Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Kto się przejmuje losami państwa a kto Antoniego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla mnie zaskakujące i porażające jest to, że dla wielu ważniejsze jest to, co stanie się z Antonim Macierewiczem, niż jakich zmian w państwie dokona nowy rząd. Więcej mówi się o losach Macierewicza niż państwa. Czy to normalne?

 

 

9 stycznia 2018 roku miała miejsce od dawna oczekiwana rekonstrukcja gabinetu Mateusza Morawieckiego. Najpierw zapowiadano rekonstrukcję rządu Beaty Szydło, ale zanim ona nastąpiła to gabinet Pani Premier podał się do dymisji. Tak, więc wymieniono premiera bez wymiany gabinetu. Niespełna po miesiącu rządów Morawieckiego dokonał on wspomnianej rekonstrukcji gabinetu.

Naturalnie pierwsze komentarze, pierwsze opinie wskazywały przede wszystkim na brak w nowym rządzie Ministra Obrony – Narodowej Antoniego Macierewicza.

W dzień po rekonstrukcji rządu podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej tłum na Krakowskim Przedmieściu skandował:

- Antoni, Antoni! –

Dając wyraz swej dezaprobacie z odwołania Macierewicza z funkcji ministra.

Media nie przychylne temu ministrowi już nawet nie próbowały ukryć swojej radości jednak naturalnie rozpoczęły się spekulacje, w jaki sposób były już minister obrony zostanie zagospodarowany przez swoją partię. I najchętniej podkręcano temat, że może utworzy nową partię, że nalewno nie wybaczy tego posunięcia Kaczyńskiemu.

Jak twierdzi rzeczniczka rządu Prezydent Duda bardzo mocno był przeciwny pozostaniu w rządzie Macierewicza.

Z Gabinetu Morawieckiego odeszli także między innymi:

·        Minister środowiska – Jan szyszko,

·        Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski,

·        Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Odwołania te wskazywać mogą na nowe otwarcie tak w rozmowach z Unią Europejską oraz w przypadku Ministra Zdrowia ze strajkującymi lekarzami.

Szkoda jest odwołania dobrej Minister Anny Streżyńskiej – Minister Cyfryzacji, która została odwołana i której ministerstwo zostało zlikwidowane. Ministerstwo robiło kawał dobrej roboty, która qQnie była może tak medialna jak afery w wojsku czy policji.

Zaczyna się nowy rozdział tak dla wielu ludzi osobiście jak i być może dla państwa. Być może nowy premier coś zmieni – no przynajmniej wierzy w to Prezes z Nowogrodzkiej.

Dla mnie zaskakujące i porażające jest to, że dla wielu ważniejsze jest to, co stanie się z Antonim Macierewiczem, niż jakich zmian w państwie dokona nowy rząd.

Więcej mówi się o losach Macierewicza niż państwa.

Czy to normalne?

A opozycja? Już nawet nie próbuje mówić o gabinecie cieni śledzących poczynania poszczególnych ministerstw i ministrów by w odpowiednim momencie przejąć władzę lub przynajmniej pokazywać społeczeństwu kontr rozwiązania do tych proponowanych przez rządzących.

No cóż ławka tak po jednej jak i po drugiej stronie sceny politycznej coraz krótsza.

KOMENTARZE

  • Ten naród musi dostać porządnie w dupę, bo jak widać, to co dostaje...
    nie wystarcza.
  • @Jan Paweł 08:49:35
    Panie Janie, dostawanie w dupę nic tu nie zmieni. Owszem, dupa odczuwa ból, ale nie wie dlaczego. O tym wiedzieć powinna głowa. Niestety naród polski zamiast głowy posiada drugą dupę i kółko się zamyka. Mówiąc o głowie narodu mam na myśli jego elity, a właściwie ich mentalność. Degeneracja mentalności naszych elit trwa już z górą trzysta lat. Brak zmysłu państwowego, prywata, służalczość wobec obcych i sprzedajność to wcale nie efekt lat komunizmu, jak to się usiłuje nam wmówić, chociaż ten okres naszej historii cechy te jeszcze bardziej spotęgował. Przecież już Słowacki pisał: "pawiem narodów byłaś i papugą...".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31