Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

500+ - drugie rozdanie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas szybko płynie i prawie półtora roku minęło od czasu, gdy po raz pierwszy Polacy masowo składali wnioski o świadczenie 500+. Dla wielu rodzin jest to znaczący zastrzyk gotówki do rodzinnego budżetu.

 

 

Czas szybko płynie i prawie półtora roku minęło od czasu, gdy po raz pierwszy Polacy masowo składali wnioski o świadczenie 500+.

Dla wielu rodzin jest to znaczący zastrzyk gotówki do rodzinnego budżetu.

W wielu rodzinach pieniądze rzeczywiście wydawane są na dzieci. Inne jak to bywa wydają pieniądze podłóg bieżących potrzeb całej rodziny lub na potrzeby rodziców.

W każdym razie 500+ to z jednej strony znaczący przychód dla wielu rodzin a z drugiej ogromny wydatek dla budżetu państwa.

Chcąc nieco uszczelnić otrzymywanie zasiłku ustawodawca postanowił zaostrzyć zasady przyznawania świadczenia, zwłaszcza, że część naszych rodaków mieszkających zagranicą również mimo pobierania zasiłku na dzieci w kraju zamieszkiwania także w Polsce składała wniosek o 500+.

Mimo uszczelnienia systemu oraz próby eliminacji pewnych nieprawidłowości program okazuje się znaczącym zastrzykiem gotówki dla wielu polskich rodzin.

Program społecznie lewicowy znalazł się w Polsce po raz pierwszy w programie partii politycznej, którą nazywamy partią prawicową.

Dziś żaden z polityków nie odważy już się odebrać Polskim rodzinom pieniędzy przyznanych w programie 500+. Naturalnie nie odważy się odebrać ich oficjalnie, bo z całą pewnością ogromna wyrwa w budżecie państwa spowodowana tym programem socjalnym musi zostać w jakiś sposób załatana.

Nikt nie odbierze rządowi Beaty Szydło tego, że to ona ów program socjalny w Polsce wprowadziła. Rząd PiSu miał, jako pierwszy odwagę tak bardzo socjalny program w naszym kraju wprowadzić. I będzie to wydarzenie, które w naszej historii zapisze się na lata. Żadna wcześniej rządząca partia polityczna w tym lewica nie chciała lub nie była politycznie i mentalnie wstanie wprowadzić tak znaczącego pro społecznego programu najpierw do swojego programu wyborczego a później po zwycięskich wyborach przeprowadzić go przez cały proces legislacyjny.

Dziś polskie rodziny składają po raz kolejny wnioski o 500+. Mimo pewnych niedociągnięć programu pozwala on wielu obywatelom uzyskać znaczący dodatek do domowego budżetu.

KOMENTARZE

 • @
  Na 38 mln Polaków 4 000 000 dzieci pobiera zasiłek 500+ (Czy ta liczba obejmuje Ukraińców?)

  //3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska//
  http://gosc.pl/doc/4006559.Prawie-4-miliony-dzieci-otrzymuje-swiadczenie-500-plus

  Na 2 mln Ukraińców w Polsce nawet 1 000 000 może dostać „500 złotych na dziecko”

  Oficjalna strona 500+
  http://500pl.pl/1-mln-ukraincow-moze-dostac-500-na-dziecko/
 • 500+, łyt reklamowy
  Cały, program 500+, to tylko medialny zabieg reklamowy. Nie został pomyślany na trwale, gdyż nie ma mechanizmu indeksacji inflacyjnej. Po za tym, będzie trwało uszczelnianie kryteriów przyznawania. Programowi, cios mogą zadać mieszkający w Polsce cudzoziemcy, gdyż z traktatami wspólnotowymi im też przysługuje 500+.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31