Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Smutne refleksje po debacie wielkiej ósemki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciekawe, co zostanie z Partii Kukiza, Nowoczesnej, czy Partii Razem? A gdzie będą wielcy – PO i PIS a gdzie obie żelazne damy obu ugrupowań? Przekonamy się za 4 lata.

 

 

W poniedziałek 19 października odbyła się debata dwóch liderek największych ugrupowań – Pani Premier Ewy Kopacz i kandydatki na panią premier Beaty Szydło.

Obserwatorzy zgodnie raczej oceniali, że debata nie wniosła nic nowego a obie panie były raczej wytworami marketingu politycznego wypowiadając kwestie wcześniej wyuczone, nie koniecznie odpowiadając na zadane pytania przez prowadzących.

Następnego dnia miała już miejsce debata przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych rejestrujących kandydatów we wszystkich okręgach.

Na debacie pojawiła się zarówno premier Kopacz jak i kandydatka na premier Beata Szydło.

Wszyscy mieli możliwość wypowiadania się w ustalonych ramach czasowych.

Zgodnie trzeba stwierdzić, że obie przedstawicielki największych komitetów wyborczych debatujące dzień wcześniej na wielkiej wspólnej debacie nie zabłysnęły. To znaczy nie powaliły na kolana telewidzów, nie przykryły swym blaskiem licznego elektoratu przedstawicieli mniejszych komitetów.

Czy były to rozmowy o Polsce? O prawdziwej wielkiej silnej gospodarczo i politycznie Polsce?

Padło wiele wielkich ważnych słów o dobru narodu i państwa naszego.

Pewnie gdybyśmy nie oglądali codziennych potyczek i kłamstw polityków to być może uwierzylibyśmy zapewnieniom debatujących.

Debata stała się szansą dla przedstawicieli mniejszych komitetów wyborczych, o których media mniej mówią, poświęcają mniej czasu, rzadziej by nie powiedzieć niemal wcale nie zapraszają ich przedstawicieli do mediów.

Po lewej stronie sceny politycznej media okrzyknęły zwycięzcą Adriana Zandberga przedstawiciela Partii Razem.

Dziennikarze po debacie zachłysnęli się inteligentnym, wykształconym młodym przedstawicielem ugrupowania, któremu wcześniej poświęcono stosunkowo niewiele uwagi. I wreszcie nadeszło wielkie 5 minut jak byśmy to powiedzieli partii kanapowej, którą jak dotąd wszyscy wielcy nadawcy ignorowali w swoich przekazach. Nagle zaczęto zapraszać przedstawicieli Partii Razem na wywiady, rozmowy przed kamerą.

Czy nie jest za późno?

Gdy by o ugrupowaniu Adriana Zandberga mówiono wcześniej w mediach w takim wymiarze czasu antenowego jak na przykład innego ugrupowania lewicowego, jakim jest Zjednoczona Lewica na czele z SLD to z całą pewnością Partia Razem mogłaby poszczycić się większym elektoratem.

Jasno widać, że to właśnie media mają znaczący wpływ na zabetonowanie systemu politycznego i wmawianiu wyborcom, że mają oni wybór jedynie między wielkimi ugrupowaniami.

Możliwość pokazania się także mniejszych partii no przynajmniej przed samymi wyborami daje pewną szansę na poszerzenie sceny politycznej.

Według najnowszych sondaży do sejmu nie wejdzie Partia Razem oraz Partia Korwin. W Sejmie ma znaleźć się 6 pozostałych komitetów wyborczych: Platforma, PIS, Kukiz 2015, Zjednoczona Lewica z SLD na czele, Nowoczesna Ryszarda Petru i PSL.

A może elektorat młodszego pokolenia się zmobilizuje i zarówno Partia Razem i Partia Korwin wejdą do Sejmu.

Bez względu na nasze własne poglądy polityczne oraz stosunek do Korwinistów czy Partii Razem im więcej ugrupowań wejdzie do Sejmu tym lepiej dla naszej sceny politycznej pod warunkiem, że wielcy znów nie będą pożerać małych partii kanapowych.

Może wróci czytelnik do tego tekstu za 4 lata i wówczas przypominając sobie te nadzieje skonfrontujemy je z rzeczywistością.

Ciekawe, co zostanie z Partii Kukiza, Nowoczesnej, czy Partii Razem?

A gdzie będą wielcy – PO i PIS a gdzie obie żelazne damy obu ugrupowań?

KOMENTARZE

 • "a może elektorat zmobilizuje się i Partia Razem i JKM wejdą do Sejmu", ale...
  po co?
 • @Jan Paweł 23:34:32
  System juz wie , jak wszystko bedzie wygladalo . Ave .Sorki za gramatyke , ale klawiature mi rozwalono.
 • Pamiętajcie o tym o czym poniżej jutro przy urnach Polacy!!!
  http://media.wgospodarce.pl/cache/c8/0f/c80f40f8881e65c0a053bf07186daa44.jpg Islamscy imigranci w Polsce będą przyjmowani do lekarzy poza kolejnością: To wydłuży kolejki dla Polaków!!!!...Ewa Kopacz jedną ze swoich ostatnich decyzji przed wyborami zaprosiła do Polski islamskich imigrantów. Teraz to Polacy poniosą konsekwencje tej decyzji. Choćby takie, że jeszcze bardziej wydłużą się kolejki do lekarzy, bo imigranci będą obsługiwani poza kolejnością.
  Jeszcze nie przyjechali do Polscy zaproszeni do niej przez kanclerz Angelę Merkel imigranci muzułmańscy, a już okazuje się, iż wpuściliśmy do naszego kraju rzesze islamskich imigrantów bez żadnej kontroli sanitarnej. Co więcej, ci, którzy dopiero przyjadą, nie będą musieli (jak Polacy) czekać w kolejkach do lekarza, ponieważ zostaną im zapewnione wszelkie usługi medyczne niejako w innym trybie.
  Co ciekawe - opieka medyczna nad imigrantami będzie kosztować miliony złotych z pieniędzy Polaków. I obejmować będzie pełen pakiet zdrowotny.
  Imigranci będą mieli zapewnione pełne świadczenia medyczne, bez kolejek i bez ubezpieczenia, na koszt polskiego podatnika, który sam ma poważne problemy z dostaniem się do lekarza.
  Polacy najpewniej podziękują Ewie Kopacz przy okazji wyborów.
  prawy.pl/ as/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930