Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Co nam zostało z traktatów rzymskich po 60 latach?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A czy dzisiejsi europejscy wyborcy w tym my Polacy nie myślimy o naszych państwach narodowych bardziej niż o całej europejskiej rodzinie? I czy takie myślenie jest czymś złym?

 

 

Przedstawiciele 27 krajów Unii Europejskiej – już bez Wielkiej Brytanii obchodziły 25 marca rocznicę podpisania Traktatów rzymskich, które przed 60 laty dały początki Europejskiej Wspólnocie gospodarczej. Wspólnotę początkowo tworzyły: Francja, Republika Federalna Niemiec, Włochy, Belgia, Holandia i Luksemburg. Druga podpisana umowa to Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (Euratom).

Mijały lata. Wspólnota zmieniała nazwę, rozszerzała się a w ostatnim czasie wystąpiła z niej Wielka Brytania. Tak, więc w 60 rocznicę wydarzeń mamy twór zwany Unią Europejską, do którego należy 27 krajów.

Warto przypomnieć w tym miejscu, że zaraz po 1989 roku marzeniem wielu Polaków, co przekładało się na dążenia polityków było wejście Polski do europejskiej wspólnoty.

Było i chwilowe zafascynowanie się walutą Euro. Jest obecnie druga „syta” dla nas perspektywa budżetowa. Sondaże wskazują, że dzisiaj Polacy są Euroentuzjastami. Jednak przed referendum w sprawie wstąpienia do Unii z 2003 roku Leszek Miller musiał zawrzeć układ z Kościołem by hierarchowie poparli nasze wejście do wspólnoty.

Dziś po latach w wielu krajach widzimy tendencje separatystyczne, które wyprowadziły Wielką Brytanię z Unii jednak pewnie zakusy będą takie by nadal bardzo bliska współpraca była możliwa. Widzimy też przed nadchodzącymi wyborami we Francji, że politycy chętnie grają nastrojami antyeuropejskimi.

W naszym kraju też mówi się, o polexicie jednak dopóki korzystamy z unijnych dobrodziejstw wydaje się on nonsensem. Pamiętać jednak należy, że przy konstruowaniu nowego budżetu unijnego nasi przeciwnicy, których przecież nie brakuje mogą w negocjacjach grać anty unijnymi nastrojami, które rzekomo panują w Polsce by ograniczyć nasze profity z kolejnego unijnego budżetu.

Niepokojące jest też to, że coraz głośniej mówi się o europejskich podziałach na Unię kilku prędkości. Jak się wydaje taki podział to chyba kwestia tylko czasu. Należy dbać o to by nasz kraj załapał się do wagonika jadącego najszybciej.

Papież Franciszek mówił też na spotkaniu z unijnymi liderami o wspólnocie chrześcijańskiej oraz o uchodźcach, którzy bliscy są Ojcu Świętemu a którzy już coraz większym problemem stają się dla całego naszego kontynentu.

Co nam pozostało po tamtych ideach wspólnotowych, do których dążono przed 60 laty w zupełnie innej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej Europy?

Czy poza retoryką pięknych przemówień prawdziwa wspólnota przy tak wielkiej ilości krajów i takich różnicach między nimi jest w ogóle możliwa?

Czy marzenia o wspólnej Europie ojców założycieli to te same marzenia dzisiejszych przywódców 27 krajów?

A czy dzisiejsi europejscy wyborcy w tym my Polacy nie myślimy o naszych państwach narodowych bardziej niż o całej europejskiej rodzinie?

I czy takie myślenie jest czymś złym?

KOMENTARZE

 • @
  Miała być Unia, jest
  IV Kalifat, więc JA głosuję

  POLEXIT!

  Wizy, płoty, zasieki, i broń automatyczna na granicach!
  MOŻNA nawiązać stosunki prawne z KAŻDYM państwem Łunii.
 • Marzyciele zalozyciele.....
  A tak marzyli...........Jest rok 33r, dalej 36r p. 2WW.Hitlerowcy w Niemczech dochodza do wladzy.Finasowani sa przez faszystowskie firmy: BAYER/ten sam co zabijal w Oswiecimiu Cyklonem B a dzis sprzedaja Polsce polopiryne w aptekach/ ,dalej BASF,dalej HOESHST,one te faszystowskie firmy tworza jeden wspolny kartel Farmacji i Chemi podboju Europy pod jedna nazwa FARBEN GmbH. Ten Karrtel po wyroku Norymberga ,wyplacal ofiarom wojny niemieckiej drobne odszkodowania.By chronic sie przed wypompowaniem wszystkich pieniedzy ,zaprzestali wyplacac je ,i w r.2012 oglosili bankrupt process.Ale glowne firmy istnieja nadal i szkola swa ideologia nowe pokolenia,miedzy innymi poprzez swe siostry firmy przejeli oglupiania Polakow w ich,niemieckich mediach w Polsce. Wracajac do Hitlera.Hitler skrzetnie z planow tych faszystowskich firm korzysta ,szczegulnie z planow podboju Europy opracowanego przez faszyste HALLSTEINA-to nazwisko trzeba pamietac/.Ten zdolny faszysta w detalach prowadzi Hitlera w podboju Europy.Niestety Hitler przegrywa 2WW.Plany podboju chwilowo zawieszono.Niektorzy dyrekterzy z tych faszystowskich firm musza isc do wiezienia wyrokami trybunalu Norymberga. Jednak faszysci z tych firm -Kartelu Farben nie rezygnuja z podboju Europy.Mimo, ze wielu z tych firm trafia do wiezienia za ludobojstwo to jednak po paru latach wychodza na wolnosc.I co robia? obmyslaja nowa organizacje, ktora podbije Europe, ale juz bez pistoletu.Co robia zatem? Otoz, jest gotowy plan podboju Europy wykonany przez faszystow niemieckich, opracowany w detalach przez tego samego faszyste Hallstein`a,on nadal sprawny, organizuje UNIE ,wtedy EWG .Bierze do spolki paru innych faszystow np faszyste Martino z Wloch,Faszyste Pineya z Francji i trzech pseudo prawnikow z Beneluxu./dzis,po 60 latach, unia spija szampany w Rzymie na upamietnienie ich podpisow faszystowskiej grupy zalozycieli UNI./ZAKLADAJA faszystowska UNIE.Kto zostaje przewodniczacym tej Uni?, otoz ten faszysta HALLSTEIN .Ten faszysta zostaje rownoczesnie w latach od 57 do 68 przewodniczacym tej Uni, ktora stworzyli faszysci.Tak rozpoczyna sie era /60lat/faszystowskiej Uni.Tak biegnie do dzis.Faszysci by zapewnic sobie kontrole Uni powoluja w Uni organy np KE/komisje europejska w Uni, ktora jest cialem Niewybieralnym!! Bez zadnych nawet pozorow demokracji! w zadnych wyborach ,ludzie tam na stanowiska trafiaja z namaszczenia faszystow wywodzacych sie z tych faszystowskich firm Basf,Bayer,Hoeshst,tzw- Kartel Farben gmbH,w tej KE namaszczaja faszysci z tych firm ok 45 tys technokratow, do kontroli spoleczenstw Uni i samej Uni /radio ,prasa,Tv.GPS,komputery emaile SMS itp/to grono KE, namaszcza swoich prostych wykonawcow ,slepo-wykonujacych polecenia KE- tzw.-27komisarzy!!!.Kazdy, kogo zobaczycie na stolku UNI, wywodzi sie z tych firm nobliwych ,kazdy!!!!! Koll.Makrela.Adenaur,Globke itd
  Zeby zrobic zaslone dymna o demokracji kazali powolac PE /parlament ,ktory nic nie wydaje zadnego prawa, jedynie potwierdza w slepym potwierdzaniu. to co KE im poleci.A jak nagradzaja sie w uni niemieckiej?, otoz powolano RE gdzie ustalaja grafiki spotkan i poczta rozsylaja, na czele jest brygadzista , niemiec tuskoski o doswiadczeniu czyszczenia kominow ,ale o dobrych korzeniach -Vermachtu.No, ale nie o wiedze tu chodzi, tylko o nagrode za dobre dzialanie w interesie Niemcow wyplacane legalnie jako tzw pensje ,np za likwidacja Polski, jej gospodarki np stocznie.Pensja jest na tyle duza, ze kazdy wrog swego narodu to robi dla Merkel /ok 1,5mlnEUR/. bez zadnego zachamowania.
  A propos, ci `demokratyczni` -samo-namaszczeni ,ucza -i chca uczyc inne narody demokracji w tym Polske! Sick.! wracajac do rocznicy tej nobliwej Uni.Rocznicuja tam potomki Vermachtu , przyszly Hitler Europy Shulc, jak Niemcy mu powierza Kanclerza Niemiec,oj dobre to ziolko.Sami Wlosi poznali sie na nim tez, ci z rodowodu faszystowskiego.Niebezpieczny to moment dla EUROPY, dzis to oznacza, ze faszyzm idzie pelnym otworem bram ,maja juz doswiadczenie -Unia.Oby Kolejna wojna tym razem 3WW nie wyszla znowu z ziemi unijnej.A za `pomyslnosc` Uni spija szmpana tez pijak Junker,Vongrafen ze szczelina powietrzna,czy `demokrata` Timmermans,ktory nawet nie wiedzial ze Holandie wyzwolily wojska polskie gen Maczka,ze jemu zawdziecza swa wolnosc i jakas tam szkole..Ten Timer, tez chce nasz uczyc `demokracji` z agitacji bolka -te same wyksztalcenia chlopcy maja - dobieraja sie .No, ale oni wszyscy maja jeszcze najemnikow , oplacanych w Polsce z grup terrorystycznych od rumuna petroskiego, czy okupantow shatyna.Oni wszysy juz przecwiczyli terroryzm i okupacje Polski i Jej urzedow w grudniu 2016.Ci wrogowie Polski za obce pieniadze, tez rocznicuja Unie.Majac swego ojca chrzestnego schwarca -sorroznego sa odwazni w niszczeniu Polski.Ten sam sorozny, co serce Merkel otwiera dolarami na wlew islamu do Europy.To tylko historia.A marzenia?
 • Wiecej o zalozycielach ,marzycielach..podboju Europy i nie tylko..
  Dokumenty na str filmow Dr Rath Filmy/pl/
  oraz tu http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Nazizm-a-UE.htm
 • Zostało to o czym poniżej.
  N o i mamy już efekt podpisów w Rzymie! Teraz już bez wykrętów: państwa UE muszą przyjąć uchodźców! Komisarz europejski ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitrios Awramopulos w poniedziałek wezwał państwa członkowskie UE do wypełnienia do końca września zobowiązań w zakresie relokacji i przesiedleń uchodźców z terytorium Grecji i Włoch. „Tłumaczenia już nie są akceptowane. Wszystkie kraje UE muszą wypełnić swoje zobowiązania do końca września” — powiedział dziennikarzom w Brukseli po przybyciu na spotkanie ministrów spraw zagranicznych 28 państw członkowskich UE. Wcześniej w marcu Awramopulos zagroził sankcjami państwom UE, które nie przyjmują uchodźców. Eurokomisarz powiedział, że na razie około 15,5 tysiąca uchodźców z terytorium Grecji i Włoch zostało wysłanych do innych krajów UE w ramach zobowiązań wspólnoty, aby w ciągu dwóch lat przesiedlić do 40 tysięcy osób ubiegających się o azyl z terytorium tych dwóch państw. Aplikacje imigrantów o azyl są rozpatrywane w tak zwanych „gorących punktach” („hot spots”) na terytorium Włoch i Grecji, skąd później są wysyłani do państw członkowskich UE w ramach programów relokacji i przesiedleń wewnątrz Unii Europejskiej. We wrześniu 2015 roku ministrowie spraw wewnętrznych UE większością głosów postanowili rozsiedlić do 23 z 28 krajów wspólnoty, oprócz wcześniej uzgodnionych 40 tysięcy osób ubiegających się o azyl, kolejnych 120 tysięcy uchodźców na terytorium Unii Europejskiej. Komisarz europejski Awramopulos wielokrotnie wyrażał niezadowolenie ze sposobu, w jaki niektóre państwa członkowskie UE wykonują porozumienia w sprawie przesiedlenia uchodźców. Ps...Podaj grecki lewacki niedouku artykuł z karty ONZ, gdzie jest napisane obowiązek zapewnienia darmozjadom pleniącym się jak szczury, czy króliki mieszkania, leczenia i jeszcze wypasionego socjalu - dość tej propagandy żydolewackiej propagandy !!! W żadnych traktatach nie ma zapisu w artykułach, żeby zapewnić imigrantom socjal darmo !!! To w Erytrei jest wojna? Mamy przejąc hordy darmozjadów którzy rozmnażają się jak szczury czy królik. Przejmowanie tych migrantów to współczesne samobójstwo Państwa. Wszyscy którzy popierają takie działania to zdrajcy, nie wąchajcie się ich tępić za głupotę i zdradę! Ani jednej sztuki tego bydła do Polski !!! Przy obecnym poziomie rejestracji w USC obywateli najczęściej o imionach Ahmed i Fatima najdalej za 6 lat głównym elektoratem polityków i partii Niemiec, Francji i Belgi będą muzułmanie. Więc obecni wybrańcy narodu i zarządcy dusz muszą już teraz nieźle się starać. A parę dni wcześniej było tak pięknie, uściski dłoni, sztuczne szczęki i uśmiechy i jaka to piękna przyszłość miała czekać Europę. Bańka mydlana prysła i zaczyna się straszenie a potem będą naciski i kary bo uchodźców ciągle przybywa. Tylko, że jak ma uchodźców nie przybywać skoro kraje nie pilnują granic, które są zewnętrznymi granicami unii a mało tego to jeszcze straż graniczna na łodziach regularnie podwozi uchodźców do tych krajów. Makaroniarze będą sobie darmozjadów łowić na morzu Śródziemnym i podrzucać innym. Włosi z Grekami zrobili sobie przemysł wędkarski i transportowy darmozjadów / 15000 euro od łebka / nic tylko wędkować. Dlaczego żydolewacka, pedalska i zbankrutowana już tak politycznie jak i ekonomicznie UE nie interesuje się działalnością zbrodniarza z zaocznym wyrokiem śmierci za zbrodnie żyda Sorosa, który wynajął flotę statków tanich bander i przerzuca masowo imigrantów bezpośrednio z Libii do Włoch. To już nie jest przemyt niezorganizowany, ale celowa akcja w którą zainwestował 500 mln. dolarów! Są to pieniądze mające na celu przeciwstawienie się europejskim poczynaniom w stosunku do imigracji, a zatem w dalszym ciągu tworzenie zagrożenia dla suwerenności tak Włoch jak i innych państw europejskich! Flotylla "ratowników" Sorosa niszczy Europę migrantami! "Najbardziej niepokojącym aspektem sprawy jest fakt, iż celem tejże floty statków pływających pod banderą Panamy, Belize lub Wysp Marshalla jest prowadzenie działań wrogich wobec interesów Europy i Włoch..." Migracja z Afryki do Włoch nabiera też rozpędu dzięki pomocy lewackich organizacji pozarządowych! Poniżej mocne przemówienie! Jarosław Kaczyński w Sejmie o imigrantach www.youtube.com/watch?v=fYcVL_CLxRU Tak mówił. Teraz zobaczymy co będzie robił. Mam nadzieję, że w tym przypadku, zatrzyma tą nawałnicę elementu nieprzewidywalnego, wybuchowego i roszczeniowego. Kierującego się zasadami islamu i tylko islamu. Teraz powinien im podrzucić milion Ukraińców ...My Polacy musimy bronić Słowiańskiej Ziemi tak jak zawsze to czyniliśmy. Merkel zaprosiła więc niech ich przyjmie wszystkich do siebie. Jej "goście" = Jej problem. Dzicz nigdy nie dostosuje się do europejskiego stylu życia.
  Dzicz będzie chciała narzucić swój własny styl, tak jak to czynią na zachodzie Europy. EU chce nas udupić tak jak sami są udupieni. Co uczyni politykiera ? Wystarczy zlikwidować wszystkie formy pomocy i wsparcia dla nieproszonych gości - w ten sposób pozbędziemy się nie tylko ciapatego balastu ale i bandersynów... a tak w ogóle to czemu Polska musi być przywiązana do EU i jej wątpliwie słusznych przepisów ? Zgodzimy się na sfinansowanie każdemu uchodźcy przydzielonemu Polakom powrót do macierzystego kraju !!! Czyli do kraju Makreli:... i ani grosza więcej ! Mieli za co przyjechać, to i 500 euro na samolot do Afryki też znajdą! Obecny rzad polski powinien mieć serdecznie w dupie wszystkie "TRAKTATY", gdy przez żydolewackie nierządy pedałów, alkoholików, etc.. obecnie Europe zalewa prostacki muzułmanizm z dżihadem na ustach i z nożem, maczetą i kałachem w dłoniach !!! Sytuacja się diametralnie zmieniła, od czasów podpisywanych traktatów w roku 1951 czy w roku 1967. European Union powstała, jako dobrowolne zrzeszenie niezależnych państw narodowych ..... więc nawet ich niebieska flaga z gwiazdeczkami jest nielegalna, gdyż w takim kształcie, to UE może legalnie tylko posiadać proporzec - a nie flagę państwową, ponieważ żadnym państwem nie jest, chociażby takim jakim są United States of America !!!! Ps.II.. Wczoraj z "Bode Museum" w Berlin złodzieje ukradli monetę z czystego złota 3,1 cm grubą i o średnicy 58cm, waga 100kg, wartość rynkowa materiału 4 mln Euro.
  Spektakulärer Einbruch ins Bode-Museum in Mitte! Am frühen Montagmorgen drangen Räuber ins Gebäude ein, stahlen die massive Münze. Die Beute hat einen Materialwert von knapp 4 Millionen Euro.
  Podobno nie chcieli uchodźcom płacić podatku więc oni sami go sobie wzięli.
 • Korzysci...
  Tak, autor slusznie mowi o korzysciach ,ale czyich?
  Popatrzmy na pare liczb,Polsce przyznano na 7lat ok 400mlrd zl tj ok 100mlrdEUR/7lat ,sr stopien wykorzystania tzw pomocy to okolo 90%
  Tj okolo 90mlrdeur/7lat podzelimy je zatem ,mamy okolo 13mlrd eur /rok.Odejmujemy tylko skladke uni ok 4,5mlrdeur zostalo 8,5mlrdeur/r odejmujemy oplaty Co2-ok 0,7mlrdeur=7,8mlrd /r,odejmujemy kwoty na stabilizacje bankow redshieldow ok 1mlrdeur/patrz Grecja-ukraina/ odejmujemy koszty tzw dystrybucji ok o,3mlrdeur,odejmujemy koszty odsetek od przymusowych kredytow by tzw pomoc dostac ,zostalo okolo 6mlrd eur /rok Pozostaniemy tylko przy tym Co stanowi okolo 30mlrd zl /r/ z tego rolnicy maja okolo 15mlrd zl/r.reszta to kurz dla tzw firm.Zatem dostajemy okolo 30mlrdzl/rok ,a ile za to placimy?ciekawe?
  1.same sklepy, winny, przy ich obrotach zaplacic okolo 15-20mlrdzl/r podatku -nieplaca.teraz jest tzw zle prawo -zawieszenie.
  2.zwolnienia dla firm ich ok 5mlrdzl/r
  3 wywozone z konta bledow i opuszczen NBP, bez kontroli NBP okolo 70mlrdzl/r
  4.wywozone dywidendy obce okolo 90mlrdzl/r
  5.odsetki od dlugu tuska dla redshilda okolo 55mlrdzl/r
  6.przejmowany-wywozony tzw podatek VAT lewy -lewe faktury to okolo 70mlrd /wg uni/
  6 wywozony -nieplacony CIT strata ok 30mlrdzl/r
  7 ucieczka firm do rajow podatkowych luxembourga strata w podatkach okolo 40mlrd zl
  8.manewr na firmach tzw siostrach/niemiec w Polsce zaklada siostre I robi transfer zyskow do niemiec do Matki -strata oko 60mlrd zl/r
  9.kreacja pieniadza inflacyjnego przez obce Polsce banki okolo
  35mlrdzl/r
  10 kreacja pieniaqdza i wywoz na przyrost PKB r/r okolo 60mlrdzl./ciekawe polski tzw NBP zgodnie z konstytucja winien emitowac przyrost tego pieniadza na obsluge przyrostu produktu PKB-nie robi tego!!!dlaczego?
  11.kreacja lichwy na kredytach przez obce banki okolo 70mlrdzl
  Ile tego juz jest ?okolo 600mlrdzl/r,a gdzie jeszcze oplaty za transport gazu do uni ,za ceny najwyzsze-dla Polakow -gaz, za wojska dla uni ,za sprzet dla wojska,za linie krdedytowe ,za oddane surowce w ziemi/zmiana prawa geologicznego -koncesje na gaz -gazu brak a sorozowaty nie oddal koncessji bo przejal surowce w ziemi za tuska -zmiany prawa dla nich,przyzwolenia /itd itd
  Zatem za pomoc z uni 30mlrdzl/rok placimy -zabieraja nam =UNIE okolo 600mlrdzl/rok.To jest ten zysk autorze textu.rzeczywiskie byloby glupota by z tej pomocy 30mlrdzl/r nie korzystac.!!!!!!!!!!!!!!
 • @laurentp 03:41:22
  [Przed 60-ciu laty powstała w Europie wspólnota ekonomiczna i handlowa. Później, niby niepostrzeżenie, loże masońskie dorobiły ideologie, dyktat anty-Bożego laicyzmu i anty -demokracji. Nazwali to bezczelnie „wartościami europejskimi”. Czemu Prezes, jego ludzie, prezydent - tej zamiany „nie zauważają”? A każde racjonalne żądanie wyjścia z tego diabelskiego kotła tępią i potępiają? Co oni w Rzymie dziś świętują??] Europejsy w służbie IV Rzeszy. "Pogłębionej penetracji!"...W sobotę przez Warszawę, przez niektóre inne miasta w Polsce, przez Berlin, Londyn i inne miasta Europy przeciągnęły demonstracje europejsów, manifestujących miłość do „Europy” i domagających się „pogłębionej integracji”. Redakcyjny Judenrat „Gazety Wyborczej” podaje swoim mikrocefalom do wierzenia zbawienną prawdę, że te demonstracje, to pełny spontan i odlot – ale jak w takim razie wytłumaczyć fenomen, że we wszystkich przypadkach uczestnicy demonstracji tak samo wymalowali sobie twarze, wznosili te same okrzyki i śpiewali „Odę do radości”, która przecież nie jest hymnem Eurokołchozu?
  Mamy dwie możliwości; albo jednomyślność wśród mikrocefali zeszła już do poziomu instynktów i kiedy tylko nadchodzi jakaś rocznica, to reagują oni według odruchów Pawłowa, chociaż i wtedy warto by wyjaśnić, skąd właściwie tyle odruchów Pawłowa jednocześnie, albo - że tymi wszystkimi demonstracjami dyskretnie kieruje zatajona ręka niemiecka – boć przecież Nasza Złota Pani jeszcze w lipcu ubiegłego roku odpowiedziała się za „pogłębieniem integracji”, co w przełożeniu na język ludzki oznacza przywracanie w Unii pod Brexicie pruskiej dyscypliny. Wielka Brytania; trudno – może mieć fanaberie, bo i leży na wyspie i ma broń jądrową i specjalne stosunki z USA – ale reszta hołoty ma się słuchać! Jeszcze by tego brakowało, żeby jakieś Węgry, jakaś Polska, czy jakaś Słowacja zaczęły tu podskakiwać.
  Drugą sprawą wymagającą wyjaśnienia jest owa „Europa”, do której taką miłość mikrocefale deklarowali. Europa jest kontynentem, który dla swego istnienia niczyjej miłości nie wymaga. Ale Europa to też cywilizacja, która może przetrwać, albo nie, w zależności od tego, czy Europejczycy będą ja podtrzymywać i jej bronić, czy też nie będą. Słowem – czy będą tę Europę kochać, czy nie.
  Warto w takim razie postawić pytanie, w jakim stosunku do tak rozumianej „Europy” pozostaje Unia Europejska? Otóż nie ma wątpliwości, że Unia Europejska jest w awangardzie komunistycznej rewolucji, która przetacza się przez nasz kontynent. Ta komunistyczna rewolucja, prowadzona według strategii zaproponowanej jeszcze w latach 20-tych XX wieku przez włoskiego komunistę Antoniego Gramsciego, skierowana jest na zniszczenie cywilizacji łacińskiej, która „Europę” stworzyła. Uderza ona bowiem w trzy filary tej cywilizacji: grecki stosunek do prawdy, zasady prawa rzymskiego i etykę chrześcijańską, jako podstawę systemu prawnego.
  Z uwagi na te filary, cywilizacja łacińska ma dwóch wrogów: Żydów, którym podważa poczucie wyjątkowości i prymatu we Wszechświecie i socjalistów, których dłoń ten „przeszłości ślad” zmiata. Te grupy zresztą częściowo na siebie zachodzą w postaci żydokomuny. To właśnie ona jest w awangardzie wojny przeciwko łacińskiej cywilizacji. Tymczasem nie jest żadną tajemnicą, że w forsowanie rewolucji komunistycznej w Europie, za sprawą wpływowej żydokomuny, wciągnięte są wszystkie instytucje Unii Europejskiej.
  Zatem między „Europą” pojmowaną jako wspólnota łacińskiej cywilizacji, a Unią Europejską zieje przepaść.
  W tej sytuacji każdy, kto kocha „Europę” w tym rozumieniu, powinien zwalczać Unię Europejską, przynajmniej w obecnym kształcie. Najwyraźniej demonstrujący mikrocefale nie zdają sobie z tego wszystkiego sprawy i postępują niczym karpie radujące się na wieść o nadejściu Wigilii Bożego Narodzenia.
  Bo – po trzecie – warto uświadomić też sobie, co właściwie oznacza „pogłębienie integracji”. Wyjaśnił to przed laty niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder oświadczając pięciu przywódcom państw środowo-europejskich, którzy przyjechali ad limina do Gniezna, gdzie niemiecki kanclerze taktownie wyjechał na ich spotkanie – że Unia Europejska będzie zwalczała „agresywne nacjonalizmy”. Czy naprawdę wszystkie, czy przypadkiem nie będzie tak, że przy pomocy instytucji Unii Europejskiej i „europejskich sił zbrojnych” Niemcy nie będą zwalczały nacjonalizmów narodów słabszych i głupszych w imię nacjonalizmu własnego?
  Wszak Unia Europejska to nic innego, jak kolejna odsłona budowania pod egidą Niemiec uniwersalnego państwa w Europie, budowania IV Rzeszy tyle, że środkami pokojowymi, które okazały się tańsze i skuteczniejsze od środków militarnych, przy pomocy których wybitny niemiecki przywódca socjalistyczny Adolf Hitlera próbował zbudować tysiącletnią III Rzeszę. Te środki pokojowe wymagają jednak ogromnego zaangażowania rzesz mikrocefali, więc nic dziwnego, że na sygnał znajomej trąbki tak się zmobilizowali. Stanisław Michalkiewicz http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3897
 • @laurentp 03:41:22
  Jelcyn, Kwaśniewski, Schulz, Juncker… itd, itd, itd. Rządy alkoholików. Czy pijacy u koryta. „Międzynarodówka smakoszy procentów"
  Prof. Pawłowicz dosadnie o Junckerze i Kwaśniewskim.
  22 marca http://wpolityce.pl/polityka/332537-prof-pawlowicz-dosadnie-o-junckerze-i-kwasniewskim-miedzynarodowka-smakoszy-procentow
  Europejscy politycy tacy jak Schulz i Juncker, czy też byli polscy prezydenci, a wśród nich Aleksander Kwaśniewski, uczestniczą w pełnej histerii ofensywie przeciwko rzekomo eurosceptycznej władzy PiS.
  Odniosła się do tego prof. Krystyna Pawłowicz w krótkim, ale za to bardzo treściwym wpisie na Facebooku. Posłanka PiS zwróciła uwagę na pewien bardzo istotny… problem wspomnianych polityków.
  Jelcyn, Kwaśniewski,Schulz, Juncker… itd, itd, itd. Mówią, że wielu głównych w UE… - rozpoczyna wpis prof. Pawłowicz.
  Międzynarodówka smakoszy procentów… Trudno się więc dziwić… Europa kielichem stoi… Ale wkrótce otrzeźwienie… - podkreśla posłanka PiS. Polacy, poza D. Tuskiem nie dają się jednak pijakom klepać po pyskach i - jak Petru czy Bieńkowska – obłapiać - stwierdza dobitnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031