Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1 komentarz

Życie Społeczne

Mateusz Ciborowski - Obserwuję świat i chciałbym by był lepszy

Czy jechał Pan kiedyś z pijanym kierowcą?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A ilu z nas wsiadało po kielichu czy kilku piwach za kierownicę? Ilu z nas jechało z pijanym kierowcą? Ilu z nas nie zabrało kluczyków takiemu kierowcy po kielichu, który pił razem z nami?

 

 

W dniu nowego roku – 1 stycznia 2014 roku pijany kierowca w Kamieniu Pomorskim czerwonym BMW zabił 6 osób w tym jedno dziecko. Dwoje kolejnych dzieci leży w szpitalu z czego jeden chłopiec w stanie śpiączki farmakologicznej walczy o życie. Gdy przeżyje i zostanie wybudzony podobnie jak drugie dziecko zostanie poinformowany, że oboje jego rodziców nie żyje. Sprawcy grozi 15 lat więzienia za spowodowanie katastrofy drogowej. Sprawca Mateusz S. pił alkohol i zażywał narkotyki, więc najlepiej jak adwokat z urzędu będzie próbował udowodnić, że delikwent był niepoczytalny. Jak wskazują statystyki może dostanie z 5 a może 8 lat. Może w zawieszeniu a może nie. Wyjdzie pewnie po paru latach i co dalej?

Publiczny lincz tego pijaka recydywisty, któremu już 7 lat temu za jazdę po spożyciu zabrano na rok prawo jazdy jest, co najmniej śmieszny.

Zrozumieć mogę cynizm polityków w roku wyborczym, którzy prześcigają się w nagłym znajdowaniu panaceum na pijanych kierowców.

Dlaczego oskarżanie tego człowieka na forach dyskusyjnych przez przeciętnych obywateli jest śmieszne?

A ilu z nas wsiadało po kielichu czy kilku piwach za kierownicę? Ilu z nas jechało z pijanym kierowcą? Ilu z nas nie zabrało kluczyków takiemu kierowcy po kielichu, który pił razem z nami?

Sądzę, że zbyt mało mówimy o kulturze picia alkoholu, do której zaliczyć można stwierdzenie „piłeś nie jedź”. Nie mówi się na kursach na prawo jazdy o tej kwestii. Zresztą zawsze myśli się, że tym razem mnie się uda.

Głupota głupotą, ale wsiadasz za kierownicę pijany, wystarczy moment i... tragedia. Więzienie, wyrzuty sumienia, trauma nie tylko rodzin ofiar, ale także sprawcy i jego najbliższych.

Nie bronię ani nie usprawiedliwiam tu sprawcy próbuję sobie wyobrazić jak się on może czuć. Jak czuje się młoda kobieta, która w Kamieniu Pomorskim jechała z Mateuszem S sprawcą tragedii na siedzeniu kierowcy.

Naturalnie podkreślić bardzo wyraźnie należy, że współczuć należy ofiarom i ich rodzinom a nie sprawcy, bo w końcu jak mówi Biblia, „Co człowiek sieje to i żąć będzie”.

Zastanówmy się, więc zanim sami wsiądziemy za kółko po kielichu.

KOMENTARZE

 • Autor
  a jaka jest różnica , gdy zabije się człowieka na drodze łamiąc przepisy na trzeźwo, albo po pijaku ?
  i jaka jest różnica , gdy zabije się na trzeźwo, albo po pijaku , człowieka na drodze , który złamał przepisy ruchu drogowego ?
 • Za tą tragedię
  winę ponosi wyłącznie ten ćpun a nie wszyscy kierowcy. Zaostrzanie kar potwierdza tylko że wysokość kary ma odstraszać co negują obrońcy morderców twierdząc, że kara śmierci nie odstrasza.
 • @korwinista 23:50:40
  według statystyk pijani kierowcy popełniają mniej wypadków niż trzeźwi. ale to mnie nie przekonuje ,żeby wprowadzić nakaz picia alkoholu przed jazdą. karać faktycznych sprawców bez względu na to czy jedli, pili ,ćpali czy brali leki na wątrobę po świątecznym obżarstwie !!
 • Kto jest współwinny
  Państwo Polskie jest też odpowiedzialne za spowodowanie tego wypadku .
  Absurd ?
  Alkohol jest środkiem psychotropowym .Zaburzającym skutecznie funkcjonowanie mózgu .Rożnie wpływa na psychikę ludzi , każdy może reagować inaczej na taka sama dawkę alkoholu.I nie da się przewidzieć skutków które możne spowodować.
  Środek ten wciąż (mowa jest o Etanolu do celów spożywczych) w sprzedażny legalnej .A Państwo Polskie (oprócz producentów) czerpie nie małe dochody z podatków i akcyzy .
  Alkohol i papierosy są dla polskiego budżetu ważniejsze niż podatek PIT
  http://natemat.pl/77753,alkohol-i-papierosy-sa-dla-polskiego-budzetu-wazniejsze-niz-podatek-pit
  Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:(..)§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  Współwinnych jest cały łańcuch powiązań ludzi zatrudnionych w produkcji po przez dystrybucje sprzedaż aż po urząd skarbowy i budżet państwa czy w końcu wszystkich którzy korzystają z tego dochodu ze sprzedaży środków działający na ośrodkowy układ nerwowy.
  Dlatego szczególnie ofiarom w tego typu w wypadkach w których to alkohol był przyczyną powinni być wszyscy zobowiązani do zadośćuczynienia i naprawienia szkody .
  A czy tak jest ?
  Sami widzimy cala winę zwala się na sprawce nieszczęścia a reszta zaciera raczki z wypracowanych zysków .
  Skandal .
  I wcale nie mowie ze alkohol nie jest dla ludzi .Istnieje odpowiedzialność za wywołane skutki.
  Narkotyki są dla ludzi ?
  A państwo jakoś nie widzę by sprzedawało je legalnie .
  A czym ze jest alkohol jak nie też narkotykiem - powoduje uzależnienia.
  Narkotykiem w legalnej sprzedaży .
  Oczywiście winnych Brak .
 • Ten kierowca nie był po kielichu
  Kierowca o którym pisze, nie był "po kielichu". Po wypiciu kielicha, nie ma się 2 promili we krwi. I w cywilizowanych krajach, wolno jechać.

  Pośrednie konsekwencje tego wydarzenia i propagandy którą pan szerzy, poniosą osoby, które nie stanowią większego zagrożenia na drodze, po wypiciu ilości alkoholu, która w innych krajach nie stanowi absolutnie żadnych podstaw do ukarania.
 • @Leszy 08:19:49
  Teraz widać, jak na dłoni, że PO i PiS to ta sama moneta, na tym tylko przykładzie, prześcigają się w zamordyzmie, stalinizmie, o kanapowych już nie wspominam. Alkohol nie jest tu przyczyną, Tylko brawura, młody wiek, testosteron i głupota. Chłopak swoja bmk-ą pewnie szalał też na trzeźwo. Piratami drogowymi trzeba się najpierw zająć, a alkohol to moim zdaniem sprawa drugorzędna. Myślę, że trzeba się przyjrzeć jak to robią w Stanach Zjednoczonych, że jednocześnie w sprawach alkoholu są liberalni, ale łamanie przepisów drogowych już jest traktowane z zerową tolerancją wobec wszystkich, nie ma tzw. świętych krów, tych z immunitetami także. Pzd!.
 • Panowie PiS-wcy, wypadki na drogach były, są i będą,
  Panowie PiS-wcy, wypadki na drogach były, są i będą, to co proponujecie, jest właśnie tą marginalną sprawą, którą PO zapędza was w kozi róg? Mianowicie, taki wypadek, może zdarzyć się każdemu w cywilizowanym świecie, bo wszyscy jesteśmy za postępem, który kosztuje, wszyscy godzimy się na koszty tego postępu? Widziałem wczoraj spektakl w TVP-info, jak pan Błaszczak był zaangażowany w tą sprawę przez pół godziny programu, jaki był ostry, jak wsadzałby wszystkich do więzień na dożywocie? A Szejnfeld się śmiał? Bo na inne ważne sprawy pozostało pięć minut i wtedy pan Błaszczak zaplątał się we własnych nogach? Panie Błaszczak ! Najpierw dogłębna, systemowa analiza problemu, a potem pomysł rozwiązań i jego aplikacja, przynajmniej na poziomie Sejmowego projektu ustawy. Niech Tusk i jego czereda reaguje PR-rowo.Opozycja nie musi ścigać się z PO w reaktywnej propagandzie, czyli w tym, za co Tusk ponosi odpowiedzialność Zgoda, że od lat jeździ wiele po pijanemu i nie widać rozwiązań. Pytajmy więc co rząd pod tym względem robi, a robi niewiele. Takie wypadki, będą się zdarzać zawsze, przede wszystkim trzeźwym kierowcom, czy wtedy tragedia poszkodowanych jest mniejsza? Trzeba budować dwupasmowe drogi jednokierunkowe, bo samochodów przybywa a drogi przedwojenne? Zajmujecie się tylko tym, jak jeszcze dokopać człowiekowi. Nie bronię pijanych kierowców, uważam, że należy ich karać ale wykorzystywanie ich, jako tematy zastępcze, to już przesada, tym bardziej, że poważna partia, daje się wciągać w taki teatr? Patrzmy więc na problem kompleksowo. Wg. wyliczeń statystycznych to setki tysięcy kierowców już nie powinno mieć prawa jazdy / tych pijaczków/ . Czy ktoś ten problem zbadał? Sądzę, że większość z nich nadal spokojnie sobie jeździ, jak ostatnio pani prawnik z Warszawy, która nie wyrażała nawet obaw, że straci prawo jazdy po jeździe po pijaku. To jest problem - egzekucja prawa !
 • @korwinista 23:50:40
  To żydokomuna i stalinizm, jak widać nieuleczalny u obu wymienionych opcji, przystawek nie licząc.
  To żydokomuna i stalinizm, jak widać nieuleczalny u obu wymienionych opcji, przystawek nie licząc. Ja przykładowo w USA, mogę mieć 0,75 - 1 promila, lecz spowodowanie wypadku skutkuje przykrymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Także tu rower nie jest pojazdem mechanicznym, można nim jeździć nawalonym, bez żadnych skutków prawnych. To tylko żydokomuna wymyśla walki z tym co stworzyła. Ja tam i w innych rejonach cywilizowanego świata nie postkomuszego lewackiego jeździłem przestrzegając obowiązujących norm, w/wymienionych, żadnego do dziś a jeżdżę 48 lat (ponad 1 mln km)wypadku, kolizji, jak i mandatów, także i w Polsce. Te piski o zaostrzeniu kar, konfiskacie mienia, bo samochód jest czyimś mienieniem, także i sprawcy to czysta żydokomuna mająca nas Polaków zastraszyć. Wypadków podobnych po trzeźwemu jest więcej, lecz te po pijaku się nagłaśnia bo nośne i można bezkarnie, za przyzwoleniem baranów zaostrzyć prawo. W USA żadnego śledztwa by nie było, taki osobnik już tego samego dnia lub następnego stanął by przed sądem i byłoby już po wyroku, (tak było niedawno w niedemokratycznej ponoć Rosji) w postżydokomunie jak zwykle bicie piany śledztwem( może to był terrorystyczny zamach - tu już zidiocenie śledczych do potęgi entej, lament nad przewodnikiem policyjnego psa, jakby to miał być zamach na niego i by mieć pretekst do zmiany kwalifikacji czynu), etc..., etc, a czas płynie i pieniądze podatnika także do ichnich kieszeni. I jeszcze jedna kwestia: różne miarki wobec tych ze świecznika a zwykłym Kowalskim. Izabela Ch. te same promile, lecz miała szczęście, że na tych schodach nikogo w tym czasie nie było, utajnione wszystko, tu sprawca miał pecha, lecz o nim głośno. Jeszcze około rok czy dwa temu ci sami wszyscy politycy i te same wszystkie partie tak ochoczo i zawzięcie wprowadzali wręcz prohibicję na narciarzy na stoku ! Rządzenie społeczeństwem poprzez zastraszenie i terror państwowy już testowali w PRL-u i co ? Nawet mieli w zanadrzu , podczas ogłaszania wyroków kilkukrotne kary śmierci i co ? Śmiało chłopaki III i IV Rzeszy Pospolitej, jeszcze Wam nieco do nich brakuje, ale bez obaw - dojdziecie i do ich poziomu ! Przecież jesteście ich spadkobiercami, a wielu wręcz i dosłownie potomkami ! A może trza Wam postawić kosy na sztorc!
 • Wszyscy
  Pokaż swoje emocje! Bądź sobą! Wolność rządzi! Efektem tego jest picie, jaranie, rozpusta. A potem płacz i wołanie do zlinczowania 26 latka. Kto go miał nauczyć odpowiedzialności? Może to eurosierota jakich wiele, podrzucony jak kukułcze jajo babci lub dziadkowi. Szkoła? Ale tam od lat narzucono prawa ucznia i tolerancję do wszystkiego. Telewizja? Z tymi programami szerzącymi zepsucie i filmami? Internet? Wolne żarty.

  Nie żyje dziecko kobiety, która zmarła w sylwestrową noc w Łodzi.Jak ustalono, grupa agresywnie zachowujących się osób wyszła na drogę, by przywitać Nowy Rok. Zatrzymywali jadące pojazdy i uderzali je kijami bejsbolowymi.

  Gdy zaczęli zachowywać się coraz bardziej agresywnie, 67-letni kierowca toyoty, obawiając się o bezpieczeństwo, próbował odjechać z tego miejsca.Pojawiły sie też zeznania świadków, z których wynika, że kobieta wręcz położyła się przed samochodem prawdopodobnie, żeby uniemożliwić jego dalszą jazdę.
  Jak się okazało, kobieta była w dziewiątym miesiącu ciąży."

  W tym wypadku kierowca był trzeźwy, a ofiara pijana. Zrozumcie wołający o zlinczowanie kierowcy z Kamienia- że nie kara jest antidotum, bo życia kara nie zwróci. Jedynym lekarstwem jest trzeźwy Naród. A do trzeźwości nie da się wychować wg wszechobecnych wzorców liberalnych.

  Ten z Kamienia pił do rana w noc sylwestrową. Wszystkie media dały na to błogosławieństwo! Od świąt bombardowali reklamami, zapowiedziami, ścigano się w poradach jak leczyć kaca nazajutrz - a teraz lament? A teraz pochylanie się ze współczuciem nad ofiarami i ich rodzinami? Sylwester od zakończenia II wojny został podniesiony na piedestał picia usprawiedliwionego! Skąd to chore jaranie się Nowym Rokiem i wmawianie ludzie, że ma być euforia, zabawa i radość, wynikająca z chlania i ćpania?? Kto narzucił światu taki obłędny model Nowego Roku?
 • @prawi co wiec 23:59:04
  Trzeba być kretynem aby wierzyć w milicyjne statystyki. Albowiem powszechnie wiadomo że kłamali w dzień, kłamią w nocy. A sami są bezkarni bo różne immunitety...coś mi się zdaje, że trafił im się po raz pierwszy ktoś bez koneksji i " pleców ", ktoś któremu należało by solidnie dokopać , nie tak jak w przypadku znanego mecenasa którego synalek od kilku lat pali w Warszawie ludziom samochody, dyrektora pewnego banku, który po pijaku zabił 3 osoby, dyrektora szpitala, który po pijaku zabił na pasach osobę i nadal jest dyrektorem, choć na dziś do pracy dojeżdża rowerem, lub jak synalek ogólnie znanego Bolka, który mało tego, że spowodował wypadek jadąc z nadmierną szybkością to jeszcze domagał się przed sądem wysokiego odszkodowania i to wcale nie od drugiego współsprawcy lecz od skarbu państwa.
 • Tfu!
  Uwaga, rzucam ten kamień - jak piję to NIE jadę. NIGDY. Awanturę debilowi, który po kielichu sięgał po kluczyki, też potrafiłam zrobić. Nie uważam tego za wyjątkowość, tylko za normę.
  A że co z tym licznem? Że śmieszny? Pewnie, że ten medialny jest śmieszny. Powinien on bowiem nastapić w real life.
  Tak, potrzeba uświadamiać ćwokom (czyt. większości tubylców) niemożność łączenia picia i jazdy.

  Zastanawiam się też, czemu kierowcuf tak bardzo chroni prawo. Przeciez bandycie rekwiruje się narzędzia zbrodni. Czemu więc takim bogom szos i poboczy nie zabiera się samochodów? I co z tego, że auto jest śfagra? Jak pozwolił jechać naćpanemu, to powinien odpowiadać za współudział (w tym dostać orzeczenie o przepadku auta).
 • @Kula Lis 62 08:53:22
  Bingo.
 • @prawi co wiec 23:34:02
  A jak ma się to do uczciwego, rzymskiego prawa, które zabrania kilkakrotnie karać za to samo? Toż to czystej krwi, komunistyczne zboczenie! Jedno przestępstwo i dwie różne kary - a pewnie i trzy, bo może i grzywnę dowalają...Ponad 50 lat żydobolszewickiego prania mózgu pozbawiło ludzi elementarnej wiedzy o prawie i własności. W Polsce mongolskie obyczaje rabowania majątków rozpoczął ruski zaborca, a przedtem zdarzało się to wyjątkowo w wypadku najcięższych zbrodni - np. zamach na króla (szlachcic Piekarski) >>> Tu trzeba przywołać do porządku wszystkich zwolenników legalizacji marihuany. Ciemniaków takich jak Środa, Palikot I całe jego stado, które jak głupie stado małp radę, że się śmieli udać człeka i niewolniczo naśladuje zachodnie lewactwo. Brytyjskie badania wykazały, że obecna zmodyfikowana i odpowiednio "ulepszona" polepszaczami marihuana powoduje schizofrenię u młodzieży. Jeśli zostanie zalegalizowana to wkrótce możemy doczekać się nie tylko morderców - kierowców ale morderców, schizofrenicznych psychopatów, którzy będą się wykręcać w sądzie swoim stanem psychicznym jako okolicznością łagodzącą, dla ratowania własnej skóry przed karą i to skutecznie.
 • @myszka 10:04:09
  Te BMW patrząc na zdjęcie to szrot za maksimum 3000 zł, teraz po wypadku warte ze 100 zł, wartość złomu. Takie auta możesz kupić tanio na kopy.
 • @bez kropki 09:20:30
  Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu ( nawet z ofiarami śmiertelnymi ) nie jest zbrodnią- proszę doczytać w Kodeksie Karnym ). Co do konfiskaty samochodu ( nie tylko cudzego, w małżeństwach samochody najczęściej są współwłasnością małżonków ) to proponuje Szanowny Pan odpowiedzialność zbiorową? Zabór mienia to oczywiście żydobolszewizm w najczystszej postaci. Należy też pamiętać, że 86% wypadków powodują trzeźwi (kozacy, frajerzy, ofermy i pozostali). To ja licytuję wyżej - karać tych co temu "zbrodniarzowi" sprzedali alkohol- najlepiej konfiskatą całego towaru w sklepie ( to nic, że towar jest właściciela sklepu, niekoniecznie sprzedawcy- niech się buja w ramach Kodeksu Cywilnego )
 • @Kula Lis 62 09:47:58
  Przed chwilą, w TVN24, u Kuźniara, zaproszony doktor? udowadniał, że marycha jest super. Wstyd, debil pijak i narkoman, dopiero co zabił samochodem 6 niewinnych ludzi...a Kuźniar zaprasza "miłośnika" marychy do TVN? Czy ci Kuźniar nie jest wstyd? Czy ten TVN nie ma po prostu zwykłej przyzwoitości? A temu lekarzowi....życzę by jego wnuki ćpały....zresztą sam powiedział, że jak by miały brać jakieś używki...to wolałby by ćpały marychę. Gratulacje, doktor degenerat!
 • @bez kropki 09:20:30 są równi i równiejsi, o czym poniżej.
  Naprawdę tego chcecie? to legalizujcie!!! Głośna sprawa z Łodzi, tak sprzed ponad roku: ujarany marychą gówniarz bez prawka wjeżdża z dużą prędkością na czerwonym świetle na skrzyżowanie, taranuje nadjeżdżające z zielonego drugie auto - zabija na miejscu młodą dziewczynę, jej brat w ciężkim stanie a "swoja" terenówkę okręca na latarni niczym makaron. Oczywiście poza jakimiś odrapaniami nic mu nie jest - wychodzi z rozbitka, myje się w knajpie obok i jak gdyby nigdy nic dzwoni do mamusi z wiadomością, że właśnie co rozbił pożyczone bez jej zgody autko, no i aby go ratowała z opresji, na ofiary n i e zwrócił najmniejszej uwagi. Proces trwał i cały czas trwała też kpina oskarżonego i z wymiaru sprawiedliwości i z ofiar, taki synek cały czas był w stanie tak "złego samopoczucia", że proces toczył się pod jego nieobecność a sąd uwzględniał jego "interes prywatny" i wysłuchując na ten przykład opinii psychiatrycznej czynił to dla jego dobra za zamkniętymi drzwiami. Wyrok? 2 lata odsiadki i 7 lat (!!!) zakazu prowadzenia pojazdów ; czyli rok nie wyrok a dwa lata jak dla brata i o czym my tu w ogóle piszemy?
 • @prawi co wiec 23:34:02
  niestety, w Polsce zabicie na trzeźwo, nawet z zimną krwią, to okoliczność łagodząca,

  karać trzeba sprawstwo, a nie stan,

  kiedyś jeździło się na rauszu i nikomu to nie przeszkadzało,
  teraz, gdy co drugi w normalnym ruchu udaje Hołowczyca na rajdzie,
  zrobiło się bardzo niebezpiecznie,

  młody człowiek po jednym piwie jest sprawniejszy niż roztargniony naukowiec za kółkiem, a więc skąd to przekonanie "wystarczy moment, i tragedia" ? Jeździć się powinno tak, aby refleks nie był potrzebny.
 • @korwinista 23:50:40
  Każdy, kto wsiada za kierownicę, godzi się z tym, że może kogoś zabić. Nawet, jeśli jest abstynentem.

  Takie są prawa statystyki.

  Pozabijać wszystkich kierowców. Tylko kto będzie nam chleb dowoził. Pieszkom do piekarni ?
 • @prawi co wiec 23:59:04
  według ubezpieczeniowych statystyk wiele wypadków wynika z rozmów przez komórkę. Nawet tych skończonych 3 minuty temu.

  W Polsce idioci twierdzą, że zajęta ręka przeszkadza w kierowaniu, a mądrale twierdzą, że przecież kierowca może rozmawiać z pasażerem, to co szkodzi pogadać przez komórkę. Ciekawe, czy jak sami jadą jako pasażerowie, to docinają kierowcy, aby go zdenerwować, albo dają mu do rozwiązywania logiczne zagadki? Ten po drugiej stronie telefonu niczym nie ryzykuje, i o tym się zapomina.
 • Mnie intryguje coś innego.
  Uważnie czytam doniesienia o okolicznościach (fizycznych) tego wypadku.
  ZERO.
  Cała wrzawa dotyczy alkoholu i wielkości kary.
  A na początku jeden ze świadków bąkał coś o "progu zwalniającym" w pobliżu i strasznym huku przed masakrą.

  Czy aby ten pijany nie nie dostrzegł (oczywiście bezodblaskowego) krawężnika wpoprzek jezdni, czy go z hukiem nie wyrzuciło w powietrze, a utrata panowania nad pojazdem nie wynikła nie z alkoholu, lecz z oderwania się samochodu od ziemi?
  Gdyby tak było, to moim zdaniem współwinnym (a może i więcej) jest ten, kto ten krawężnik ułożył.
 • @BTadeusz 10:48:39
  KOlejny dzień młócenia jednego wypadku! Całe gówniane państwo fermentuje, bulgoce, jazgocze. W KOłchoźniku od świtu najjadowitsi antypolscy naganiacze (Kamila Terpyłycha aż się zaPOwietrza) nad karami dla pijanych kierowców. Perelowskie nagonki na badylarzy i sPEkulantów, to był pan Pikuś... Nawołują nawet swoich nagrzanych zbrodniarzy sądowych do gorliwszego karania!!! A właśnie! Czy nagrzany "sędzia" nie jest groźniejszy dla społeczeństwa, niż pijany kierowca? Czy naszprycowane psychotropami bandy zomo katujące bestialsko spokojnych przechodniów nie zakatowały na śmierć więcej ludzi, niż pijany kierowca? Dlaczego o bestialskich zbrodniach państwa ten główny rynsztok propagandy nie wsPOmni choćby? Nad "walką" z "plagą pijanych kierowców" obradują, m.in.: tuSSek odPOwiedzialny za kilkaset bestialsko zamordowanych Polaków (Mirosławiec, Smoleńsk, Szczekociny, seria uPOzorowanych "samobójstw"), naczelny ubek z kradzionym polskim nazwiskiem odpowiedzialnych za serię bestialskich morderstw w katowniach ub. i inni zbrodniarze III Targowicy. Niech lepiej odPOwiedzą za swoje dużo POtworniejsze zbrodnie!!! PS. Za nieumyślne spowodowanie wypadku grozi do 15 lat więzienia. Za bestialskie zakatowanie na śmierć w katowni ub jeszcze żaden ubol, ani zomol nawet nie odpowiedział. Zbrodniarz Margilus vel Jaruzelski odPOwiedzialny za kilkaset makabrycznych MOrderstw jest fetowany na salonach III Targowicy i urządza mu się POpijawy.
 • @bez kropki 09:20:30
  a ja piję, nie przed jazdą, w trakcie,
  i komu to przeszkadza ?

  Jak ktoś się zgłosi, to niech logicznie wytłumaczy, dlaczego ?
 • @BTadeusz 10:48:39
  tak, już gdzieś pisałem,
  nikogo nie interesuje, dlaczego doszło do wypadku !!!!
 • @BTadeusz 10:48:39
  Tam jest jak piszesz i mówił świadek próg zwalniający nieoznakowany. Przejeżdżałem tamtędy w lipcu ub. roku jadąc na Wolin. To mogło być przyczyną tego nieszczęśliwego wypadku, alkohol to rzecz wtórna, nie mająca w tym wypadku znaczenia, trzeźwy by także wyleciał na tym progu, gdyby go nie zauważył, być może z takim samym skutkiem. Lecz podawanie alkoholu, ćpania to nośne i można zamordyzm zastosować przy aplauzie baranów.
 • @interesariusz z PL 10:57:53
  Męty prowadzą wojnę z narodem. To większość policjantów, prokuratorzy, sędziowie, etc..albo ich dzieci lub rodziny jeździ po pijaku bezkarnie. W nosie mają przepisy, są bezkarni- co sam sobie będzie odbierał prawko czy samochód?
 • @Kula Lis 62 11:04:49
  chm, próg, a dokładnie gdzie ?

  na zdjęciach go nie zauważyłem.
 • co wy na ten alkohol?
  przecie facio był po amfie i maryśce a wy tylko alkohol i alkohol !!!
 • @interesariusz z PL 11:19:23
  jeden od strony przejazdu drugi powyżej tego przejścia gdzie leży samochód, widać krawężnik za progiem.
 • @ppor Dub 11:20:21
  Teraz TVN, GW i inni będą przez tydzień "wałkować" temat tego wypadku... ciekawe co chcą zakryć, OFE, zarzuty dla byłego ministra Sławka Nowaka, podwyżki... dramat okazał się fenomenalną zasłoną dymną... Nawet rząd leni potrafi w ciągu jednej nocy przygotować cały pakiet ustaw i rozporządzeń "walczących" z pijanymi kierowcami...ot, jakie pracusie...a ludziska znowu dają się nabrać...w nowy rok zginęły 22 osoby w wypadkach samochodowych i co cisza jak ginie szóstka naraz to wielkie halo, co tydzień giną dziesiątki ludzi przez trzeźwych lecz czasem i kretynów, przez brak wyobraźni i brak umiejętności, to co teraz w mediach się dzieje to zwykła bicie piany przez polityków dla wzrostu notowań.
 • @Kula Lis 62 10:10:05
  Mnie nie obchodzi tubylczy dziwaczny KK. Pisałam z pozycji normalnego człowieka i jego odbioru sprawy. Owszem, wypadki się zdarzają i jest to trauma także dla sprawcy. Jednakowoż łatwiej o wypadek po naćpaniu/napiciu i jest to fakt powszechnie znany. Ergo: jak ktoś się decyduje, że na imprę jedzie autema potem chla, to dla normalnych ludzi jest zimnokrwistym zbrodniarzem, takim z premedytacją (bo tak samo dalece ma w d* zycie innych).

  I nie, to nie jest odpowiedzialność zbiorowa. To tylko rekwizycja narzędzia zbrodni w dochodzeniiu obejmującym nie tylko winnego, ale i współwinnych. Jak jest "zwykła" zbrodnia to nikogo nie dziwi, że "Kowalskiego uznano za wspólnika i przwalono mu współudział". A jak to samo się dzieje z pijanym kierowcą-mordercą, to aj-waj, giewałt.
  Czy to znaczy, że pijanych bandytów bronią lekkomyślne osobniki, które robią to samo?;) Mam nadzieję, że nie.
 • @Kula Lis 62 10:40:21
  Przepraszam, a co mamy legalizować? Chyba Ci się komet źle zaadresował.
  A czego dowodzi Twój w/w koment? Że egzekucja prawa (nawet tego kulawego) leży? Ano leży. Ale to już inny temat.
 • @interesariusz z PL 11:19:23
  A po co komu rozpraszać uwagę takimi zdjęciami?

  Ktoś mógłby zapytać, dlaczego sa pieniądze na radary, a nie ma na farbę odplaskową do malowania krawężników, czy "wysepek śmierci"?

  W gdańsku wybudowano z pompą "park technologiczny. Dojazd - od ruchliwej dwukierunkowej i ciasnej ulicy. Więc żeby ułatwić tam wjazd - rok temu - ustawiono taką szykanę. No i zauważyłem już pięciokrotne ścięcie znaków na tej wysepce śmierci.
  Nazywają ją "azylem dla pieszych".
  Ciekaw jestem ile trzeba wypić (jako pieszy) - aby uwierzyć w w ten "azyl" i zatrzymać się na nim - mając z za sobą i przed sobą ruchliwe ciągi samochodów.
 • @BTadeusz 10:48:39
  Nie bez racji z tym krawężnikiem i zwyczajowym ich nieoznaczaniem przez wykonawców. Jednakowoż komu łatwiej przegapic przeszkodę na drodze: pijanemu czy trzeźwemu?
 • @interesariusz z PL 10:57:53
  Taki próg - to dochodzenie, sąd i wyrok - w jednej setnej sekundy.
  Bez prawa do obrony...
  Ale po co myśleć i inwastować w płynność ruchu?
 • @Kula Lis 62 11:26:40
  Mnie tylko chodzi o nieproporcjonalność :
  czy tylko po amfie plus maryśce jedzie się super bezpiecznie?
  Nie nagłaśniają prochów,żeby się paliknociarni nie narażać?
 • W sumie gorsi są pijani piesi
  jak ta ciężarna w Łodzi i pijani rowerzyści też nie lepsi a tu się patrzy przez palce,dbają o swój elektorat czy co ?
 • @bez kropki 11:37:28
  Jesienią ub roku jechałem z kościoła(sic!) wieczorem ulcą, na której taka wysepka wyrosła. Ciemno. Widać tylko znak omijania przeszkody prawą stroną. Sądziłem, że wysepka jest o 10 cm węższa. (i wykończona krawężnikiem 15 cm)
  Jeżdże szybko, ale tym razem - nie śpieszyło mi się (50 - jak Pan Bóg przykazał) Huknęło raz - nie przyhamowałem... drugi raz. Straciłem dwie opony i felgi. Dobrze, że nie przyhamowałem - bo straciłbym część zawieszenia.
  Tak nawiasem mówiąc, gdyby ktoś był na wysepce, to byłby dla mnie ( za znakiem) - niezauważalny. (postument gruby, jasnożółty)
  Miał szczęście - że jednak go nie było. Ja też...
 • @bez kropki 11:37:28
  Pańskim zdaniem - była to pułapka na pijanego kierowcę?... - czy na wszystkich "na linii strzału"?
  Nie zawiodła kogoś wyobraźnia? (poza pijanym kierowcą)
 • @ppor Dub 11:43:26
  POlszewicki matoł już kastrował pedofili, "bezwzględnie surowo" karał za dopalacze, ścigał korupcję za POmocą piterowego śledzia a ostanio sprzeciwił się restrykcjom wobec pijanych kierowców. POdatki też POobniżał. I na kłamstwie matoł skończył, bo POlszewi nie chodzi o karanie przestępców. Za kilka , kilkanaście dni temat się medialnie WYPALI i wszystko wróci do "normy" , czyli politycznych bełkotów . Dziś to wszyscy politycy oraz lemingi chcą , ba żądają krwi tego bandziora, odpierać samochody wszystkim pijaczkom( ciekawe czym w takim razie będą się szlajać politycy , gminne kacyki czy powiatowe tuzy - przecież ci na trzeźwo za kierownicę nie siadają ) grzywny, więzienia dożywotnio ....no licytacja kar przez media przeleciała OGROMNIASTA. No cóż Kamień Pomorski ma swoje 5 minut , ale za niedługo mało kto będzie wiedział gdzie ten Kamień leży. Ps. A w Kaliszu zatrzymano nawalonego policjanta, co prawda nie zabił nikogo( może nie zdążył) bo tylko przywalił w innych pojazd, ale to takie MIKI, że szkoda o tym więcej się rozwodzić !
 • @Kula Lis 62 11:26:20
  samochód leży za skrzyżowaniem z IV pułku piechoty,

  przejście jest przed skrzyżowaniem i w goglach nie widzę tam progu, tylko coś co wygląda na drogę rowerową

  jeśliby był tam próg, to jest to na już na prostej, nie powinien aż tak zboczyć, aby walnąć w krawężnik na skrzyżowaniu.
 • @Kula Lis 62 11:26:40
  najwyższa pora, aby po każdym wypadku sądzić nie tylko kierowców, ale i zarządcę drogi.
 • @bez kropki 11:29:20
  każdy, kto wsiada za kierownicę jest potencjalnym zabójcą.

  Ja, dla przykładu, stanowię znacznie mniejsze zagrożenie, jak wypiję.

  Ale oczywiście, w tym stanie trudniej mi uniknąć wypadku spowodowanego przez kogoś innego.

  Stąd wniosek, że na pijących najeżdżają głównie zimnokrwiści piraci drogowi, którzy chcą, aby inni naprawiali skutki ich brawury i błędów.

  szerzenie nastrojów linczu jest chyba twoim ulubionym zajęciem.
 • @BTadeusz 11:37:06
  tak, powtarzam, sądzić zarządców dróg,

  we wrocku też masowo budują wysepki śmierci, idiotyczne skrzyżowania z takim samym przydomkiem, nawet ronda z kropką na środku zwykłego skrzyżowania, na którym nikt nigdy nie dojdzie, kto jest winien kolizji.

  No i ludziom zaczyna się mylić lewa z prawą.
 • @bez kropki 11:37:28
  najłatwiej przegapić przeszkodę zamyślonemu.
 • @BTadeusz 11:50:20
  tak, nawet jeśli stoi na środkowej wysepce ŚWIECĄCY się słupek, to jeśli krawężnik nie jest pomalowany na odblaskowo, albo wręcz świecący, to nie widać szerokości wysepki. Stoi pieszy, człowiek zaczepi jednym kołem, ściągnie go wprost na wysepkę.
 • @interesariusz z PL 12:27:59
  O krucabomba! A najłatwiej zamyślonemu o stanie państwa;))).
  Czy to wymaga objaśnień, że jak jadę, to myślę o tym co robię a nie o niebieskich migdałach?
  I jeszcze jedno Panowie, mnie otóż mój isntruktor nauczył, że mało umiem, mam być pokorna i nie kozaczyć ORAZ że nie ma złych dróg, są tylko denni kierowcy. Nauczył mnie, że przejezdność jest wszędzie tam, gdzie technicznie da radę przejechać nasz środek transportu. W związku z tym ja osobiście:
  - z uporem zgłaszam zarządcom/właścicielom dróg zauważone wady oznakowania/wykonania tychże dróg (tak jak z każdym innym towarem)
  - a i tak jeżdżę jak mnie isntruktor uczył, tj. nie ma złych dróg itd;);
  - wobec dużej skuteczności i bezpieczeństwa tego sposbu myślenia i jazdy, polecam go innym do stosowania.
  A! I jeszcze jedno: to nie był zwykły instruktor z "L-ki". Otóż, jako baba, której nawrzucano propagandy, że baby to są d d* kierowcy oraz jako ozoba zmuszona wozić dzieci, chorych, zwierzęta, płyny, inne dziwne ładunki;) , wzięłam se za nauczyciela starego wyjadacza (ok. 40 lat za kółkiem, taxi, TIR, duże ładunki). Bardzo polecam tę metodę. Po takim (brutalnym i czasochłonnym) przeczołganiu zmniejszają się w człowieku syndromy: "fszycy winni ale nie ja" oraz "niewprawnej tanecznicy zawadza rąbek u spódnicy".
  Powyższe słowa nie są ad personam. To uwagi ogólne mające uzmysłowić, że sednem problemu jest SZKOLENIE. Pzeszkolenie w zakresie jazdy, prowadzenia w warunkach zmniejszonej widoczności lub bez widoczności ;)) (sztuczki mego instruktora: z jazdą po ciemku i z zasłoniętymi lusterkami albo zasłoniętym jednym okiem, przez "wąwóz" z naczep, inne dziwactwa) a także kształtowanie odpowiedzialności za siebie i za swoje czyny, to są jedne z tych rzeczy, których brakuje kierowcom i nie tylko im.
  Instruktor robił mi testy (nie w aucie, tylko że tak powiem "stacjonarnie"): w stanie niewyspania, migreny, po lekach, po kielichu, po zestresowaniu. Ich wyniki dały mi do myślenia...
  Ludzie, więcej pokory na drogach, proszę!
 • @interesariusz z PL 10:42:29
  popieram. sam dodam ,że zdarzało mi się w młodości jeździć "pod wpływem"....ba! nawet z własnej studniówki wracałem autem :-)
  ale teraz nie zrobiłbym tego...częściowo z powodu zaostrzenia kar , ale głównie dlatego, że dziś organizm inaczej reaguje na alkohol.....choć zawsze byłem świadomy swego stanu i w związku z tym jeździłem wolniej.
 • @interesariusz z PL 12:24:37
  Zapomnniałeś o pijanych dżewach wyskakujących znienacka na środek drogi, na bidnyh struchlałych kierofców;).

  Na serio: poczytaj proszę moje komenty ze zrozumieniem. Po użyciu środka dowolnego, albo przed, albo w trakcie, jak tam Twój oganizm lubi. Ale ze zrozumieniem. Otóż wg mnie prawo mamy pro-pirackie. Do tego egzekucja leży i pokwikuje. Jednak sprawą najgorszą jest powszechne społeczne przyzwolenie na nieodpowiedzialną jazdę (wsio ryba, czy po pijaku, czy po maryśce, czy ogólnie bezmyślnie). Przywolenie to i jego rozmiary mają odzwierciedlenie w toczącej się tu dyskusji.
  Małe ćwiczenie: wyobraź sobie, że czytasz njusa, że "dres" wypałował 6 osób z czegoś ileś to dzieci, z czego ileś zmarło. Krew się burzy. No nie?
  A teraz wyobraź sobie, że czytasz info, że kierofca wpadł na grupę pieszych (zakładamy, że piesi nie wtargnęli mu pod koła, bo z drugiej strony, piesi też potrafią piracić i być przez to niebezpieczni), potłukł 6 osób, z czego ileś to dzieci a ileś zmarło. Brak reakcji? Zrozumienie? Wyrozumiałosć? Do tego paskudne, drogi, progi, piesi i wszyscy biesi?;) TAAK! I tu jest właśnie piesek pogrzebany. Tj. że społeczeństwo inaczej ocenia zabójcę, który zabije przy uzyciu auta a inaczej, jeśli użyje inengo środka np. wideł lub kuchennego noża, który normalnie służy wszak do robienia obiadków dziateczkom. A przecież w obu przypadkach leży trup. I co? Są narzędzia lepsze i gorsze? Bo na to wychodzi z tej dyskusji.
 • @bez kropki 13:02:48
  Coś w tym jest-:)))
  Sam jeżdżę ponad 30 lat...
  Przy czym apel o pokorę do kierowcy - to za mało. Zresztą średnia prędkość po mieście (max 30.godz)do dowód uznania Pani apelu za słuszny.
  Ale z drogą i innymi kierowcami jakoś sobie radzę. Natomiast z pomysłami administratorów dróg - nieco gorzej.
  Stosuję zasadę - aby nikogo nie przestraszać i nie zmuszać do hamowania. Staję przed czerwonym i na "stopie". Nie wyprzedzam - nie widząc drogi wyprzedzania. No i widzę w każdym samochodzie - kierowcę "od wczoraj". Zwalniam - wyłącznie przed radarem.
  Raz w życiu - ktoś mi wjechał w kufer...
 • @BTadeusz 13:17:34
  Tere fere. Nie dostrzegli problemu tylko uprawiają PRopagandę medialną. Mnie się zdaje, że ta tragedia jest dla nich ...zbawieniem politycznym. Zwróćcie uwagę, że o niczym innym w tej chwili się nie mówi. Czy była konferencja prasowa n/t podwyżki cen leków? NIE. A sprawa jest ogólnopolska i dotyczy milionów Polaków. Bardzo ciężko chorych ludzi, których Z ZIMNĄ KRWIĄ chcą skazać na powolną śmierć.
 • @BTadeusz 11:40:59
  PRÓG ZWALNIAJĄCY! Noo, to mamy wyjaśnienie dlaczego nagle rzuciło go w bok! Facet kłócił się z pasażerką, nie zauważył tego draństwa i poleciał w bok. Czyli promile nie miały tu znaczenia. (Moja trzeźwą znajomą na progu ukrytym pod śniegiem, przy szybkości 30km rzuciło na latarnię o kilka metrów w bok. Gdyby tam ktoś stał...)Posadzić trzeba tę biurwę, która próg tam umieściła!(Pewnie go teraz po cichutku zdejmują...) Pzdr!
 • @Kula Lis 62 14:51:54
  Nie przesadzajmy... za chwilę zaczniemy ICH oskarżać o jakąś "maskirowkę"...
  Oczywiści, że ma Pan rację i oczywiście że TERAZ będą rozpisywać się o alkoholu i prochach i judzić na siebie zwolenników i przeciwników jednego i drugiego.

  Dlatego (co zapewnę Pan zauważy) - przekierowuję środek ciężkości tego nieszczęścia - na ICH udział w zdarzeniu i ICHNIE "pro€Uropejskie" uprzykrzanie życia kierowcom i próby wyciągnięcia od nas kasy.Dla nas uważam to za okazję do UPOMINANIA SIE o poprawę RZECZYWISTEGO BEZPIECZEŃSTWA na naszych drogach. I dla kierowców i pieszych.

  Gdzie odblaskowe oznakowanie poziome (tego co jest - bez spowalniaczy prędkości), gdzie kładki dla pieszych nad jezdniami (dlaczego lansują wielokrotnie droższe i budzące strach - tunele), jezdnie bez dziur? gdzie zatoki dla autobusów?
  Dlaczego torowiska tramwajowe nie nadają się do jazdy samochodom? (UPRZYWILEJOWANYM) (może autobusom)

  Dlaczego tylko pomiar prędkości? gaśnice, pasy bezpieczeństwa...

  Ma Pan rację - by nas skłócić i skierować na emocjonalne - błahe w swej istocie - problemy.
 • @korwinista 23:50:40
  Czytam te wpisy na forach i ogarnia mnie prawie że przerażenie. Czy wy naprawdę zdajecie sobie sprawę czego się domagacie ? Domagacie się represyjnego prawa, nie sprawiedliwego lecz represyjnego i chyba nie tylko wobec kierowców jadących pod wpływem alkoholu, bo zastraszanie okrutną karą, nieadekwatną do popełnionego czynu, tylko w jednym przypadku jest niegodziwe, po prostu współczesne barbarzyństwo. Człowiek który siadł za kierownicą po wypiciu piwa ma być karany konfiskatą samochodu, więzieniem i czym tam jeszcze, nie wyrządzając nikomu żadnej krzywdy. Ale powiadacie stanowi zagrożenie dla innych, jakby sam fakt istnienia drugiego człowieka nie był zagrożeniem wobec pierwszego. Hipokryzja. To woła o pomstę do Nieba, do Nieba, bo pomstę zastąpiono bardziej nowoczesnymi sądami, zapominając całkowicie o sprawiedliwości, jako nikomu niepotrzebnej. A przecież poczucie sprawiedliwości, to jedyna rzecz, która rożni człowieka od zwierząt. Sami domagacie się zezwierzęcenia. Powiadacie, że cel uświęca środki, no to życzę powodzenia. A karać należy za czyny, sprawiedliwie, a nie za zagrożenia. Zagrożeniom należy zapobiegać, chociażby poprzez zatrzymanie samochodu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, ale nie konfiskatę samochodu. I panowie sędziowie, prawnicy i wszyscy inni, przestańcie mówić o wymiarze sprawiedliwości jako takim, usuńcie to słowo z konstytucji, bo z pozostałych aktów prawnych dawno zostało usunięte.
 • Mateusz Ciborowski
  "Jak czuje się młoda kobieta, która w Kamieniu Pomorskim jechała z Mateuszem S sprawcą tragedii na siedzeniu kierowcy."
  No jak? Przykro jej. Szkoda beemki i bolca przy okazji jej przymkli. Bidula będzie musiała poszukać sobie nowej beemki z bolcem, a to łatwo nie jest, bo te wszystkie pozostałe ździry też chcą beemkami dupy wozić i ciężko jakąś beemkę niezajętą przez dupę przygruchać. A przechodnie beemki, że jednymi drzwiami wsiada, a drugimi wysiada używana, to jednak nie to. Niby się nie wymydli, ale daleko się nie zajedzie.
  Także przykrość, reasumując..a w ogóle to polej!

  Temu kolejarzowi co prowadził po pijaku, zabrać pociąg i postawić na policyjnym parkingu!
  A pijanemu fizjologowi co wymyśla debilizmy po pijaku i je prezentuje w necie, zabrać mózg i wsadzić do słoja. Też na policyjnym..
 • @myszka 11:18:34
  Sylwetka bardzo leciwego modelu, niestety. Wart przed dachowaniem 2-3 tys zł, po wartość złomu.
 • @Kula Lis 62 16:21:41
  Stary kanciak dwudrzwiowy, lata 80/90 bodajże.
 • @Torin 16:12:27
  Hie hie hie...
 • @bez kropki 13:02:48
  bez sensu,

  szkolenie starcza na rok, a z pazerności zlikwidowaliście wszystkie place i inne miejsca, gdzie kierowcy mogliby sobie poćwiczyć poślizgi.

  No więc z tej swojej pazerności giniecie pod kołami niewprawnych kierowców.
 • @bez kropki 13:11:11
  owszem, jest społeczne przyzwolenie na kozacką jazdę, po trzeźwemu,

  po pijanemu NIE MA,

  tak więc nie konfabuluj.
 • @Kula Lis 62 14:51:54
  no właśnie,
  bo jak ginie szóstka, rwą włosy z głowy,
  jak ginie sto tysięcy, to nikogo to nie obchodzi.
 • @Kula Lis 62 15:11:38
  niestety, nie zdejmą,

  idiotycznych progów i innych pułapek, jak nieoświetlone wysepki na środku drogi, wciąż przybywa.
 • @BTadeusz 15:15:42
  tunelami, to powinny jeździć samochody,

  czemu zmuszać ludzi do drapania się na jakąś kładkę ?

  no i po co nam autostrady w centrach miast ?
 • Problem- Reakcja - Rozwiazanie.
  Oto przyklad jak bezmyslne polglowki, podpuszczane przez rezimowe media, zadaja zbudowania dla siebie panstwa totalitarnego.

  Prawo dla jezdzacych po alkoholu czy powodujacych wypadki juz jest, wcale nie jest lagodne ale nie jest egzekwowane przez towarzyszy w togach.

  To nie pierwszy przyklad kiedy hipokryci nawoluja do zaostrzenia prawa badz innych ingerencji w sferze spolecznej.
 • @Michaello 01:36:26
  Pijani kierowcy z tzw. "motłochu" chcą być podobnie bezkarni jak posłowie, senatorowie, europosłowie, radni, sędziowie, prokuratorzy a także ich rodziny - patrz pijany bezkarny syn Wałęsy raniący ludzi w stanie "pomroczności jasnej" ( inna nazwa "zespół goleni prawej"). Oni po prostu chcą być jak WŁADZA. Gdyby nie było przykładów z góry, kto by się ośmielił wsiadać za kółko po zażyciu alkoholu, narkotyków czy innych prochów? A tak naprawdę pijani kierowcy to kolejny temat zastępczy. A teraz garść danych o wypadkach w 2012 roku. Nietrzeźwi sprawcy kierujący samochodami osobowymi to 1801 pozostali to 1721 w tym 1024 pieszych na ogólną liczbę wypadków 37062. W innych krajach jest podobnie ale w przeciwieństwie do nas oni wiedzą że to są koszty postępu cywilizacyjnego i nie robią z takich zdarzeń naparzanki medialnej przez pięć dni tyko ich konkretnie karzą.
 • @interesariusz z PL 00:33:05
  Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi. Las fotoradarów, ani suszarki w krzaczorach tego nie poprawią. Jedyne, co może wpłynąć na zmniejszenie liczby ofiar na drogach, to zdeterminowana, konsekwentna, organiczna, prawdziwa edukacja od najmłodszych lat. Wątpię czy windowanie w górę kar, samo w sobie coś zmieni… Jeszcze nie tak dawno jazda po pijaku była wykroczeniem, za które groziło kolegium, jakaś tam niewielka grzywna i utrata prawka maksymalnie do 3 lat… Potem zrobiono z tego przestępstwo, nawet zaczęto ludzi wsadzać do kicia, grzywny były o wiele większe, a i prawo jazdy można było stracić na długie lata… Nic to nie pomogło. Teraz też… Obawiam się, że jeśli perspektywa 12 lat więzienia w razie spowodowania wypadku nikogo nie odstrasza, to i 15 czy 20 niewiele zmieni. Tajemnicą poliszynela jest, że w Polsce po pijanemu jeżdżą tak naprawdę przedstawiciele WSZYSTKICH grup społecznych i zawodowych. Polacy są społeczeństwem wyjątkowo anty obywatelskim, żyją na zasadzie “pan na zagrodzie równy wojewodzie”… Jeżdżą tak samo. Do tego aż kipi w ludziach jakaś frustracja, pogarda i agresja do innych tylko dlatego że ci istnieją… Jak to wszystko się jeszcze podleje gorzałą, to strach się nie bać. Tak wszyscy gadają ostatnio i dziwią się jakby z Księżyca spadli, że jak to możliwe, że ktoś komuś pozwala na jazdę po pijaku… Najpierw trzeba sprawdzić czy delikwent nie jest alkoholikiem, bo jak wiemy alkoholizm jest chorobą. Taką chorobą, że delikwent alkoholik skrzętnie i sprytnie potrafi ukrywać tą chorobę. Więc po co tyle potu? Pijany człowiek nie wie co czyni. Dzisiejsza cywilizacja, musi dopuszczać wypadki, bo inaczej nie będzie postępu. Nie po to płacimy ubezpieczeniowy haracz, by potem, ktoś nazywał kierowcę zbrodniarzem, trzeba nie lada skur….na, by to publicznie powiedział. Są przepisy, paragrafy, jeszcze mało, jeszcze upodlić publicznie człowieka? Jechał pod wpływem, miał wypadek zginęło 6 osób, bo znaleźli się w tym miejscu, będzie skazany. Gdyby trzeźwy wyleciał z drogi zabił, czy szkoda byłaby mniejsza? Kilka lat temu, kierowca wypadł z drogi i uderzył w ludzi czekających na autobus, ogromna tragedia, był trzeźwy, jechał do pracy, nie spieszył się, kupa ludzi zginęła. A przecież w 90% przypadków w tym kraju ktoś kto "zakapowałby" kolegę wykonując telefon, że ten właśnie wsiadł po pijanemu do samochodu i jedzie, byłby w swym środowisku skończony jako "konfident", "donosiciel", i coś tam jeszcze, z o wiele grubszej rury… Takie tu są realia i nie ma co udawać, że jest inaczej. Prawdopodobnie upłyną długie lata, zanim tu się coś w tym temacie, i w wielu innych, zmieni.
 • @interesariusz z PL 00:35:40
  To Ci dam na kładkę i zbuduj tunel, ale bezpieczny! Dlaczego ludzie mają jeździć niebezpiecznymi tunelami?
  Albo opodatkujemy tych ludzi na kładce na tunele dla samochodów i też nie będą musieli się wtedy drapać.
  No pomyślmy, skoro autostrady są drogie u nas jak.. nic innego. Nawet basen narodowy tego nie przebija, to takie tunele będą odpowiednio cztero- pięciokrotnie droższe. Zgadza się?
  Genialnie.
 • @interesariusz z PL 00:34:13
  W USA, UK, Niemczech społeczeństwo MA poczucie działającej sprawiedliwości. Czy minister, prezydent, premier, sędzia, prokurator czy zwykły żul z ulicy poddawany jest działaniu tego samego prawa.
 • @Kula Lis 62 13:52:30
  Policja zwraca uwagę, że liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców oraz liczba ofiar była w 2013 r. najniższa od 14 lat. Mimo znaczącego wzrostu liczby kontroli, policjanci ujawnili mniej nietrzeźwych – podkreślił rzecznik policji insp. Mariusz Sokołowski. W 2013 r. zatrzymano 162 tys. nietrzeźwych kierujących. Rok wcześniej było ich 171 tys., a dwa lata temu – 183,5 tys.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031