nauczyli się już rozpoznawać prymitywne kłamstwa dla pożytecznych idiotów od prawdy obiektywnej.

  To internet czy upowszechnienie wolności wypowiedzi i dostępu do tych wypowiedzi jest źródłem światowej rewolucji.
  Globalna mafia żydowska budowała swoja potęgą na mediach papierowych i TV oraz radiowych... w tych mediach głos mają wyłącznie wybrane ..(przez mafię) kreatury...
  Mafia nimi komfortowo sterowała przy pomocy wynagrodzeń lub wywalania z pracy...
  Mogłeś robić w mafijnych mediach karierę jako szuja, kłamca w dyspozycji mafii albo wylatywałeś z pracy pod byle pretekstem...z wilczym biletem.

  Internet to wolność wypowiedzi...jak na razie .. mafia ciężko pracuje nad tym jakby to zmienić...to kwestia życia lub śmierci dla mafii.
  Mafijne portale już stosują na wielką skalę cenzurę.
  W USA prawo zabrania krytykowania Izraela.... to wprost jest zastraszanie ludzi mających złe zdanie o Izraelu.

  Kto wygra wolny internet czy mafia ?
 • @Oscar 10:15:09
  Racja. To dzięki Internetowi dowiadujemy się o takich kwiatkach: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschild-napisal-trumpowi-zamknij-sie-kuwa-w-sprawie-reformy-banku-rezerwy-federalnej-2018-12
 • Dosiego Roku
  "W naszej świadomości społecznej potrzeba chyba swoistego katar zis-oczyszczenia kościoła,o czym świadczy też grudniowa afera związana z pedofilskimi czynami prałata Henryka Jankowskiego-kapelana Solidarności"Chciało by się powiedzieć,że jaka moralność ich kapelana,taka też i Solidarności.
 • @M i r i a m 11:59:54
  Jak do tego dodać ujawnioną w grudniu biografię Wałęsy jako lokalnego bandziora z popowa który zastraszał z braćmi okolicę....
  Bolek to gorzej niż filmowy Dyzma.
  to mamy pełny obraz "autorytetów " solidarności...
  I nimi oraz JPII mafia żydowska grała...z pożytecznymi idiotami.
  (JPII krył pedofilię w kościele oraz święcił zbrodniarzy katolickich (katolickie eldorado)

  I to są całe "fundamenty" solidarności.. do tego Michnik, Geremek, Macierewicz...oraz żydowscy biskupi ustanowieni przez JPII.
  ..a i jeszcze prowadzący Bolka z gęby żyd ...na etacie kierowcy.
  Nikt nigdy go o nic nie pytał ..to wiadomo czym był agentem.

  W sumie żydowskie towarzystwo bo kto z nich nie jest żydem ?
  może lokalny bandziorek "Bolek" wyciągnięty ze slamsów.
 • @Oscar 14:05:52
  I komu to przeszkadzało
  Mogło być tak piknie, jak za Bieruta,Gomułki czy Gierka
  No Oscar..... wicie,rozumicie i jak zawsze pierd..cie
  Pamiętaj to se ne vrati

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  16.12.1922-13.01.2019

  Jeszcze kilka tygodni temu 11 listopada obchodząc stulecie odzyskania niepodległości z dumą wszyscy mówili o okresie dwudziestolecia międzywojennego zapominając o 16 grudnia 1922 roku. Szaleniec o tej dacie przypomniał nam z całą mocą. czytaj więcej

 • POLSKA

  Co nam przyniesie Anno domini 2019?

  Puste ulice polskich miast, nasze myśli biegną dziś – 1 stycznia do tego, co nam przyniesie najbliższe 365 dni. Życzymy sobie pomyślności, mamy także nadzieję, że najbliższy rok będzie także czasem pomyślności dla naszej Ojczyzny. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Czy jesteśmy razem czy nie?

  Los sprawił, że w ostatnich dniach środowisko, choć na chwilę zatrzymało się nad trumną świętej pamięci Piotra Pawłowskiego niekwestionowanego lidera tego środowiska oraz wybitnej postaci, która dla osób z niepełnosprawnościami zrobiła bardzo wiele. czytaj więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031