Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Kto jest rzeczywistym liderem opozycji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od wielu lat rządzący i opozycja widzą swoją rolę tylko w zdobywaniu władzy. Nie ma jednak w tych działaniach ogólnego myślenia o dobru wspólnym państwa i narodu oraz przyszłych pokoleń mieszkających nad Wisłą i Odrą.

 

 

W ostatnich dniach minionego roku doszło do dwóch ciekawych wydarzeń a mianowicie Ryszard Petru z Nowoczesnej w swoim opublikowanym w Internecie orędziu nazwał siebie liderem opozycji. I rzeczywiście przez cały grudzień Platforma Obywatelska zdawała się pozostawać niejako w cieniu poczynań Petru i przedstawicieli jego ugrupowania. Nowo wybrany do Sejmu polityk po wyjściu z sali przedstawicieli Platformy podczas debaty nad ustawą o trybunale konstytucyjnym przejął pałeczkę liderowania, w czym naturalnie pomogły mu media skrzętnie zapraszając go do programów radiowych i telewizyjnych. Platforma po kryzysie przywództwa Ewy Kopacz nie jest w stanie pokazać dziennikarzom i wyborcom silnego zdecydowanego lidera, który mógłby w sposób znaczący stanąć na czele opozycji jak by to można było oczekiwać po największym ugrupowaniu opozycyjnym. W tym miejscu należy przypomnieć, że Nowoczesna Ryszarda Petru jest dopiero czwartą siłą w parlamencie.

Ostatniego dnia 2015 roku na wspólnej konferencji prasowej wystąpił Tomasz Siemoniak i Grzegorz Schetyna - walczący między sobą o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. Powszechne wybory wśród członków partii rozpoczynają się z początkiem stycznia. Otóż na wspólnej konferencji prasowej politycy ogłosili, że Siemoniak rezygnuje z ubiegania się o funkcję przewodniczącego partii i namawia by głosować na Grzegorza Schetynę, który pozostaje jedynym kandydatem na przewodniczącego. Z całą pewnością Siemoniak za rezygnację z ubiegania się o funkcję przewodniczącego zostanie pierwszym wiceprzewodniczącym partii.

Schetyna to doświadczony polityk, ale chyba bez doświadczenia na stanowisku lidera. W swej karierze politycznej przeżywał wzloty i upadki - do tych ostatnich można zaliczyć odsunięcie go istotnych funkcji i wpływów przez Donalda Tuska.

Tusk odchodząc na salony europejskie postawił na Ewę Kopacz, której nie udało się utrzymać przywództwa w partii.

Przywództwo Schetyny będzie próbą utrzymania jedności platformy, która skupiając różne środowiska musi dbać o to by nie ulec rozpadowi. Część polityków PO widząc wyrastającą siłę w postaci Nowoczesnej mogłaby chcieć przejść do tego nowego ugrupowania.

Przywództwo Schetyny może zatrzymać uciekinierów. Schetyna może też s próbować porozumieć się z Petru, którego ugrupowanie kieruje swój program w dużej mierze do tych samych wyborców, co Platforma.

Wzajemne zabieranie sobie wyborców przez PO i Nowoczesną” może być dla obu tych ugrupowań bardzo niekorzystne z powodu wspomnianego powyżej zabierania sobie wyborców, podziału głosów a co za tym idzie w przypadku ordynacji większościowej wzmacnianiu Prawa i Sprawiedliwości.

W jaki sposób potoczą się dalej losy opozycji i jakie ugrupowania oraz jacy przywódcy będą stali na jej czele to z całą pewnością pokarze najbliższy rok.

Jest to szalenie istotne, ponieważ w sytuacji, gdy jedna partia posiada większość parlamentarną oraz swojego prezydenta to rola opozycji nabiera niezwykle istotnego znaczenia. To właśnie silna i w miarę możliwości skonsolidowana w swych działaniach opozycja musi patrzeć na ręce władzy oraz może kierować na przykład do obiektywnego trybunału konstytucyjnego wątpliwe ustawy. Rolą opozycji jest alarmować wyborców i opinię publiczną przed działaniami mającymi niekorzystny wpływ dla funkcjonowania państwa.

Od wielu lat rządzący i opozycja widzą swoją rolę tylko w zdobywaniu i ewentualnym przekazywaniu czy odbieraniu władzy. Nie ma jednak w tych działaniach ogólnego myślenia o dobru wspólnym państwa i narodu oraz przyszłych pokoleń mieszkających nad Wisłą i Odrą.

KOMENTARZE

 • @
  W Polsce nie ma opozycji. To znaczy opozycja jest ale jest to opozycja na wypadek powstania prawdziwej opozycji.
 • @Stara Baba 20:32:39
  No tak ktoś tu sobie próbuje z nas jaja robić . Ukłony . : https://www.youtube.com/watch?v=NLX94sUEpY0
 • @Repsol 21:30:47
  Nowoczesną i PIS lączy bardzo taki Paweł Rabiej, napisał książkę pt; ,,kim pan jesteś panie Wachowski". Napisał książkę pod dyktando Kaczyńskich, wtedy jak Wachowski wypchnal ich od Wałęsy, Rabiej mocno współpracował z PC i przyjażnił się z J.Kaczyczynskim. Gdy Suchocka powołała na szefa NIK L. Kaczyńskiego, Rabiej poszedł tam do pracy, nawet wspólnie mieszkał z śp. Szczygło w służbowym mieszkaniu. Obecnie Rabiej to szara eminecja ale bardzo wpływowa osoba Nowoczesnej. Działa w bardzo ale w bardzo wpływowym klubie warszawskim. To tyle na razie.
 • @Wrzodak Z. 22:11:22
  Szanowny Panie ,czy ma Pan mnie za kretyna ja znam wszystkie znaczone karty . Trochę jestem dłużej od Pana w tym szambie , no ale zawsze obserwowałem ruchy gamoniowatych dlatego doskonale wiem , co nie jest Polską Racją Stanu . Pozdrawiam. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/01/pryncypia-narodowej-polityki-zagranicznej-dmowskiego/
 • @Repsol 22:27:26
  Jak nie jesteś Pan gamoniowaty, to chyba Pan wiesz o co chodzi z tą Nowoczesną i PiS-em, to zanosi się na koalicję w II rozdaniu. Tak przypuszczam.
  A co ma świetny analityczny tekst Adama do mojego wpisu?
 • @Wrzodak Z. 23:04:44
  To samo co kanonadą do anakondy .Zalecam okład na głowę . :)
 • jacy przywódcy będą stali na jej czele to z całą pewnością pokarze najbliższy rok."///
  -Oj, pokarze z pewnością. -Oby ich pokarał jak najmocniej! -Świat z pewnością będzie lepszy. -:))) Pzdr. -Polska WWW. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Repsol 23:16:49
  Zalecam wziażć proszki rano i odjeść od klawiatury, bo zaraz ją potłuczesz.
 • System rządu i "opozycji"
  Jaka tam znowu opozycja ? Wszystko odbywa się wg. od wieków sprawdzonej metody:

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/fa.html#Chomsky_2

  czyli "zarówno za jak i przeciw" tzn. zarówno rząd jak i tzw. "opozycja", nazwijmy to zjawisko w wersji polskiej POPiSem demokracji, są inicjowane i kontrolowane przez te same kręgi, jak Michalkiewicz utrzymuje: jurigieltników

  - https://www.youtube.com/watch?v=064s1GVUEBw&t=1m00s

  nie sposób prościej wyjaśnić zasady naszej demokracji.

  Wileu zanurzonych po szyję w tej demokracji bierze inscenizację tzw. "wolnych i niezależnych" wyborów za dobrą monetę:

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/onet-pkw-podaa-wyniki-wyborow-z-93-proc.html

  W porównaniu z innymi krajami UE wykazują Polacy wcale niemało mądrości politycznej i nie dają się poderwać gadzinówkom. Jedyny cel "wolnych i niezależnych" wyborów jest dać zarządzającym krajem bandom legitymację do dalszego podejmowania kredytów

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Cel

  pod zastaw społeczeństwa.
 • @@@!
  PO i Nowoczesna były dogadane. Polityk Platformy wygadała się przed kamerami?...Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi mówiło się o cichym porozumieniu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Teraz wprost powiedziała o tym europosłanka PO. – Ja bym chyba rzeczywiście wolała, żeby to była jedna partia. Zresztą były takie starania, żeby to była jedna partia – powiedziała Róża Thun w programie „Babilon” TVN24. Już zaraz po wyborach parlamentarnych Radosław Sikorski w rozmowie z Tomaszem Lisem mówił, że „błędem rzemiosła politycznego było nieskonsumowanie sojuszu z Ryszardem Petru”. Dodawał, że wszystko było już „dogadane". "Błędem rzemiosła politycznego było nieskonsumowanie sojuszu z Ryszardem Petru. A ten sojusz był dogadany. Z tego względu ta porażka jest bardzo dotkliwa. W innym wypadku byłoby 38 proc. do 31 proc.". - ujawniał pod koniec października Sikorski. Teraz Róża Thun w programie „Babilon” powiedziała jasno, że były czynione ruchy, aby PO i Nowoczesna były jedną partią. Ja bym chyba rzeczywiście wolała, żeby to była jedna partia. Zresztą były takie starania, żeby to była jedna partia. W tej chwili nie jest. Te dwie partie mają bardzo dużo punktów stycznych - powiedziała europosłanka. W ten sposób potwierdziły się informacje Niezalezna.pl wskazujące na ciche porozumienie Platformy i Nowoczesnej. Istniały również personalne powiązania ludzi z partii Petru i PO. Firma członka sztabu Ryszarda Petru Rafała Szymczaka wygrała za rządów PO przetarg na promocję… świeżego powietrza. Wcześniej ujawniliśmy przeszłość ludzi, którzy stoją za Ryszardem Petru. Liderzy Nowoczesnej startujący z jego list byli blisko związani z Platformą Obywatelską. Służby zakładają nową Platformę Obywatelską? Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk, Petru Warto również przypomnieć, u czyjego boku zaczynał sam Petru, który dziś przedstawiany jest jako „nowa twarz” polityki. Tak naprawdę na polskiej scenie politycznej działa od lat. W 2001 r. startował z list Unii Wolności do Sejmu, a dwa lata wcześniej bronił reformy wprowadzającej system wpłacania składek emerytalnych na OFE....Powstaje stowarzyszenie NowoczesnaPL, którego inicjatorzy nie wykluczają powołania partii o tej nazwie. Kto wchodzi skład w "nowoczesnych"? Dawni działacze Unii Wolności, PZPR-owski ekonomista i były współpracownik komunistycznego wywiadu. "Na razie jest to stowarzyszenie, ono może się przekształcić w ugrupowanie, które startowałoby w najbliższych wyborach" - mówi telewizji TVN24 Ryszard Petru, jeden ze współzałożycieli NowoczesnaPL. Petru to ekonomista i były działacz Unii Wolności, w latach 1997–2000 doradca Leszka Balcerowicza, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów. Sam Balcerowicz - w PRL członek partii komunistycznej i pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR - także ma być jednym z inicjatorów nowego stowarzyszenia. Kto jeszcze ma zabiegać o "nowoczesną" Polskę? Władysław Frasyniuk, kolega Balcerowicza i Petru z Unii Wolności, oraz Andrzej Olechowski. Ten ostatni to były minister finansów i szef resortu spraw zagranicznych, a jeszcze wcześniej - współpracownik komunistycznego wywiadu (Departament I MSW); był kontaktem operacyjnym esbeka Gromosława Czempińskiego (w latach 90. szefa Urzędu Ochrony Państwa). W 2009 r. Czempiński w wywiadzie dla „Niezależnej Gazety Polskiej” przyznał, że był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej, co było potwierdzeniem plotek, że PO została w pewnym sensie założona przez służby. Teraz - gdy skompromitowana PO odczuwa coraz większy kryzys, a SLD i Janusz Palikot zostali całkowicie zmarginalizowani - być może ktoś doszedł do wniosku, że w obronie III RP trzeba powołać do życia nowy byt polityczny. Ps...Te 38% to tylko w esbeckich sondażowaniach. Już samo to podsumowanie świadczy o sfałszowanych wyborach. Wszystkie rzetelene sodnaże wskazywały, że obie te partie antypolskich zdrajców nie powinny przekroczyć 20%, a tu raptem robi sie w sumie 38%. Czy PiS nie może się zająć tymi wynikami i poinformować Polaków o kolejnych oszustwach wyborczych partii POdlosci i POpluczyn.?! Lepper mówił, że żyd chazarski Aaron Bandwein vel Olechowski jest umoczony w afery, tak samo żyd Piskorski: https://www.youtube.com/watch?v=QinKXARwmVE Żyd chazarski Aaron Bandwein vel Andrzej Olechowski jako jeden z niewielu "polaków" był zapraszany na coroczne zjazdy grupy Bilderberg. Wtajemniczeni będą wiedzieli o co chodzi. Dla niewtajemniczonych - Bilderberg to grupa "biznesowo-finansowa" stworzona przez członków sekty nazywającej się tajemniczo - oświeconymi lub też iluminatami. Ich nadrzędnym celem jest stworzenie nowego porządku świata. Warto poszperać w necie i poczytać. Brandwein vel Olechowski to niebezpieczny człowiek. Cała ta grupa "nowoczesnych" jest jeszcze bardziej szkodliwa dla Polski i Polaków niż Komorowski i całe PO razem wzięte.
 • @Repsol 21:30:47 o Petru..
  Jego rodzine deportowano z Rumuni z wilczym biletem, za zdradę mądrzy ci Rumuni, pozbyli się kukułczego jaja!
 • @Repsol
  PiS i Szydło zdradzili Polaków! w tym swoich wyborców!!! RMF FM: Nie będzie renegocjacji ws. uchodźców. Polski rząd honoruje zobowiązania gabinetu Ewy Kopacz!!!(oszukali swoich wyborców w tym mnie, moją rodzinę!)...Rząd PiS wywiązuje się ze zobowiązań podjętych przez poprzednią koalicję PO-PSL. Ekipa Beaty Szydło rozpoczęła proces relokacji uchodźców znajdujących się w obozach w Grecji i we Włoszech – dowiedziało się radio RMF FM. Chodzi o obowiązkowy system rozdziału uchodźców w ramach którego poprzedni rząd zgodził się we wrześniu na przyjęcie 5082 uchodźców ( przeciwko były Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia).
  Polska wyraziła gotowość przyjęcia uchodźców w ramach relokacji
  — taką wypowiedź anonimowego źródła z Komisji Europejskiej cytuje Katarzyna Szymańska-Borginion.
  Wcześniej, Konrad Szymański po zamachach w Paryżu napisał na portalu wPolityce.pl, że „w obliczu tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców”. Jednak jak twierdzi dziennikarka RMF FM rozmowy między innymi z Komisją Europejską, ale także z Grecją i Włochami w sprawie relokacji są już na zaawansowanym etapie.
  Radio informuje, że rząd PiS postawił Unii warunki, które zostały już zaakceptowane. Chodzi m.in. o to, żeby Polska znała tożsamość uchodźców. Zostaną oni również sprawdzeni przez polskie służby. Decyzja o przybyciu do naszego kraju ma być dobrowolna. Polska będzie przyjmować osoby znajdujące się w potrzebie np. wdowy z dziećmi. W miarę możliwości uchodźcy powinni pochodzić z krajów bliskich nam kulturowo. Cały proces relokacji ma trwać dwa lata. Pierwsi uchodźcy mają trafić do Polski w grupach maksymalnie po 150 osób.
  Komisja Europejska - która koordynuje relokację - jest zadowolona z decyzji polskiego rządu. Ile osób z przypisanej nam liczby uchodźców trafi do Polski tego na razie nie wiadomo.
  RMF FM twierdzi, że w ramach przesiedleń w pierwszej kolejności trafią do Polski uchodźcy z Libanu. Będą to chrześcijanie.(ha, ha, ha!!!!)
  ansa/RMF FM Ps....Naiwniacy - o jakich chrześcijanach jazydach mówicie - dostaniemy takich najeźdźców jakich dadzą nam silne kraje UE mające z nimi problemy! Wczoraj MSZ mówiło o 5 tysiącach, a dzisiaj o 11 tys!!!. Wiceszef MSZ mówił przed chwilą już o 11 tysiącach. Pomnożyć to razy rodziny ściągnięte i mamy min. 50 tys. Socjal w całej UE identyczny tj. ok. 2400zł na osobę miesięcznie.!!!! Jak sprawdzicie, czy to jazydzi, chrześcijanie, skoro w Niemczech nie mogą określić nawet ich danych osobowych, bo mają fałszywe dokumenty?! PiS niszczy Polskę tak samo jak reszta tej lewackiej bandy....PiS układa się z elitami upadającej EU. Bratają się z trupem moralnym i wykonują jego polecenia - prof. Bogusław Wolniewicz...Koniecznie musimy stworzyć internetowy ruch społeczny w obronie naszego kraju. Na PiS nie ma co liczyć, bo kogoś byś my nie wybrali to i tak będzie rządził w nie polskim interesie.
 • @Kula Lis 65 14:44:01
  Tylko dlaczego nam chcą debila podrzucić . Pzdr.
 • @Kula Lis 65 14:48:47
  RMF FM tą stację zalecam pominąć milczeniem . Po chanukowych świecach w pałacu , niewiele mnie zdziwi .Ave Amigo.
 • @Repsol 20:49:20
  Super przeróbka Petru gimnazja i sześciu króli
  https://www.youtube.com/watch?v=hgyv_Nc-YXg\
  udostępniajcie dalej

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031