Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Czy chcielibyśmy mieć króla?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może będziemy kiedyś mieli odwagę powiedzieć, że tęsknimy za monarchią.

 

 

W Polsce gościł Książę Wilhelm, z księżną Katarzyną oraz z dwójką swoich dzieci Jerzym i Szarlotą. Wizyta trwała kilka dni od 17 lipca. Wielu naszych rodaków na trasie przejazdu oraz w miejscach obecności książęcej rodziny tłumnie ich witała.

Czy to tylko plotkarska ciekawość rodem z serwisu „Pudelek”?

Naturalnie magazyny i portale plotkarskie podkręcają książęcą wizytę, jako niebywałe wydarzenie dla wszystkich Polaków. Naturalnie część ludzi wyszła oglądać naszych gości ze zwykłej podsycanej ciekawości, która przecież zawsze towarzyszyła wszelkim przejazdom dworów monarszych.

To jednak wydaje się, że możemy widzieć w tym zainteresowaniu zobaczenia książęcej rodziny coś więcej jak tylko próżną ciekawość.

W dobie braku autorytetów i czynników związanych ze zjednoczeniem państw i narodów król i jego rodzina jest zawsze czynnikiem jednoczącym, zespalającym i budującym poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście jedynie dobry monarcha dbający o swój lud, kochany za swą mądrość i dobroć może wokół siebie zjednoczyć cały naród.

Pamiętamy jak 4 lata temu cały świat czekał na narodziny księcia Jerzego.

Dlaczego? Bo może wszyscy tęsknimy do monarchii, do kogoś, kto przez wiele lat będzie stał na czele państwa czy narodu? A następnie przekaże swoją władzę swemu synowi czy córce?

Naturalnie, gdy zapytać większość ludzi czy chciałaby mieć króla to odpowie, że nie. Jednak może jeszcze nadejdzie taki moment, że uświadomimy sobie, że po prostu fajnie by mieć króla. Dziś jednak wszyscy Ci, którzy mówią o wprowadzeniu w naszym kraju monarchii nazywani są zaściankiem, lub traktuje się ich, jako wariatów delikatnie mówiąc. W każdym razie nikt ich nie traktuje dziś poważnie, co mimo wszystko nie przeszkadza nam witać brytyjskiej rodziny książęcej tłumnie. Może będziemy kiedyś mieli odwagę powiedzieć, że tęsknimy za monarchią. 

KOMENTARZE

 • Proszę się nie łudzić
  Nie, nie wszyscy tęsknimy za królem i nigdy nie nadejdzie taki moment, że wszyscy zdamy sobie sprawę z tego, że chcemy mieć króla. Marzenia ściętej głowy, Panie Ciborowski.
 • Mało mamy darmozjadów na utrzymaniu?!
  ten naród rzeczywiście już chyba zgłupiał do reszty! witać jakiegoś królewicza szpalerem na ulicach. Co za głupota.
 • @Jan Paweł 11:18:54
  // Mało mamy darmozjadów na utrzymaniu?! //

  - Gdyby ich wymienić na jednego, nawet żarłocznego, ale uczciwego, ... to by się może nawet opłacało :D

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930