Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
123 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Pamięć o ludobójstwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należy pamiętać o takich wielkich ludziach jak Jan Karski, którzy z narażeniem własnego życia walczyli o prawdę, potajemnie przenosili ją i głosili po całym świecie.

 

 

24 kwietnia 2014 roku Wikipedia na swojej stronie głównej opublikowała zdjęcie Jana Karskiego chcąc upamiętnić tą wybitną dla dziejów naszego kraju postać w 100 rocznicę urodzin. W rzeczywistości Karski urodził się 24 czerwca 1914 roku i dlatego nadano mu imię Jan - ponieważ patronem 24 czerwca jest właśnie Jan Chrzciciel.

Jan Karski jest znany na całym świecie z tego, że polskiemu rządowi na uchodźstwie podczas II Wojny Światowej przekazał relacje oraz mikrofilmy dokumentujące zagładę Żydów w gettach i obozach koncentracyjnych. Karski został przyjęty nawet przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Roosevelta. Nikt jednak nie wierzył lub nie chciał wierzyć, że to, o czym mówił Polak to prawda. Alianci nie zdecydowali się na bombardowanie niemieckich miast lub linii kolejowych w obronie masowo eksterminowanych Żydów. Po zakończeniu wojny okazało się jak wiemy, że Karski miał rację. Wybitny wielki polski patriota z narażeniem życia działał na rzecz wolnej Polski. Dziś, gdy wujek Google przypomina nam o Karskim warto zastanowić się, jaka nauka dla nas płynie z bolesnej oraz tragicznej lekcji Karskiego.

Dziś, gdy na Ukrainie słyszymy o nieznanych sprawcach dokonujących pobić czy zabójstw tak zwany zachód nie reaguje. Naturalnie porównanie jest nieadekwatne porównanie wielkich zbrodni Hitlerowskich do tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. W tym roku obchodziliśmy 20 rocznicę ludobójstwa w Somalii. I świat tak 20 jak i 70 lat temu nie reagował. A co wyprawiali Amerykanie i nie tylko oni w Iraku i Afganistanie? A co wspomniani nasi sojusznicy z za oceanu wyprawiali w więzieniach CIA na terenach polskich?

Naturalnie Czytelnik może powiedzieć, że taka jest polityka i z całą pewnością będzie miał rację. Ja dodałbym jednak, że taka jest współczesna polityka. Polityka zdaniem starożytnego filozofa Arystotelesa to dobro wspólne i dziś o polityce właśnie, jako o dobru wspólnym się nie myśli.

100 lat temu wybuchła także I Wojna Światowa. Będziemy zwłaszcza w sierpniu - w okrągłą rocznicę wybuchu wojny słyszeli wielokrotnie o tym, jakim to ludobójstwem na niespotykaną skalę była także I Wojna Światowa. Przypomnijmy sobie wówczas o tym jak Jan Karski w niecałe 30 lat później jeździł po całym świecie i opowiadał o innych jeszcze większych zbrodniach.

Nie miejmy też złudzeń świat jeszcze od niejednej zbrodnie odwróci oczy.

Tym bardziej należy pamiętać o takich wielkich ludziach jak Jan Karski, którzy z narażeniem własnego życia walczyli o prawdę, potajemnie przenosili ją i głosili po całym świecie.

KOMENTARZE

  • autor
    Jezeli chodzi o wydarzenia na Ukrainie, to tak zwany zachod reaguje, lecz prawdopodobnie nie tak jak trzeba ... USrael i Jewropa swiadomie i bezczelnie deformuja zdarzenia zaistniale na Ukrainie, bowiem to ONI je wywolali, sfinansowali oraz "stworzyli" Majdan.
  • Nasz jak wojna z Irakiem Rotfeld chce nawet beatyfikować sjonistycznego kabotyna Karskiego
    który do końca życia wieilbił "wspaniałych ludzi w aparacie PRL takich jak Berman , Ninc.." i ocZywiście "najszlachetniejszego i najinteligentniejszego polityka polskiego w okresie II wojny światowej Jozefa Cyrankiiewicza", ktory wykupil go za lapówki z aresztu Gestapo zanim sam wyjechal do Auyschwitz gdzie szybko zlikwidowano organizację świętego rotmistrza Witolda Pileckiego (sam Pilecki zdążyl uciec)
    http://telewidz.neon24.pl/post/64300,byly-minister-z-naszej-dyplomacji-tak-zwanych-gorali-ze-wzgor-golan-kreuje-jana-karskiego-do-beatyfikacji

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930