Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Kto płaci za opróżnianie TOITOI na Majdanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt nie bierze głodem czy smrodem Majdanu po przez blokadę tak by nie można było dowieźć jedzenia, czy wywieźć nieczystości z toalet.

 

 

Od prawie trzech miesięcy obywatele ukraińscy okupują najważniejszy z placów Kijowa – Majdan. Wszystko zaczęło się, gdy Prezydent Janukowycz nie podpisał układu stowarzyszeniowego z Unią Europejską. Jak twierdzą media niezadowoleni obywatele ukraińscy zaczęli się zbierać na Majdanie by wyrazić swoje niezadowolenie. Od tamtego czasu raz więcej, raz mniej ludzi, ale zawsze są to tysiące osób funkcjonuje na Majdanie. Spędzali tam Sylwestra, Nowy Rok, wigilię, 3 dni świąt Bożego Narodzenia. Nie napisałem, że stoją tylko napisałem, że funkcjonują, bo z samego rana mają modlitwę prowadzoną przez popa, Śniadanko, ciepłą herbatkę lub kawkę, zupę, przenośne toalety – TOITOI do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych, namioty do spania. A ja to wszystko mogę oglądać albo w Internecie albo w sieci telewizji kablowej na jednej z kilku stacji informacyjnych, w jakości HD. I tak nie przez 1 czy 2 dni, ale już kilka miesięcy.

Od ponad 24 godzin obserwuję, że płoną barykady a raczej znajdujące się tam opony, skąd te opony się tam biorą? Tak ciągle i ciągle? Nie wiem jak długo się pali jedna opona, ale wyobrażam sobie, że te opony na barykady ktoś musi dowozić, podobnie jak jedzenie, broń, kaski ochraniacze, namioty i inne przedmioty.

Nikt nie bierze głodem czy smrodem Majdanu po przez blokadę tak by nie można było dowieźć jedzenia, czy wywieźć nieczystości z toalet. Nikt w jakiś sposób nie przerywa transmisji. Być może powołuję się tutaj na średniowieczne metody oblężenia, ale najprostsze jest najbardziej skuteczne.

Zastanawia mnie jednak coś innego:, Kto za to wszystko płaci:, kto opłaca to wszystko, co potrzebne jest tysiącom ludzi na Majdanie do codziennego życia i funkcjonowania w tym miejscu? Kto organizuje to wszystko logistycznie?

Wszyscy mówią, że trwają walki z berkutem, ale czemu berkut walczy? Czemu nie można zablokować Majdanu i starą strategią oblężniczą nie wziąć głodem protestujących?

Komu na tym zależy?

Żeby była jasność nie kibicuję Janukowyczowi. Uważam, że silna Ukraina najlepiej niezależna leżąca między Polską a Rosją to najlepsze rozwiązanie w położeniu geopolitycznym naszego kraju.

Piszę te słowa ku zastanowieniu i ku refleksji własnej i Czytelników, że rewolucje czy wystąpienia ludu, o których historia tak chętnie pisze nie są tym, czym nam się wydaje czy chcielibyśmy by się wydawało. Nie są spontanicznym wystąpieniem przeciętnych obywateli protestujących przeciwko czemuś lub za czymś, są sterowanym zamysłem pewnych grup chcących przejąć władzę lub wpływy.

Pamiętajcie i uważajcie, że rewolucja zwykła zjadać swoje dzieci.

A na zakończenie warto wspomnieć i chwilą zadumy objąć około 30 ofiar śmiertelnych kijowskich zamieszek.

Niech wam ziemia lekką będzie.

Czy warto było oddać życie? Za co? Czy będzie nam dane się tego dowiedzieć?

KOMENTARZE

 • @
  bardzo mądre spostrzeżenie.
 • @
  ..dobra refleksja...przypomniała mi się hanka bufetowa...ten opróżnia toi toje, komu się to opłaca...

  http://www.toitoi.pl/historia-firmy.html

  ..no i znów qrwa zachodni koncern...nawet na sraniu zarabiają obce, żydowskie koncerny...Polacy wake up !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Kto placi?
  Odp. jest b.prosta.Wystarczy przeglad historii,Kto oplacal rewolucje francuska,bolszewicka,obie strony 1WS I 2WS,kto oplacal zamordowanie ok 10 prezydentow USA/Harrison,Taylor,Buchman,Gerfield,Mckinley,Kennedy,Lincoln,jacksonzamachy,Tyler,rewolucje 80r Polska,Irak,Egipt,libia,UKRAINA DZIS,dalej bedzie IRAN. Wszedzie stoja ci sami te same nazwiska, Chazarowie-mordercze plemiona ,osadzone w osmiu stolicach,pochodzace od bauerow,pozniej zmieniali nazwiska na czerwonotarcznych-redshildow.Pelno tych informacji w historii chociazby A.Hitchcock.To straszne jak osiem plemion drukuje dzien .noc dolary by pozniej wysadzac panstwa.Dzis gdy patrzymy na Polske juz wiemy chociazby to, ze przez ostanich 15 lat wykreoawli okolo 2biliony zl plus 1 billion odsetek co daje im rocznie okolo 200mld zl. Wszystko to wygrabili z Naszego Kraju .To cena /ceny o jakie plemiona walcza ,na majdanie beda miec wiecej . tylko dlaczego Ci ludzie o tym nie wiedza -brak historii -podobnie jak w Polsce
 • @autor
  >rewolucje czy wystąpienia ludu, o których historia tak chętnie pisze nie są tym, czym nam się wydaje czy chcielibyśmy by się wydawało. Nie są spontanicznym wystąpieniem przeciętnych obywateli protestujących przeciwko czemuś lub za czymś, są sterowanym zamysłem pewnych grup chcących przejąć władzę lub wpływy.

  Pełna zgoda, ale wcześniej -

  >Żeby była jasność nie kibicuję Janukowyczowi.

  I temu się dziwię. Rozumiem, że nie wszyscy wiedzą kto jest oprawcą, a kto ofiarą. Gdy jednak się wie, to wypadałoby wiedzieć komu się kibicuje.
 • @lancelot 08:14:54
  A kto płacił dietę naszej pisowskiej "delegacji" na Majdan?

  Tutaj bana za niewygodne pytania nie możesz mi dać, kaczy oszołomie :D))
 • -------- WIEM ,że NIC nie wiem !! - niektóre księgi są pod kluczem 1000 lat
  http://treborok.wordpress.com/
 • BZDURY ...
  "zastanawia mnie, dlaczego Polacy walczą z Niemcami, z Hitlerem. Kto za to płaci ? Kto to finansuje ? Ktoś przecież musi opróżniać toi toje?

  Ja tylko tak pytam, nie żebym był zwolennikiem Hitlera. Po prostu zadaję pytania" ...
 • @lancelot 09:18:06
  Pewnie, ze wie. Ja też wiem - z NASZYCH PODATKÓW kaczor jeździ kręcić usraelskie lody.
  A ban u ciebie to pikuś, nobilituje. Nie zapuszczam się na kacze bagienka gdzie zalatuje trotylem :)

  Zresztą zauważyłem, że banowanie (czyt. cenzura) to ulubiona zabawka katoTalibów i kaczystów. takie trochę bolszewickie metody.
  Dać wam władzę to zaraz pojawią się ośrodki dla "zbanowanych" myślących nie po kaczemu :)
 • @lancelot 09:18:06
  RABIN DOWODZI, że ŻYDZI ZOBOWIĄZANI SĄ do WSPARCIA „WALKI o SŁUSZNĄ SPRAWĘ”, którą prowadzi NARÓD UKRAINY” !!!
  *****
  Oficer CAHAL (armia izraelska) i jeszcze 300 ŻYDOWSKICH BOJÓWKARZY zostało INSTRUKTORAMI EUROMAJDANOWSKIEJ TŁUSZCZY.
  Portal Stowarzyszenia Gmin i Organizacji Żydowskich Ukrainy, którego szefem jest pijarowski menedżer euromajdanu, żyd Josif Eisels, osłaniający nazistów żyda Tiahnyboka-Frotmana, wyhodowanych przez szefa Europejskiego Sojuszu Żydowskiego, miliardera i żyda I. Kołomojskiego, opublikował wywiad korespondenta Michaiła Golda z pewnym żydem izraelskim, którego autor wywiadu przedstawia jako „JEDNEGO z GŁÓWNYCH LUDZI w SKOMPLIKOWANYM SYSTEMIE SAMOOBRONY MAJDANU i barykad na Hruszewskiej”, nie wymieniając go z nazwiska. Chociaż żydowskie media przedstawiają go jako „gołębia pokoju” to trzeba trzeźwo oceniać sytuację przejęcia protestu, kiedy oficer obcej armii przyznaje się do bezpośredniego kierowania „ukraińskim buntem”.
  Poniżej przytaczamy fragmenty z wywiadu tego anonimowego oficera armii izraelskiej (CAHAL) w przekładzie z języka ukraińskiego z żydowskich portali „israel7″ i „news.israelinfo”:
  „To co zobaczyłem na początku rozczarowywało, tak wszystko było zdezorganizowane, brak przywódców, spójnej strategii, itp. Wtedy, nieoczekiwanie dla siebie, zacząłem częściowo zarządzać przebiegiem tego oporu, chociaż początkowo nie uważałem go za „swoją wojnę”. Organizowałem obronę, budowę barykad a później, na prośbę ludzi, zacząłem dowodzić jednym z oddziałów”.
  „Byłem kilka razy na Majdanie, słuchałem nieodpowiedzialnych wypowiedzi przywódców opozycji, rozumiejąc, że ludzie mogą popełniać szaleństwa. Co i się stało kiedy po 7 godzinnych negocjacjach ta trójka wyszła na scenę i zaczęła przygotowywać grunt pod kompromis. Naród wypiął się na nich i ruszył w kierunku ulicy Hrusziewskiego zamierzając przystąpić do szturmu, absolutnie bezsensowne z wojskowego punktu widzenia. Służyłem w armii izraelskiej, mam jeszcze pojęcie w kwestii operacji anty-terrrorystycznych, sam brałem w nich udział i po prostu zrozumiałem, że teraz poleje się dużo krwi. Policzywszy ludzi na barykadach i upewniwszy się, że stosunek sił jest absolutnie nie do przyjęcia w zbliżających się działaniach, zaproponowałem zajęcie pozycji obronnej i wzmocnienie redut. Dzisiaj te barykady wyglądają tak jak powinny wyglądać. Ostateczną pewność co do tego, że jestem właśnie tam gdzie powinienem być, zyskałem po szturmie Domu Ukraińskiego, gdzie ja, mówiąc słowami „Pirkey avot”, próbowałem być „człowiekiem na miejscu gdzie nie ma ludzi”. 1500 osób próbowało przejąć budynek w którym znajdowało się 200 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, głównie świeżo po przeszkoleniu, i gdyby dorwali się oni do tych chłopaków to krew polała by się i po drugiej stronie. Zaczęliśmy proces negocjacji zakończony uwolnieniem Domu Ukraińskiego bez jednego wystrzału i bez rannych”.
  „Tylko w moim oddziale jest 4 IZRAELSKICH BOJOWCÓW z doświadczeniem wojskowym, których, tak jak i mnie, wyprowadziło na Majdan pragnienie uniknięcia nikomu niepotrzebnych ofiar. Ja nazwałbym całą naszą grupę „niebieskimi hełmami”, analogicznie do sił pokojowych ONZ. Sytuacja na Majdanie jest dość nerwowa, wielu ludzi chce zemsty za krew ofiar, jeszcze więcej jest zmęczonych bezczynnością opozycji, wszystkie te gorące głowy są pełne iluzji w kwestii prawdziwych walk i w konsekwencji nie wyobrażają sobie możliwych następstw. Oni także nie myślą o tym, że po drugiej stronie barykad także są ludzie, dlatego nasze działania nie powinny zhańbić Majdanu z „ludzką twarzą”.
  „Ja od pierwszych dni OBCUJĘ z AKTYWISTAMI „PRAWEGO SEKTORA”, UNA-UNSO, ze wszystkimi tymi ludźmi, z którymi w czasie pokoju nie znalazłbym wspólnego języka. Przy tym przedstawiam siebie wyłącznie jako ŻYDA, dodatkowo RELIGIJNEGO. Pod moim dowództwem są już dziesiątki bojowców Majdanu, Gruzini, Azerowie, Ormianie, Rosjanie, którzy nawet nie próbują rozmawiać po ukraińsku, i ani razu nie spotkaliśmy się ze zjawiskiem wzajemnej nietolerancji. Wszyscy oni z wyraźnym szacunkiem odnoszą się do mojego wyznania, już wiedzą co jem, czego nie jem, itp., i to nie wywołuje żadnego odrzucenia”.
  „Dobrze zorganizowani ekstremiści to mit” – zapewnia żydowski aktywista euromajdanu.
  „Ludzie, którymi ja kieruję są zorganizowani znacznie lepiej niż radykałowie. My reagujemy szybciej i bardziej skutecznie. Pod moim bezpośrednim nadzorem jest 30 ludzi a zmobilizować mogę 300. Ani OUN, ani „Prawy Sektor” na takie luksusy nie mogą sobie pozwolić” – stwierdza żyd.
  Poglądy wyrażone przez anonimowego, „ŻYDOWSKIEGO OBROŃCĘ MAJDANU” są prawie dosłownie takie same jak opinie rabina Pinchasa Rosenfelda, z którym wywiad został opublikowany przez felietonistę kijowskiej gazety żydowskiej „Haadashot”, Michaiła Golda. Rabin dowodzi, że ŻYDZI ZOBOWIĄZANI SĄ do WSPARCIA „WALKI o SŁUSZNĄ SPRAWĘ”, którą prowadzi NARÓD UKRAINY:
  „NARÓD ŻYDOWSKI POWRÓCIŁ na SCENĘ HISTORII nie po to, ŻEBY na NIEJ WYPOCZYWAĆ. Nie trzeba koniecznie stać na czele marszu, ale mnie się wydaje, że ważne jest żeby popierać dążenie dźwigające ten naród, a z nim całą ludzkość, na nowy poziom”.
  I jako podsumowanie przytaczamy słowa tegoż żydowskiego instruktora z CAHAL’u:
  „Ja uważam, że OBECNOŚĆ ŻYDÓW na MAJDANIE to nie tylko UCZCZENIE IMIENIA STWÓRCY, ale to jest DIALOG ŻYDÓW z PRZYSZŁĄ WŁADZĄ. To jest to co pozwoli jutro żydom żyć i pracować w tym kraju. I to jest ważka przeciwwaga dla tych, którzy krzyczą o „nieżydowskiej sprawie”. Z bożą pomocą, kiedy będę mógł ujawnić swoją twarz, to nikt nie powie, że żydzi stali na boku”.
  za: http://wolna-polska.pl/

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/02/18/zydzi-na-euromajdanie/
 • @Ultima Thule 09:05:03
  Dlaczego tak brzydko manipulujesz JuTu?
  Dałeś cudzysłów i sugeruje to, ze to cytat z tekstu. Nieładnie się bawisz...

  A ztym Hitlerem to nawet trafiłeś. Nasi pożyteczni idioci i sayany pojechali na Majdan bratać sie z naziolami...
 • @Wrzodak Z. 09:39:17
  To może jednak oni zapłacili diety Kaczyńskiego za wyjazd na Majdan?
  Odetchnąłem z ulgą...
 • Oto jak się traci wiarygodność dla polityki
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11867&Itemid=100
 • @SpiritoLibero 09:41:45
  Jeżeli mam być szczery, to wolałbym, aby ZSRR i III Rzesza PRZEGRAŁY II WŚ.

  Tymczasem niestety wygląda na to, że ją wygrały ...

  Oczywiście nie podoba mi się, że banderowcy wykorzystują protesty ludzi, ale pamiętaj o tym, że przyczyna protestów to to, że zachód i wschód Ukrainy są sztucznie złączone.

  Więc protest tych ludzi ma sens.

  I mimo wszystko lepsza jest EU, niż "nowy związek sowiecki, pokój miłujący" ...
 • @Ultima Thule 09:59:16
  "I mimo wszystko lepsza jest EU, niż "nowy związek sowiecki, pokój miłujący" ..."

  Dla kogo lepiej? Dla Ukraińców, którzy po grabieży przez własnych oligarchów zostaną do końca zgnojeni przez jewropejskiego potworka tak jak my?
  O czym ty mówisz?????

  To Usrael ma być niby ten "pokój miłujący"? Nie ośmieszaj się.
 • @SpiritoLibero 10:05:55
  bądź obiektywny. To Ukraińcy zazdroszczą nam i przyjeżdżają do nas na saksy , a nie odwrotnie!
 • @prawi co wiec 10:17:06
  My też jeżdzimy na saksy. To właśnie na tym ma polegać. Albo robić za Chińczyka u siebie albo wypad na zmywak. Nie widzisz tego?
  Ktoś sprytnie zadekretował kto ma być piękny i bogaty a kto brzydki i biedny.
 • @SpiritoLibero 10:05:55
  powiedz mi wprost: gdyby były tylko te dwie sytuacje do wyboru, to którą byś wybrał:

  A: Polska w EU
  B: Polska zależna od Rosji

  Postaraj się dać odpowiedź JEDNOLITEROWĄ ...
 • @Ultima Thule 10:28:12
  Trzecią - Polska NIEZALEŻNA.

  Dlaczego mam wybierać pana?
  Z wszystkimi trzeba współpracować i jakoś dogadywać ale moje państwo ma być moje i nie wisieć u niczyjej klamki.
  Nie zadawaj mi więcej takich głupich pytań i zacznij lepiej odpowiadać na moje. Bo jak zauważyłem to albo nie masz nic do powiedzenia albo nie potrafisz odpowiedzieć.
 • @SpiritoLibero 10:31:53
  Samo zadekretowanie nic by nie dało, gdyby nie skłonności do autodestrukcji i podatność na manipulację.
 • @AlexSailor 10:42:21
  ?
 • @Ptasznik z Trotylu 09:51:37
  Dzięki za link, ale i tak mnie to nie dziwi, bo różnych przefarbowanych "ptaszków" jest ci u nas dostatek, a nawet nadmiar.
  Ale i tak wcześniej czy później szydło z worka wyjść musi, jak to się również stało w przypadku naszego zawodowego "patrioty" J.K.

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 10:19:22
  wyjazd za pracą to prawo każdego człowieka, ale masowość tego zjawiska to oznaka, ze kraj jest źle rządzony.
  Dla polskiej gospodarki wyjazd miliona ludzi za lepszą płacą na zachód i przyjazd miliona Ukraińców do wykonywania prac niskopłatnych jest korzystny.
  Ale bardziej korzystny byłby przyjazd niskopłatnych pracowników bez konieczności opuszczania kraju przez Polaków. To zresztą jest jak najbardziej możliwe, bo wzrost konkurencyjności gospodarki zatrzyma emigrację z Polski, z tym ,że do tego trzeba zmienić całkowicie prawo gospodarcze i podatkowe w Polsce.
 • @prawi co wiec 11:18:40
  "...masowość tego zjawiska to oznaka, ze kraj jest źle rządzony. "
  No oczywiście, że źle!
  Od czasu jak "ruscy" poprzejmowali u nas za bezcen banki, przedsiębiorstwa budowane przez pokolenia a teraz przejmują nasze ziemie na Pomorzu to wiedzie nam sie jakoś kiepsko.
  A po co Ukraińcy mają mieć lepiej niż my, nie?
 • @Ptasznik z Trotylu 09:51:37
  Głupota pani Stankiewicz przerasta Himalaje. I ja to uprzejmie piszę. Że głupota, znaczy.
 • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na Ukrainie dementuje fałszywe informacje
  W ramach wojny informacyjnej prowadzonej przez wrogie wobec Ukrainy, zagraniczne ośrodki dywersyjne rozsiewane są plotki o przechodzeniu żołnierzy Berkutu na stronę protestujących na Majdanie. Taką fałszywa informację przekazują również media w Polsce min. TVP Info . Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na Ukrainie zdementowało te informacje :

  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/9
 • @Ultima Thule 10:28:12
  Masz ten pusty łeb zalany jeszcze komuną, każesz wybierać podległość Polski albo do jednych albo do drugich. Wybierz Polskę, a nie pedałów, pedofili, narkomanów, przemysł pornograficzny, lichwe, niewolnictwo z tzw. zachodu. Tak myśli Kaczyński i cała plejada agentów usraela tu zainstalowanych, by właśnie tak oczerniać Polaków, którzy nie chcą być ,,mięsem armatnim " przemysłu banksterskiego.
 • @Wrzodak Z. 11:50:48
  Wyraził Pan bardziej dyplomatycznie co sam miałem napisać :)
 • @Ultima Thule 10:28:12
  Ultima, pozwól że ja się wtrącę. Otóż, pewnie tego jeszcze nie pojąłeś, ale wyobraź sobie że na tym świecie, najważniejsze jest dążenie do Zbawienia w Chrystusie. I teraz, co widac jak na dłoni, Rosja się nawraca, otwiera cerkwie, buduje nowe i ujmując to krótko, walczy z Antychrystem a ten Zachód niemal masowo likwiduje kościoły, deprawuje ludzi, satanizuje, jednym słowem służy Antychrystowi.
  Pomijając już inne także bardzo ważne względy, odpowiedz sobie sam na zadane przez siebie pytanie
 • @SpiritoLibero 10:31:53
  to drugie pytanie:

  jaką drogę do nbiepodległości byś wybrał: raczej z EU, czy raczej z Rosją ?

  Bo co do niepodległości, to się zgadzam.

  Ale czy mamy być w NATO ? Czy mamy być w jakimś związku blizszym Niemcom, Francji, UK, czy raczej Rosji ?

  Jak to widzisz ?

  Przyznaj się wreszcie ... Ty i reszta rusofilów z Neona ...

  Bo dla mnie coraz bardziej wyraźny jest podział na rusofilów i rusofobów.

  Więc jak ? Moskwa, Berlin, czy Waszyngton ?
 • Jak nazwać "polityków" z Polski którzy podburzali banderowców do wojny domowej ?
  Bo tam już jest wojna domowa, po której będziemy mieli za sąsiada banderowskie agresywne państewko, bezrobotne i głodne, mające pretensje terytorialne do Polski i dziesiątki tysięcy gotowych rezunów.

  Czy tego chcieliście, swołoczy ?
  Na was i na dzieci wasze ta krew która się teraz tam leje.
 • @Wrzodak Z. 11:50:48
  rozumiem, że sojusz z USA, UK, Francją, Niemcami jest "be", a sojusz z Rosją jest "cacy". Czy tak ?

  Bądźmy może szczerzy do końca - łatwiej się będzie rozmawiać, gdy opadna maski ...
 • @Ultima Thule 12:43:48
  Co ty masz za manię z szufladkowaniem?
  Jestem Polakiem i mam POLSKIE obowiązki.
  Napisałem wielokrotnie, że nie po drodze mi z nikim, kto czyha na moją wolność. A tak się składa, że do tego grona zaliczam: Unię, Rosję, Usrael i NATO. A jak trzeba będzie to i Burkina Faso.

  Ty mnie JuTu nie próbuj brać pod włos bo o logice a zwłaszcza erstyce nie masz zielonego pojęcia. Udowodniłeś to nie raz.
  Wróć do liczenia krzeseł :D)))))))))
 • @SpiritoLibero 12:58:27
  no a gdyby np. Rosja wyemitowała krzesła i kazała je Polsce kupić, ale nie dałaby gwarancji, że nie wyemituje więcej krzeseł doprowadzając do inflacji, to byłbyś za tym, żebyśmy kupowali rosyjskie krzesła ?
 • @Ultima Thule 13:08:21
  Zróbmy tak, JuTu - ty odpowiesz najpierw na moje kilkanaście pytań, które olałeś a ja wtedy zacznę z tobą dyskutować. Ok?

  I tak byłem dziś zbyt łaskawy :)
 • @Ptasznik z Trotylu 12:46:41
  Ptachu, 10/10!!!
 • @SpiritoLibero 13:15:41
  Jak na kogoś, komu zależy na odpowiedzi C, to jesteś zbyt pro wschodni wielowarstwowo (w wielu warstwach), a twoje klucze, np: "trotylewicz", przekreślają porozumienie. Co według ciebie stało się 10.04? Postawmy kropkę nad "i".
  Wąchasz się z panslawistami kremlowskimi i narodowcami kremlowskimi. Czemu dajesz publiczne dowody.

  Smucisz mnie.
 • W centrum Kijowa snajper strzela do funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa jest około 20 rannych .
  http://www.e-news.in.ua/in-ukraine/2218-v-centre-kieva-snayper-rasstrelivaet-milicionerov.html  Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy o własnych stratach :

  W dniu dzisiejszym 20 lutego br. do chwili obecnej zostało rannych 50 funkcjonariuszy z czego 30 z nich mają rany postrzałowe, w tym trzech spośród nich zmarło.

  Począwszy od 18 lutego, rannych zostało ponad 500 funkcjonariuszy, w tym u 110 osób rozpoznano rany postrzałowe. 63 pracowników organów wewnętrznych spraw jest w poważnym stanie. Zginęło 13 funkcjonariuszy.

  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/985169
 • @Ultima Thule 12:50:11
  W Polsce w naszych szpitalach z naszych pieniędzy już leczonych jest 11 uchodźców -terrorystów z Ukrainy. Premier Tusk w swoim przemówieniu w parlamencie zadeklarował dalszą pomoc dla protestujących na Ukrainie.

  Protestuje przeciwko wykorzystywaniu naszych placówek zdrowia przez nasze władze oraz umieszczania w nich neonazistowskich i nacjonalistycznych bojówkarzy z Ukrainy, w sytuacji coraz bardziej dramatycznego dla polskich pacjentów dostępu do służby zdrowia.

  Rząd i wszyscy sympatycy EoroMajdantu na czele z Jarosławem Kaczyńskim jeśli chcą niech leczą ich na własny koszt w prywatnych klinikach najlepiej za granicą.
 • @SpiritoLibero 13:15:41
  no to dawaj !

  Najlepiej na priv, bo nie śledzę teraz wątków ...
 • @lancelot 13:59:57
  Widzisz, kaczy przydupasie... Jest mała różnica gdzie jeździ urzędujący premier a gdzie opozycyjny "patriota".
  Oczywiście urzędującego premiera tez należy rozliczać z wydatków, to chyba jasne. Ale opozycja nie ma prawa załatwiać cudzych interesów za takze MOJE pieniądze. Dotarło? :))

  A co mojego samopoczucia to się nie martw, ja nie muszę sie odgradzać banami tak jak ty.
  Boisz się, ze ktoś napisze trochę prawdy na twoim blogu i Maciarewicz poleci po premii? hehehehehe
 • @Torin 13:30:20
  Ja się "wącham" z wszystkimi, po to właśnie, zeby lepiej te sprawy zrozumieć i wyrobić sobie własne zdanie. A że nie mam ambicji politycznych to rezerwuję sobie prawo krytykowania wszystkich, którzy moim zdaniem szkodzą Polsce. Nie jestem koniunkturalistą.

  "Co według ciebie stało się 10.04?"
  Ja nie wiem, ty chyba tez nie.
  Wiem jedynie, ze mamy w kraju bałagan w procedurach, na każdym szczeblu. Każdy wariant jest możliwy i dopóki nie zostanie przeprowadzone rzetelne śledztwo, łącznie z wiedzą, którą posiadają nasi "sojusznicy" to nic pewnego nie można powiedzieć.

  "Jak na kogoś, komu zależy na odpowiedzi C, to jesteś zbyt pro wschodni wielowarstwowo ..."
  Zdaje ci się. Skoro obecnie najbardziej zagraża naszej suwerenności Unia, Usrael i NATO to krzyczę o tym głośno. Stąd ktoś może wyciągać błędne wnioski. Tak jak ty.
  Też dążysz do szufladkowania? Białe albo czarne?
 • @Ultima Thule 14:07:24
  Jaja sobie robisz... To ja mam wertować wątki, gdzie ty na bieżąco olewasz moje MERYTORYCZNE pytania? Sam odszukaj, odpowiedz a wtedy będziesz wiarygodnym interlokutorem.
 • @Czopek glicerolowy 14:27:13
  jak na razie leją wasze ruskie tyłki na Majdanie, już wiele oddziałów wojska i milicji przeszło na stronę opozycji.

  Rusofile - WON !!! na Syberię ...
 • @lancelot 14:30:16
  Mówią mi, że jak wychodzisz od Jarusia, to od razu co wczesniej zjadłeś zaraz gubisz!
 • NAJBARDZIEJ MNIE BOLI, ŻE POLACY SIĘ DALI NABRAĆ NA WASP-OWSKĄ MANIPULACJĘ...
  Przypomnę o czymś, co sam wyczuwałem i wiedziałem od lat (opowiedział mi o tym kiedys mój ojciec i stryjowie), co w jakiś szczególny sposób, kolokwialnie, a może nawet wulgarnie powiedział Cejrowski na falach Radio Wnet (i katolickiego radio Warszawa) w programi Skowrońskiego 15-go czerwca 2011; jak zachęcał Polskę do współpracy wojskowej z Izraelem w rozbiorze Ukrainy. Dzisiaj dramat się rozgrywa przed naszymi oczyma. Giną Słowianie, przelewana jest krew bratnia...
  W zaistniałej sytuacji pozostaje mi przypomnieć, że konieczne dla nas jest tworzenie swoich, autentycznie polskich organizacji paramilitarnych o ideowym profilu narodowo-demokratycznym. Przygotujmy się na najgorsze.
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1896844_10203469602444609_394642667_n.jpg
 • @SpiritoLibero 14:22:09
  Jakie sprawy lepiej musisz zrozumieć i "wyrobić" sobie zdanie? Podobno już masz wyrobione. Polska "niezależna"..
  Ich zdaniem szkodzą Polsce wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób krytykują Rosję, chcą naruszyć/podważyć strefę wpływu Rosji, czy tylko nie sprzyjają pozytywnemu wizerunkowi matuszki Rosji w Polszy (oddziały w Polsce). Ich zadaniem jest temu przeciwdziałać. Próbują zdyskredytować lub podważają zaufanie opinii publicznej do wszystkich, niezależnie od prawa do lewa, którzy im w tym przeszkadzają. Często przebierają się w fatałaszki polskich symboli narodowych i wykorzystują najgłębiej zakorzenione symbole, aby się uwiarygodnić. To już Ci wyjaśniłem, możesz się dalej nie wąchać.

  Ja wiem co się nie stało 10.04. Nie było żadnej przypadkowej katastrofy lotniczej. Jak chcesz możesz nic nie mówić. Musisz nic nie mówić, skoro się dalej chcesz wąchać ze wspomnianymi. "Trotylewicz" jest przez nich z pewnością pozytywnie odbierany.

  Nie rozumiem w jaki sposób niemal martwe NATO zagraża Polsce?
  Unia i Usrael nie zagraża nam bardziej niż Rosja. Zagrażają nam tak samo, a Usrael, dlatego aż tak, bo -rael.
  I to są sprawy wewnętrzne. Problemy wewnętrzne i do rozwiązania wewnętrznie. Oczywiście, ci ludzie są opłacani z zewnątrz, tak jak twoi pansłowianie. Nie ma żadnej różnicy. To wszystko są obce wpływy w Polsce.
  Z jakiego powodu je szufladkujesz? Dlaczego ruskie są białe, a tamte czarne?
  Osobną kwestią jest, że ja ich rozumiem. Robią to co im interes podpowiada. To my jesteśmy bananami. Chcesz być ruskim bananem?
  Takie sobie wyrobić "własne" zdanie?
 • @Czopek glicerolowy 15:08:59
  Ja skumałem:)
 • @Torin 14:58:59
  Wiesz co? Skoro już mnie "zdiagnozowałeś" to po co mam z tobą dyskutować? Cokolwiek napiszę to ty wiesz lepiej. Wiesz nawet co wydarzyło sie 10.04. Dlaczego nie podzielisz się tą wiedzą? Oszczędziłbyś wszystkim niepotrzebnych emocji.

  NATO jest fajne, nie? Wykorzystują nasze wojsko do brudnych wojen usraela i ty mówisz, że to ok? A kaczyński głośno a reszta po cichu akceptuje to. Gdy Polska potrzebowała pomocy, choćby w wyjaśnieniu katastrofy w Smoleńsku to gdzie byli ci nasi "sojusznicy"? Usrael rejestruje ruch najmniejszej muchy na globie i każde pierdnięcie a takie wielkie bum im umknęło? Mają nas za g... i tak też traktują.
  A tobie nie może się zmieścić we łbie, że można chcieć tylko Polski?
  Nie Judeopoloni, nie jewropejskiego landu czy prywislanskiego kraju?
  Przez takich ślepców jak ty mamy co mamy.
 • @LordConqueror 15:24:26
  "A z wyjaśnieniem katastrofy jest inaczej. Łapę na tym trzymają ludzie tacy jak Ty - ostrożni,..."

  Ty chyba nie przeczytałeś co napisałem wyzej.
  Ci "sojusznicy" mają wiedzę i jakoś nie chcą sie podzielić. Gdyby im zależało na naszym samopoczuciu to już dawno wiedzielibyśmy jak było naprawdę. To jest fakt. Ale skoro nie pasuje do chorych projekcji to tym gorzej dla faktu, nie?
 • @Czopek glicerolowy 15:31:45
  Z tym wapnem to bym nie przesadzał.
  O zdradę stanu można oskarżyć wszystkie rządy po kolei. Tak konsumują naszą rzekomo odzyskaną wolność.
 • @LordConqueror 15:34:22
  Kogo masz na myśli?
 • @SpiritoLibero 15:12:35
  Przezabawne, że zarzucasz mi coś co robisz i diagnozujesz, zarzucając diagnozowanie. :)
  Już mnie ostatecznie zdiagnozowałeś jako ślepca, który musi się do jakiegoś obcego państwa podczepić, jego wymyślonej na tą potrzebę pseudo ideologii i kasiorki na "działalność". Ok:)

  Jest to oczywiście piramidalna bzdura niczym nie poparta, ale taka metoda piramidalnego zarzutu, jest już dość dobrze opisana i przestudiowana. Napisano kilka książek o tym, bywa skuteczna w pewnych warunkach.

  Oczywiście. Po co masz ze mną dyskutować, jeśli widzisz, że nie warto się trudzić. Lepiej wybrać łatwiejsze cele. To uzasadnione od strony wydajności.

  Czytaj staranniej. Napisałem: "Ja wiem co się nie stało 10.04."
  Jakie Ty masz emocje w związku z "trotylewiczami"? No powiedz, w końcu że wszystko wskazuje na katastrofę z winy kartofla i będziemy mieli te część z głowy:)
  Te wszystkie emocje.. Kamień z serca Ci spadnie, jak to powiesz:)
  Po co dusić w sobie.

  NATO jest. Czy jest fajne? Hmm.. na czasem kabaretem trąci.
  Każda wojna jest.. mało czysta. Jeszcze najprędzej obronna.
  Które wojny masz na myśli? Irak? Jugosławię? Afganistan? Liban?
  Kurde, całe szczęście że nie musieli jechać do Groznego. Byłby przypał i pewnie niezłe straty. Przy ruskim sposobie myślenia i ruskiej zacofanej taktyce ówczesnej - duże. Puściliby "sojuszników" słowiańskich przodem do szturmu;p Oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu artyleryjskim. Oczywiście..
  W Pradze byli nasi, ale tam lajtowo było. To Czesi i pan Hawranek. Na szczęście na Węgry nie dojechali.

  Polska nie potrzebuje pomocy przy wyjaśnianiu katastrofy w Smoleńsku.
  Katastrofa jest wyjaśniona.
  Politycy PIS i ludzie związani z ruchami patriotycznymi, próbowali uzyskać dane od sojuszników Amerykańskich. Rząd Polski zabronił ich przekazania "osobom postronnym" i wyraził brak zainteresowania nimi z urzędu.
  Amerykanie zrozumieli przekaz.
  To co, że jak Kalkielstain i co "trotylewicz"?
 • @Torin 15:49:03
  Dobra, "diagnozowanie" zostawmy choć to ty zacząłeś etykietowanie.

  Co mam wydusić? ja nie wiem co sie stało. Ty wiesz ale nie powiesz.

  "Katastrofa jest wyjaśniona." Taaak???? Coś przespałem? To kto za to beknie? Widzę, że jesteś w temacie.

  "Politycy PIS i ludzie związani z ruchami patriotycznymi, próbowali uzyskać dane od sojuszników Amerykańskich. Rząd Polski zabronił ich przekazania "osobom postronnym"
  Ach rozumiem... Pisowczycy i patrioci chcieli się dowiedzieć tylko zły polski rząd zabronił "sojusznikom" udzielenia informacji. to widać, że Tusk z ekipą rządzą nawet w usraelu... :D))))))))))))
  Potrafisz rozbawić...

  " Po co masz ze mną dyskutować, jeśli widzisz, że nie warto się trudzić. "
  Sam widzisz, że to była jedynie figura retoryczna bo jednak dyskutuję:)

  "Kurde, całe szczęście że nie musieli jechać do Groznego." Jasne, że szczęście. Tylko, że wtedy byliśmy pod ruskim butem i niewiele mieliśmy do powiedzenia (przy cichej akceptacji zachodnich "sojuszników, którzy nas sprzedali w Jałcie za czapkę śliwek). Teraz mamy ponoć "wolną" Polskę i sami pchamy sie pod inny but. Nie przeszkadza ci to?
 • @LordConqueror 15:57:18
  "Popatrz jaki był, rozwój kapitalizmu. Od bezwzględnego wyzysku do obecnych standartów.'
  Jaja sobie robisz ze mnie... A co to za standardy? Za chińczyków robimy u obcego bo wszystko wyprzedane albo zlikwidowane.
  Ile ty masz lat, że piszesz takie rzeczy? Kiedyś choć nominalnie mieliśmy fabryki, stocznie, ziemie. A teraz co mamy?????
  G..no wielkie i macdonaldy na osłodę.
 • @LordConqueror 15:57:18
  PS. Aha! I pedalstwo mamy z importu jakby naszego było mało. I gender nam chcą wcisnąć i zaraz eutanazję.
  Pobudka!
 • @LordConqueror 16:14:19
  FED znacjonalizowany...
  No popatrz... To już tak sie zamotali, ze chcą "uszczęśliwić" cały świat :))
  Po 100 latach grabieży. A jaki teraz pejsaty przekręt wymyślą? CO2?
  Już hula... Poczekaj poczekaj...
  A może podatek od wdychanego powietrza? W każdym razie na pewno już coś mają na oku.

  "To są główni animatorzy naszego rozkładu."
  Kto? Konkretnie. Czy oprócz ruskich ktoś jeszcze nas robi w bambuko?
  Napisz konkretnie, nie wstydź się :)
 • @SpiritoLibero 16:01:09
  Diagnozowanie, to co innego niż etykietowanie, ale to i tak tylko semantyka. Jak mamy rozmawiać bez oceny istotnych poglądów, czy działań? Można być prorosyjskim, nie będąc etykietowanym jako prorosyjski? Czy chodzi o to, że jakakolwiek analiza, czy ocena godzi.. w coś. Nie wiem: godność, dobrą atmosferę rozmowy, prawa człowieka. Może jest niepostępowe i nieinnowacyjne?

  Tak, jest wyjaśniona. Masz raport Anodiny, Milera. Ile chcesz jeszcze tych raportów? Zara będzie prokuratury polskiej, za 3000lat prokuratury rosyjskiej..
  Beknął pułk. To się dobrze składa, bo był lotniczy, ale bez samolotów, za to z gadatliwym personelem.

  Nie rządzą w usraelu. Napisałem, że US zrozumiał przekaz. Między innymi dlatego nie upomina się o generałów NATO.
  Ty najwyraźniej tego przekazu nie rozumiesz, co pozwala Ci zachować świetny humor. Baw się, śmiech to zdrowie..

  Nie byliśmy pod ruskim butem, gdy była impra w Groznym. Bylibyśmy w Groznym, gdybyśmy byli w sojuszu wojskowym z braćmi słowianami Rosjanami i walczyli dzielnie z terrorystami.
  Zachodzi obawa, że gdybyśmy dalej pozostawali w Warszawskim! sojuszu militarnym z braćmi słowianami Rosjanami, bawilibyśmy również w Gruzji i to bez prawa odmowy. Najwyżej byłaby rotacja w kraju, aż trafiłoby na takiego w rulecie, który chce bardzo wesprzeć naszymi wojskami braci Rosjan w Gruzji na ochotnika. Wątpię aby to przekomarzanie potrwało dłużej niż jeden bębenek.
  W Nato możemy odmówić. Serio. Że nie omawiamy.. trochę Ci już Brat trącił temat, ale to długi i osobny temat. Niech Ci będzie, że pachoły podpisały ten akt polityczny, nie militarny, za karton po butach z dolarami do podziału. (Kaczor nie dostał nic z kartona, bo nie podpisywał, co też Ci już Brat klarował) Natomiast drugiego obiecanego kartona nie dostał nikt. Bo nikt go nie wysłał, on był tylko obiecany. Znaczy hipotetyczny.
  --------------
  Brat:))
  ----------------
 • @Torin 16:32:21
  "Można być prorosyjskim, nie będąc etykietowanym jako prorosyjski?"

  Twój bład na starcie (a potem w konsekwencji dalsze błedne rozumowanie) polega na tym, że uważasz mnie za prorosyjskiego filorusa.
  A tak nie jest. I zanim tego nie zrozumiesz to nasza dyskusja zawsze będzie obarczona błedem.

  W Groznym nie byliśmy ale w Czechosłowacji tak. I nikt nas nie pytał o zgode.
  Co więc jest gorsze? Spełnianie poleceń hegemona (a takim był wtedy CCCP) czy dobrowolne qrw... się za zielone w pudełkach po butach?
 • @LordConqueror 16:41:45
  "Ty powiedz, że zbawienny jest dla nas sojusz z Rosją."
  Tak ci nie powiem bo tak nie uważam. I nie próbuj mnie wkręcać.
 • @SpiritoLibero 17:10:15
  płyń do swojego "hegemona", a być może nawet "mocodawcy" ?

  W Polsce miejsca dla rusofilów NIE MA ...

  A jak nie, to będą DWIE POLSKI ...

  JASNE !!!???
 • @LordConqueror 17:34:00
  DOKŁADNIE TAK JEST !!!!

  Ale "RUSCY AGENCI" w rodzaju różnych rusofilów, jak spirito, CEP itp. próbują ogłupić ludzi.

  NIE UDA SIĘ TA GRA !!!
 • @Ultima Thule 17:28:30
  Tak jak dwie Ukrainy? Ok, oni pójdą Ci na to. To im pasi i jak możesz mówić, że dla rusofilów miejsca nie ma, jak jest swoisty renesans jawnie działających podmiotów w tej opcji. Często markowane i przykrywane, ale nawet nie specjalnie starannie, bo i potrzeby takiej nie ma. To nie są "oszuści", że Ci gada jedno, a robi drugie. Oni robią, to co mówią.
 • @Ultima Thule 17:28:30
  JuTu...
  Zwieracze puszczają czy pejsa boleśnie przydepnąłeś czy może krzesła ci sie nie zgadzaja? :D))))))))))))
  Poziom gubisz, kolego.

  "W Polsce miejsca dla rusofilów NIE MA ..."
  Pełna zgoda! Tak jak dla syjonków i apologetów Lichwy. Wszyscy won!
 • @Torin 17:41:31
  Możliwe, że tak jest. Ale należy o tym mówić, żeby żaden z nich nie mógł się maskować jakimiś debilnymi Cywilizacjami Wariatów.

  Niech jasno mówią, kim są i o co im chodzi ...
 • @LordConqueror 17:34:00
  "ale to nie Amerykanie wywozili setki tysięcy ludzi na Sybir. Nie amerykańskim dziełem jest Katyń, albo Piaśnica. Nie Amerykanie eksterminowali polską inteligencję. Historia magistra vitae est. "
  Zgadza się! dlatego Rosji i Niemcom trzeba patrzeć uważnie na ręce.
  Amerykanie (?) jedynie nas przehandlowali w Teheranie, Jałcie i Poczdamie. I za to powinniśmy im być dozgonnie wdzięczni.

  "Ja też jestem ''propolski''. Nie, ja jestem ProPolski. A ty, jak sam napisałeś - "propolski".
  Zasadnicza różnica.
 • @LordConqueror 18:09:52
  Sam widzisz jakich mieliśmy "sojuszników"...

  Kiedy do nas dotrze, że Polska NIE MA sojuszników! Nigdzie.
  Musimy zacchowywać sie jakbyśmy byli jedyni na planecie.
  Musimy sie skupić na odbudowaniu tej swietności, która była naszym udziałem dawno temu. Ale to zaczyna sie w głowach. Potem przełoży sie na sprawy materialne.
  Musimy się jednak pozbyć wszelkich szkodników. Tych z GRU, CIA, MI czy Mossadu. Wszyscy won!
 • @KOSSOBOR 13:22:54
  Jedyna korzyść z tej masakry w Kijowie jest taka, że i ja i moja rodzina już nigdy nie oddamy głosów w wyborach na Jarosława Kaczyńskiego i jego partię.

  Kaczyński pogrązył się całkowicie wspierając banderowskich rezunów.
  Tu gdzie mieszkam, każda rodzina straciła kogoś pod banderowskimi siekierami.
  Kaczyński nie ma u nas czego szukać.
  Chyba że chce kopa w rzyć.
 • @SpiritoLibero 17:10:15
  A nie zrozumiem dopóki nie przestaniesz uwzględniać potrzeb Rosji. Mam je w dupie, podobnie jak niemieckie. Wiedzieć co im po główkach chodzi, to jedno i dobrze to wiedzieć (o ile na naszym prymitywnym poziomie można coś o tym wiedzieć napewno), a drugie uwzględniać w naszych działaniach, czy potrzebach.
  Z Niemcem stosunki mamy dobre. Trudno powiedzieć co by było, gdybyśmy ich nieco podregulowali w kwestii interesów między Odrą, a Bugiem. Mogliby się lekko fochnąć i polecieć skarżyć.
  No to spróbuj znacjonalizować rurę, albo zażądaj wraku naszego samolota do wtorku. To się dowiesz co możesz ruskim. Możesz to co panu majstrowi i Ci kozaczka zatańczą za samą bezczelność. Oczywiście okresowo będziesz dostawał bana na ziemniaczka i świnkę. Nawet nie, że to coś zmienia, ale zabawne jest.
  Najwyraźniej Cię nie dziwi, że mamy najdroższy gaz na świecie, od tych przyjaciół.
  Nie jest tak, że aby się uwolnić od tamtych, to trzeba tym lizać buta. A jeśli się uprzesz, że tak jest, to ja to czniam. To wolę tak. Wolę złodziei niż z tymi bandziorami się zadawać.

  Po co mi wybierać co gorsze, ale powiem Ci że gorsze spełnianie poleceń, bo jak nie spełnisz to Ci spadnie głupi łeb, a od kurewstwa złapiesz trypra najwyżej i idzie z tego wyjść. Bez baszku nic już nie poczynisz.
  Mało to kurew teraz za damy robi, a niektóre zawodu nawet nie porzuciły.
  Teraz powiedz jeszcze, ilu polskich żołnierzy brało udział w interwencji w Czechosłowacji, ilu w Iraku i podaj straty tylko strony rosyjskiej w Czeczeni. Mogą być zaniżone staty oficjalne.

  Trochę z innej beczki. To jest jednak semi republika stojąca na mediach el i per papier.
  Pamiętam "za pięć dwunasta" w Iraku. Pamiętam, jak czekałem z ojcem w nocy, na nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa ONZ, gdzie CIA miało przedstawić niezbite dowody na posiadanie broni atomowej, środków przenoszenia i instalacji do jej wytwarzania, przez Irak.
  Pamiętam te rozmazane zdjęcia ciężarówek i magazynu cementu (równie dobrze). Gdzie wtedy byłeś?
  Polacy (pod nadzorem mediów) czuli się w obowiązku sojuszniczym, wobec Amerykanów (pamiętam, nie pamiętam aby ktoś specjalnie protestował), nawet jeśli przeczuwali, że to nie jest wojna o pokój, tylko imperialna.
  Po, nie pamiętam, aby ludzie mówili, że to był błąd, że ofiary wszystkie trzy itd.
  Nie. Ludzie pytali, gdzie te pieniądze co mieliśmy zarobić. To się okazało, że to była opcja, a nie pewność i że nasi negocjatorzy nie dali rady..
  Taki interes, to jest do dupy interes.

  Następna sprawa, co z rozprzestrzenianiem broni masowej. Szczególnie atomowej. Warto, czy nie. Wiesz, teraz to byle banan może sobie takie coś zbić, to już od dawna nie jest wiedza tajemna. Pilnować, czy nie? Robić za żandarma? No bo jeśli nie, to trzeba się przygotować duchowo na konsekwencje. Będą grzyby. Takie tam maślaki, nie zaraz jakieś prawdziwki..
  Z tyranami co? Sadam może i nie miał atomówek, a CIA chciało mnie obrazić, może i chevron chciał położyć łapę na ropie, ale to nie zmienia faktu, że z Sadama był niezły aparat. Nie? Czy fajny kolo?

  Przynajmniej formalnie my nie chadzamy, bo chcemy jeszcze bardziej dorobić zarobasów, nie? Formalnie my chodzimy po co innego, a że nas jeden uj głupi sprzeda za karton, to nie jest powód, żeby się na kremlizm nawracać. To trzeba tego gnojka dopaść i jego zapakować w karton po butach.
 • ALL - "Kto płaci za opróżnianie TOITOI?"
  Odpowiedź znajdziecie w tym post'cie- gdzie sami się przyznali:

  http://adnovum.neon24.pl/post/106340,na-kijowskim-majdanie-objawil-sie-duch-trockiego

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 18:43:44
  Kiedy będę chciał czegokolwiek od Osoby, wyślę do Osoby psa sąsiadów.
  Nie mojego , bo mój zbyt rasowy.

  Proszę się nie wcinać, bo sobie nie życzę.
 • @Torin 18:31:49
  "A nie zrozumiem dopóki nie przestaniesz uwzględniać potrzeb Rosji"
  A jakie ja "potrzeby" uwzgledniam i gdzie to znalazłeś? Przykłady poparte cytatem proszę.

  "Z Niemcem stosunki mamy dobre." No... Nawet już buzi sobie dajemy :)
  Wstyd...
  Jak podpisywali traktat lesboński to Kaczyński za swój podpis mógł dużo od Niemców wytargować. Nie zrobił NIC.

  "To się dowiesz co możesz ruskim." Nic nie możesz. Tak jak Niemcom i usraelowi. Zachowujemy sie jak dupki i tak nas traktują. Wszyscy. Nawet maleńka Litwa nami pomiata.

  "Najwyraźniej Cię nie dziwi, że mamy najdroższy gaz na świecie, od tych przyjaciół." Ty ich uważsz za "przyjaciół? Bo ja nie.

  Na resztę odpowiem później, ok? Mam robote.
 • @SpiritoLibero 19:03:59
  kacze bagienka gdzie zalatuje trotylem :)
  ---------------

  "I mimo wszystko lepsza jest EU, niż "nowy związek sowiecki, pokój miłujący" ..."

  Dla kogo lepiej? Dla Ukraińców, którzy po grabieży przez własnych oligarchów zostaną do końca zgnojeni przez jewropejskiego potworka tak jak my?
  O czym ty mówisz?????
  -----------------

  Ja się "wącham" z wszystkimi
  ----------------

  Tylko z tego wątku. Oczywiście można powiedzieć, że się czepiam. Ostatnio popełniłeś zdaje się coś rusofobii. Teraz trzeba żeby ktoś wyjechał z germanofobią polską itd..

  Gdy Kaczyński podpisywał lisboński to już gówno mógł. Mógł zostać ostatnim karłem rekcji na drodze postępu.

  To ciekawa deklaracja na koniec - nie uważasz Rosjan za przyjaciół. To warte podkreślenia i powtarzania. Koniecznie powinieneś podzielić się tym z tymi z którymi się wąchasz. Mogą cię uznać za rusofoba, chyba że stwierdzą, że cwanie ściemniasz.;p

  Ok.
 • @Torin 18:31:49
  "Teraz powiedz jeszcze, ilu polskich żołnierzy brało udział w interwencji w Czechosłowacji, ilu w Iraku i podaj straty tylko strony rosyjskiej w Czeczeni. "

  Nie rozumiem po co ci to? W Czechosłowacji chyba nie zginał żaden polski zołnierz, w Iraku ginęli a straty Rosjan w Czeczeni nie bardzo mnie interesują. To ichnia wojna imperialna, chcieli to mają. Tak samo jak wojny w Afganistanie czy Iraku to wojny imperialne usraela.
  Straty w Iraku natomiast bardzo mnie bolą. A na to było przyzwolenie wszystkich szkodników od lewa do prawa. Gdyby służyli Moskwie to też by pewnie na to poszli. To taka już swołocz udająca Polaków.

  " Ludzie pytali, gdzie te pieniądze co mieliśmy zarobić. To się okazało, że to była opcja, a nie pewność i że nasi negocjatorzy nie dali rady..
  Taki interes, to jest do dupy interes."
  Zostawmy innym takie brudne interesy. Sam widzisz jak nas załatwili. Nie odzyskaliśmy nawet kasy za sprzęt zostawiony w Iraku, coś ok 500 mln $.

  "Następna sprawa, co z rozprzestrzenianiem broni masowej. Szczególnie atomowej. Warto, czy nie."
  Trudne pytanie... Wydaje się jednak, ze czasy, gdy dwa mocarstwa trzymały się w szachu był stosunkowo najspokojniejszym okresem Teraz jak każdy talib może sobie bombkę ukręcić to już trochę gorzej. Tylko, ze prawdziwą siłę odstraszania mają te państwa, które maja środki do przenoszenia tych ładunkow na duże odległości. A tych jest tylko kilka, łacznie z Izraelem, który przecież bomby nie ma...
  Brudną bombkę moze zrobić każdy ale bedzie to raczej tragedia lokalna, nie globalna.

  "a że nas jeden uj głupi sprzeda za karton, to nie jest powód, żeby się na kremlizm nawracać."
  Słuszna słuszność toteż nikogo nie mam zamiaru namawiać na kremlizm. To coś takiego jak wybór między PiSem a PO - dżuma czy cholera. A ja nie chcę umierać na zadną.

  Zastanawiam się z jakiego powodu sie sprzeczamy skoro mamy prawie identyczne poglądy?
  Wbij sobie tylko do łba, ze dla mnie liczy sie tylko Polska a nie żaden kreml czy usrael czy berlin. Wiem, że w tym poszufladkowanym świecie wydaje sie to niemozliwe. A jednak tak jest.
  To nie moja wina, ze ostatnio najwiecej rozrabia usrael a sprytny Putin umie sobie przy tym swoje pijarowskie lody ukręcić. Niech się uspokoją, nie napadaja co rusz na nowe kraje to świat zacznie także inaczej patrzeć na Rosję. I spadną im różowe okulary, przez które patrzą na Rosję. A jak my zaczniemy bardziej nienawidzieć Rosję niż kochać Polske to marnie skończymy. To chyba Dmowski coś takiego napisał.
 • @Torin 19:45:36
  "Ostatnio popełniłeś zdaje się coś rusofobii.'

  To ci sie zdaje czy znalazłeś coś? Bardzo byłbym zobowiązany gdybyś mi to przypomniał bo ja ni chu chu nie pamiętam :)

  "Gdy Kaczyński podpisywał lisboński to już gówno mógł." No właśnie :)
  ZANIM podpisał mógł cos ugrać. Jego brat ZANIM podpisał mógł coś ugrać. Gdyby wtedy na ich miejscu był Tusk i np. Kwaśniewski to wieszałbym na nich psy do końca świata i jeden dzień dłużej.

  "To ciekawa deklaracja na koniec - nie uważasz Rosjan za przyjaciół."
  Oczywiscie, że nie! Tylko uściślijmy jedną rzecz - mówimy o Rosji jako państwie i ich imperialnym aparacie. Pojedynczy Rosjanie mogą być porządnymi ludźmi. Tak samo jak w Polsce, mamy rzetelnych patriotów, którzy dogadaja sie z kazdym patriotą swojego kraju na świecie. Ale mamy też sprzedajne gnidy, które będą sie wysługiwać obcym.

  "chyba że stwierdzą, że cwanie ściemniasz.;p" No cóż...Złośliwego nigdy nie przekonasz. Trzeba robić swoje i tyle. Klawiatura jest przecież cierpliwa i wszystko łyknie, nie?
  Po owocach...
 • @AdNovum 11:10:43
  Każdy może solidaryzować się po swojemu :) Zajadam od wczoraj musztardę kozacką :) Pozornie niewiele, ale jest smaczna i przywołuje myśli związane z Ukrainą i jej obecną sytuacją. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 10:39:27
  O!- takiej musztardy w moich stronach nie ma:(

  A szkoda, bo na ten czas była by bardzo dobrym dodatkiem do potraw:

  http://www.youtube.com/watch?v=vcFg9nRwbvk

  :))))))))))))))

  Pozdrawiam.
 • "Kto płaci za opróżnianie TOITOI na Majdanie"
  Ten kto ten majdan zorganizował.

  Słusznie Pan pisze.... ten majdan to jedna wielka lipa i mistyfikacja i fotomontaż. Tak jak i "smoleńsk".


  Sowieci to mistrzowie mistyfikacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031